Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty48%Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty52%Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii??

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
dolcemaria
Moderator
Moderator
dolcemaria


Mesaje : 944
Varsta : 40
stare de spirit : Foarte buna!!

Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty
MesajSubiect: Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii??   Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyDum Iul 04, 2010 12:38 pm

Cand vine momentul sa te muti impreuna cu iubitul, ideal e sa aveti un "cuib" al vostru, unde sa faceti singuri legea si sa aveti parte de intimidate si liniste. Nu de putine ori se intampla ca tinerii casatoriti sa devina "chiriasi" pe durata nedeterminata in casa propriilor parinti si de aici incep problemele. Mutatul impreuna este un stadiu delicat in viata unui cuplu: traiti unul langa altul zi de zi, aveti responsabilitati comune si incepeti sa va cunoasteti tabieturile. In aceste momente, parintii - care ar trebui sa fie mai intelegatori ca niciodata - se aliaza parca impotriva voastra cu zeci de intrebari si sfaturi.
Socri de cosmar

Parintii au impresia ca stiu intotdeauna ce-i mai bine si sunt tentati sa va dirijeze fiecare miscare: ba intervin cu reprosuri in momentele cele mai nepotrivite, ba tin sa va dea indicatii pretioase despre cuplu, despre viata, despre una, despre alta. Intr-un final, toate aceste tensiuni se acumuleaza si duc la neintelegeri in cuplu.
Mama, capul rautatilor

Fie ca locuiti la parintii tau sau la ai lui, mama-soacra este de obicei aceea care-si protejeaza odrasla si vrea sa se asigure ca are parte de ce-i mai bun.

* Mama ta: ii reproseaza ginerelui ca e dezordonat, ii aminteste ca masa se serveste la ore fixe sau ca nu-i destul de grijuliu cu tine.
* Mama lui: iti tine sub observatie abilitatile de gospodina, arunca sageti discrete cand nu-i destula ordine prin casa ori cand baiatul ei n-are hainele spalate si calcate la timp.

Autonomia, importanta!

E adevarat, va aflati in postura de "musafiri", deci se cuvine in primul rand sa respectati regulile casei. Totusi, unele cerinte se impun si din partea voastra. Iar limitele trebuie stabilite de la bun inceput. Insistati politicos sa nu va fie incalcata intimitatea.

In primul rand, camera voastra trebuie sa fie pe teritoriul vostru, unde nimeni nu patrunde fara sa bata la usa si nici nu face ordine neinvitat. Rugati-i pe parinti sa nu intervina cu indicatii si sfaturi care va privesc strict pe voi doi, oricat ar fi ele de binevoitoare, decat atunci cand le cereti pararea.
Obligatiile voastre

Contribuiti financiar - nu uitati sa participati la plata intretinerii si la celelalte cheltuieli comune.
Incercati sa aplanati conflictele cu diplomatie

Nu deranjati prea mult cu prezenta voastra: nu ascultati muzica prea tare sau seara tarziu, nu fumati in casa daca va afalti intr-o familie de nefumatori, nu va certati de fata cu parintii.

Sursa: http://www.femeia.ro/relatii-si-sex
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty
MesajSubiect: Re: Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii??   Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyDum Iul 04, 2010 12:42 pm

da este bine ca o familie sa stea singuri mai ales daca au un copil
Sus In jos
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty
MesajSubiect: Re: Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii??   Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyDum Iul 04, 2010 3:52 pm

La noi nu au fost reprosuri..sau sa ne atraga atentia..doar ca trebuia sa ne certam incet..iar cand plangeam..trebuia sa plang sa aud doar eu.. cumplit!!!

Parerea mea..fiecare cu..satra lui!
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty
MesajSubiect: Re: Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii??   Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyDum Iul 04, 2010 4:32 pm

asa e diana lasa noi sa fim sanatosi
Sus In jos
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty
MesajSubiect: Re: Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii??   Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyDum Iul 04, 2010 4:34 pm

cheers bravo anna ..asa si e!!!
cum a fost la nunta?!te-ai ,, dantalit,,?!
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty
MesajSubiect: Re: Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii??   Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyDum Iul 04, 2010 7:52 pm

hhhh am trecut si eu printr-o astfel de experienta...cumplit..important ca am fost alaturi unul de celalalt(noi doi, ca soti) si am trecut mai usor....in rest sanatate sa avem si noi ,si parintii nostri,chiar daca sunt uneori mai dificili.... Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? 767206
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty
MesajSubiect: Re: Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii??   Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? EmptyDum Iul 04, 2010 10:24 pm

si eu zic ca cel mai bn e sa stea singurii un cuplu..pt ca chear daca nu vrei..discutii tot vor iesii
Sus In jos
Continut sponsorizat





Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty
MesajSubiect: Re: Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii??   Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii?? Empty

Sus In jos
 
Problemele cuplurilor care locuiesc cu parintii??
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Care este cantitatea de lichid de care are nevoie zilnic copilul dvs.?
» Ce nu trebuie sa tolereze parintii
» COPILUL CARE SE BALBAIE
» Care este principala ta calitate ?
» Care este personalitatea bebelusului tau?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: LA O BÂRFĂ... :: Despre căsnicia noastră-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente