Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty48%ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
 48% [ 14 ]
Maria
ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty52%ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 ce nota-i dai soacrei?

In jos 
+21
roxy14
nikole
ana_hruban
iulia_mama_evelynei
feliciaboar
rebek2508
cao2011
DD
dolcemaria
Iuly35
CATASTEFY
mamicisibebelasi
mellyamelia
allessia
dia
mery15
ancacornel
nicholas17
raluca08
mariaa
Anna
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyJoi Mar 11, 2010 2:22 pm

Rezumarea primului mesaj :

Nota 10: Prietena:
Din pacate ,asemenea soacre sunt o raritate. E cea care se poatra cu nora ei ca si cu ce mai buna prietena .E foarte intelegatoare cand apar probleme intre ea si sotul ei .

Nota 9 : Saritoarea
Nu se amesteca neintrebata in problemele conjugale ale norei ei, dar se implica atunci cand " copiii " au nevoie de ea si se straduieste sa fie impartiala. Chiar daca nu reuseste intotdeauna ?pentru ca e convinsa ca baiatul ei preferat are intotdeauna dreptate- intentia conteaza...

Nota 8 :Harnica
Spala, calca , si fac ecuratenie neobosita pentru fiul ei iubit si sotia lui.Isi scuteste nora de o multime de treburi neplacute, dar inconstient ,incearca sa fie mereu prezenta in viata " copiilor ". Se intampla, de plida ,deseori sa ramana la ei mai mult decat si-ar dori nora.

Nota 6/7 : Victima
Joaca de minune rolul mamei " parasite ", care sufera ca prezenta ei in viata baiatului mult iubit a devenit inutila. " Voi nu mai aveti nevoie de mine " si " Nu vreau sa va mai deranjez " sunt frazele ei favorite. Dupa multe insistente ,accepta sa vina in vizite si isi manifesta apoi-intr-un mod care te face sa te simti prost ?gratitudinea pentru asta.

Nota5 : Independenta
Nu are niciodata timp-sau se poarta ca si cand nu ar avea .Ori este hiperactiva,ori dezinteresul ei este pur demonstrativ.

Nota 4 :Bestia
Nu pierde niciodata o ocazie sa bage zazanie intre tine si el.E intriganta ,te barfeste si nu ezita nici sa impiedice terte personale in actiuni impotriva armoniei voastre conjuga
Sus In jos

AutorMesaj
CATASTEFY
mamica super
mamica super
CATASTEFY


Mesaje : 132
stare de spirit : FERICITA

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyMier Mar 31, 2010 4:06 pm

da am citit cred ca 6/7 i se potriveste perfect. oare are cineva soacra de 10?
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyDum Apr 25, 2010 8:11 am

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 450612 daca ar fi sa acord o nota de la 1-10,nu se incadreza,se poate cu minus? :yess: ..sunt rautacioasa,scz,dar asta simt,momentan..poate in timp voi "ridica" meritata nota,si o voi acorda pe cea maximaaa.... ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 767206
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyDum Apr 25, 2010 5:32 pm

crezi?!? :haha: TTTT
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyLun Apr 26, 2010 6:00 am

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 265395 sper....
Sus In jos
dolcemaria
Moderator
Moderator
dolcemaria


Mesaje : 944
Varsta : 40
stare de spirit : Foarte buna!!

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyLun Apr 26, 2010 8:42 am

Eu ii dau soacrei mele nota 9, ma intalnesc ff rar cu ea dar cand este cu noi ii de gasca, nu-mi place la ea ca unoeri ma intreaba ce facem cu banii...in rest este ok.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyLun Apr 26, 2010 10:36 am

oare exista vreo soacra care sa nu tina evidenta banilor nostri? ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 265395

iuly-sper ca speri bine :haha:
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyMier Mai 05, 2010 8:56 am

Uraaaaa! A trecut clasa! Merita 5 cu felicitari;indiferenta totala cu pretextul lipsei de timp acut
Sus In jos
cao2011
mamica super
mamica super
cao2011


Mesaje : 163
Varsta : 47
stare de spirit : ok

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyMar Mai 18, 2010 10:15 am

da, a mea. nu o intereseaza banii nostri si nici nu m-a intrebat vre-o data ce facem cu ei (avand in vedere ca eu sunt stapana- apartamentul e al meu mostenire ,iar in casa am salariu mai mare decat sotul) deci... atat i-ar trebui.... ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 248404 . In rest nu pot sa ii dau nota, e c-am bagcioasa in altele , unde ne duceam si ce facem. pe la spate normal ca ma barfeste dar in fata..... sunt cea mai buna nora. de vizitat, nu ne viziteaza neanuntata, deci e ok, sau rugata de mine sa ma ajute cu copilul cand nu are cu cine sa stea, ca altfel nici nu ar veni pe la noi. (stam la 1/2 ora distanta una de alta).- are dreptate DD. Sotul nu are soacra, caci mama mea a murit acum 14 ani (deci el e fericit, fara conflicte de generatii)
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyMar Mai 18, 2010 10:17 am

Si mie mi-ar placea sa aibe mai mult timp pt noi,dar.....stiu ca ma iubeste foarte mult(avand in vedere fiul pe care il are eu sunt bomboana),dar distanta si serviciul nu prea-i permit sa ma ajute
Sus In jos
cao2011
mamica super
mamica super
cao2011


Mesaje : 163
Varsta : 47
stare de spirit : ok

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyMar Mai 18, 2010 3:32 pm

la noi maree comoditate......
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptySam Iun 05, 2010 4:27 pm

mai jos de 4 dc nu e ?eu iºas da un -0..... ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 749457 de a draq ce e...
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptySam Iun 05, 2010 7:21 pm

eu nu ma pot plinge
din partea mea ai dau un 8 pe noua
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptySam Iun 19, 2010 3:47 pm

si la a meu nota 4,dar nici 4 nu merita dar daca numa pana acolo mere punctaju lau ana asta e dupa mine ias da 1 ca nu-i de nici o treba se linguseste si pe urma te arde
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptySam Iun 19, 2010 10:12 pm

6/7.. TTTT
Sus In jos
ana_hruban
mamica super
mamica super
ana_hruban


Mesaje : 78
Varsta : 42
stare de spirit : F F BUNA DAR SE POATE SI MAI BINE

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyJoi Iun 24, 2010 9:38 pm

Daca ar fi muta ias da nota 10 asa sa se multumeasca si cu 9.
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 6:11 am

ehe,nu e de colea nota 9,ana_hruban...felicitari...eu inca nu ma pot pronunta in a-i da o nota soacrei..inca astept,poate ,poate... TTTT
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 6:24 am

Inseamna ca doar a mea se incadreaza in 10;felicitari mie pentru norocul cules!
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 6:43 am

esti o fericita ginuta ca ai o soacra de nota zece....eu incerc sa ma impac cu ideea ca nu e sa am "noroc la soacre"....dar cum spunea sotul...nu m-am casatorit pt soacra ci "pt" el TTTT ...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 6:45 am

Desi sunt convinsa ca ti-ar fi placut sa ai tabloul complet;mai bine te intelegi cu sotul decat cu soacra! Pe amandoua nu stiu daca le are cineva!
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 6:49 am

asa este..tare mi-as fi dorit sa"ma cafelesc"si cu soacra sa vb,sa ne sfatuim sa mergem la cumparaturi,plimbare..alea ,alea...dar sunt numai vise...da,macar sotul imi intelege durerea ,si suferinta ca nu am o soacra mai "de gasca"...si am vazut o familie completa ..cu tot cu soacra(mama baiatului) in maternitate..doamne ce isi mai "corcolea"nora,ce o alinta...mai tare decat mama ei....acolo"tablou"frumos... ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 682510
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 11:51 am

Mie nu-mi trebuie soacra;am atata lume care ma inconjoara cu dragoste incat suplineste soacra!
Sus In jos
dia
mamica super activa
mamica super activa
dia


Mesaje : 1007
Varsta : 46
stare de spirit : nume-dia,nume copil-bianca

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptySam Iun 26, 2010 8:56 am

neatza haide-ti la o cafea cu mine ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 702877
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptySam Iun 26, 2010 10:04 pm

dia mai este valabila cafeaua?sau o astepti pe soacra TTTT
Sus In jos
dia
mamica super activa
mamica super activa
dia


Mesaje : 1007
Varsta : 46
stare de spirit : nume-dia,nume copil-bianca

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyDum Iun 27, 2010 9:03 am

in nici un caz pe soacra ca imi sta in gat
hai ca sunt rea ca a mea nu e chiar asa dar are si ea partile ei mai putin bune
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 EmptyMier Iun 30, 2010 3:02 pm

eu ii dau 6 p 7 i-ar prinde bine ca actrita
Sus In jos
Continut sponsorizat





ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ce nota-i dai soacrei?   ce nota-i dai soacrei? - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
ce nota-i dai soacrei?
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Jojo a nascut un baietel de nota 10

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: LA O BÂRFĂ... :: La o bârfă-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente