Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty48%SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
 48% [ 14 ]
Maria
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty52%SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 SOACRELE;PRO sau CONTRA?

In jos 
+14
iulia_mama_evelynei
feliciaboar
nikole
rebek2508
olo_family
dia
Iuly35
DD
cao2011
andreiutza
Andreea Stefan
Anna
mamicisibebelasi
mariaa
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Feb 27, 2010 12:15 pm

Rezumarea primului mesaj :

Haideti sa vorbim despre soacre;cum se poarta cu voi,cum va purtati voi cu ele?Sunt PRO sau CONTRA voastra?
Sus In jos

AutorMesaj
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Mai 29, 2010 11:36 am

foarte urat iulyy chiar esti intr-o situatie foarte urata socri astea si ei se mai baga ai mei dar las ce zic ei si fac altceva
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyDum Mai 30, 2010 8:30 am

da, anna dar ai mei nu numai ca zic,dar si fac....."dragostea"pt fosta nora,amabilitate,etc...eu "mi's fleosc " SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 749457
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Iun 05, 2010 2:02 pm

knd mºam cunoscut cu fiisu eram rupta din rai ptr ea...k o ajutam la toate eram lipicioasa cu ea,chiar imi cadea bine..insa knd mºam mutat la ea am vazut ce fel de soacra este,cum te vorbeste pe la spate...la ea esti buna numai knd ii faci in absolut toate pe plac...nu am suportat sa stau akolo tinand cont k socru le are cu paharu km mult..neºam luat hainele si am plekt la mine aksa unde era liniste si bine...la plekre..cine crezi k plangea dupa mine... SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Icon_question SOACRA SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 122471 ...k de ce plekm...bun...a trecut...am venit in spania si am zis hai ma sa o luam sa stam cu ea,k e bonlava...in fine.Insa niciodata nu mºam gandit kt d mult o sa ma enerveze si k o sa fiu k in iad cu ea akolo..aveam zile knd nu ieseam din camera. aici fiind gravida numai sa nu o vad sa ma enervez...ajunsese saºmi spuna k nu manank mankrea ei k nuºmi place...(si plangea..o facea pe nevinovata) insa problema e k eu chiar nu puteam sa mananc delok mancare..am tinutºo numai in lapte si cornuri fara crema...toata sarcina (k miºa fost un rau 9 luni intregi)nºam mai rezistat si iºam zis lu ady...vi cu mine sau ramai cu ea..si uite asa am lasatºo si mºam mutat in alt apartament....sa vedeti voi fetelor ce bine ma intelegeam cu ea la distanta...dupa un an am plekt in rom k sa nasc dupa kum am mai zis si in alt msj...si am hotarat ptr a doua oara sa ma mult la el k avea sa vina si ea aksa...bun...zis si facut...iar au inceput certurile,neintelegeri si toate cele.iar akum ultima oara knd mºam intors in spania...knd o sunam ma intreaba mereu....mama knd veniti aksa ??altceva nu stie sa spuna...ziceti si voi ce fel d soacra e...buna sau rea??kum ar trebui sa ma comport cu ea? SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 265395
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Iun 05, 2010 2:21 pm

iarta-ma dc sunt rea dar parerea mea e ca are 1000 de fete,nu-mi plac oamnenii prefacutzi,stai lin k niki a mea nu e mai buna....am norok k nu sta cu mn
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Iun 05, 2010 2:25 pm

la concluzia asta am ajuns si eu...tokmai deasta nu accept sa stau cu ea sub acoperis...nu am mentionat faptu k lºam prins pe fiisu cel mai mik si k vrea sa dea lui casa...sa avem grija de ea..si sti ce?nici nu se gandeste la asta...si are pretentia oare sa vreau eu? sa stau in strada si cu ea nu ma mut SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 450612
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Iun 05, 2010 2:34 pm

f bn faci,nu te lasa calcata in pikioare si nu apleca capu la minciuniile ei k se va schimba ca ai mai trecut prin asta si stii k sunt doar vb nikidecum fapte SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 430109
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Iun 05, 2010 2:45 pm

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 265395 ...o compatimesc pe cumnata kre sta cu ea akum...k face din ea saraca ce vrea si are vreo 26 de ani..numai k bonlava..are scrizofrenie...sau cum se zice...a pierdut saraca un copil din cauza lor si a lu barbasu k nu o lasa saºsi faca analizele...k zicea k pe timpu ei nu facea atatea eco....si stiti unde a dus asta?? la un copil malformat si mort dupa 2 zile de spital...a fost un soc ptr ea dupa c k e cum e..si continua sa stea akolo saºsi bata jok de ea...sa o manevreze cum poate...vor saºsi ridice casa in spatele casei in care sta akum...insa nu am posibilitatzi...au facut doar temelia in 2 ani si atat...ptr k ea cum nu munceste k primste pensie pe caz de boala...iti dai seama...nu se ajung cu nimik...e greu rau de tot...si akolo e amestecatura mare k vin verisoarele si controleaza dak a facut ramonik mankre(cum ii zice ele) plus sora la soacra kre vine in inspectie...cu toate k e mai buna...insa o strica gura...asa k akolo nu poti trai decent...nu ai kum... SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 917348
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Iun 05, 2010 2:48 pm

fereasca Dumnezeu sa traiesti as acum traieste ea eu una nu as rezista niki 24 h
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Iun 05, 2010 2:55 pm

kt timp am stat akolo am incetat saºi mai dau SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 844847 din cauza la suparari miºa pierit laptele,avea fata juma d an...tin minte k iºam dat seara sa pape si dimineatza mºam trez si am vrut saºi dau iar sa suga...si sºa pus pe un plans in 5 minute...si knd storc putin sa vad dak curge lapte...imi curgea da era apa chioara...ei eu am avut lapte kt ptr 10 k ma mulgeam de 2 ori pe zi kte un kil aproape....
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Iun 05, 2010 3:00 pm

e bn ca ai fost tare si ca ai reusit sa treci peste toate scenele ei si nu ai cazut in vre-o depresie,te admir pt asta
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Iun 05, 2010 3:50 pm

credeºma k si eu ma admir(modesta de mine:)) ) k am trecut prin atatea si snt intreaga la cap...oricum nu doresc nimanui o soacra k a mea.. SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 512488
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptySam Iun 05, 2010 4:42 pm

cel mai bn e ca fiecare sa fie cu casa lui,voi va certati voi va impacati,niki cu ai tai si niki cu ai lui
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyDum Iun 06, 2010 8:05 pm

eheee rebek bun venit in randul nurorilorrr SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 749457...si eu care credeam ca sunt singura nora "rea"....ehe....tot sa ai soacreeee SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 122471 la distantaaaa.
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyDum Iun 06, 2010 11:34 pm

asa e iuly...e cel mai bine sa fi la distanta...in plus asa te intelegi de "minune"..atata timp kt nu te vezi face2face SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 65297
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyLun Iun 14, 2010 2:10 pm

ai dreptate mami_de_kevin asai si am mea,te pupa si cand pleaca te barfeste,mai nou de vreo 3 saptamani ii suparata pe mine ca i-am zis la fiuso ca intra pe net si vb cu varasa din spania si vede ca suntem si noi si cu noi nu vb si ce so ofticat doamne ca de ce nu am vrut sa il las pe iulian sa il duca la ea pe andrei intr-o dupa masa cand am facut dulceata si lo dus sotu la o prietena i-am zis ca cat timp are caine in casa eu nu imi duc copilu la ea fara mine ii instare sa il pune pe caine la copil in brate ii dinala pechinez dar mie nu imi place ii asa de scarbos mai ales ca manca ea si ii da si din manaei la caine si pe urma o baga iara in gura si mai ales ca cainele ala se urca peste tot in pat naspa mie greata si mie imi plac caini dar afara si noi avem dar nu in casa am avut un cocher si nu o stat o zi in casa si nici in germania ca de acolo am avut-o nu o stat in casa afara domne SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 248404
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyLun Iun 14, 2010 2:29 pm

sunt foarte dificile SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Icon_exclaim
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyLun Iun 14, 2010 2:33 pm

cine soacrele? SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 298658 bine zici nikole
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyLun Iun 14, 2010 4:31 pm

offf....soacrele...a mea are"abonament" de duminica....nu pot face nimic ca e "infipta" la usa noastra... SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 804862 ......daca cumva pe la 8 dimineata lenevim(duminica) suna si intreaba..."ce faceti puturosilor ,la ora asta dormiti?"...imi vine sa ii fac,ceva SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 248404 ..spun asta pt ca e "proaspata" faza-ieri- SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 804862
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyLun Iun 14, 2010 7:41 pm

iuly35 aratai cinei sefa SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 248404 SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 248404 a mea daca cumva vine si andrei doarme tre neaparat sa il trezeasca ca spune nu am venit sa il vedem pe andrei cum doarme,degeaba i-am zis pana o data era si fiuso acasa si tot asa andrei dormea si ea cu soruso lor trezit si dupa vreo 10 minute o inceput andrei pe un plans,de nu am mai sstiut ce sa-i fac so inegrit asa plangea atunci sotu le-o tras o suduila de mama focului si le-o cantat-o daca mai vin vreodata si fac asa ceva sa le scot afara sa nu tin conta ca-i mamasa cand ii ziceam nu prea credea ca stia ca nu imi prea place sa mi-l ia toata lumea in brate dar intr-un fel ma bucur ca o vazut si el SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 749457
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyLun Iun 14, 2010 7:43 pm

a am uitat sa va zic a mea soacra ii pocaita deaia martori lu iehova deci trebuia sa fie invers nici nu se compara cu sorusa care ii tot pocaita,ia cu sorusa aia geamna is teroare cealalta ii de treaba
Sus In jos
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyLun Iun 14, 2010 8:59 pm

vai ..te inteleg intru totul!doar ca soacra-mea nu mai vine de cand s-a certat sotul cu ea...insa cand venea..doarme? dar de cand? pana cand? asta e somnul lui lung? sau scurt?
la fel patim cu nasa lui...
dumnezeule!!! parca ele nu au avut copii mici!!!
aaa , am uitat au avut, doar ca i-au crescut mamele lor...
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyMar Iun 15, 2010 6:33 am

ar fi bn felicia sa ii arat ca eu sunt"sefa",dar nu prea pot...al meu sot e "putin mamos"....am scris in alte randuri ca mi-au trebuit cativa ani buni,sa il fac sa inteleaga ca are o familie si nu mai trebe sa le plateasca telefonul si alte datorii....si ca sa va dati seama cum a fost crescut,va pot spune ca la varsta de 47 de ani,sotul nu fumeaza in fata socrului meu...eu nu am"taine" fumez in fata la amandoi SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 917804 ....
ma amuza faza de duminica,cand au venit in vizeta,si se faceau ca "ploua"....sotul a facut rost de la colegi de doua canistre de motorina, una pt noi , una a dat-o parintilor,dar bani nu aveau de gand sa dea...mai in gluma mai in serios"le-a aruncat pastila"...ca trebe sa o plateasca...s-au uitat unul la altul si apoi la mine,crezand ca eu nu am habar de "afacerea lor"....eram asa de "impanata" ca nu le-a mers...nu vreau sa fiu rautacioasa,dar si noi avem nevoie de bani,nu?mai ales ca indemnizatia astia o vor da la "sf asteapta"... SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 248404
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyMar Iun 15, 2010 9:04 am

si al meu ii mamos o perioda parca nu o mai fost asa,acum daca socru ii plecat hai iulian fa aia hai iulian dincolo mai are un frate faca ala ,cand vine vb de bani iti da dar daca nu ii dai inapoi te povesteste la tot neamu ei,in schimb a mei de cate ori ne-a dat vb vine imprumut nu iau mai cerut inapoi,in schimb socru ii pita lu dumnezeu face manacre spala vase ma inteleg super cu el,acum i so nazarit la soacra sa cumpere porc sa taie ca na nu mai are carne si binenteles ca o zis sa ia cu noi si sa facem jumate eu i-am zis ca nu ca am mai facut deastea si tot eu am fost de vina ca nu io convenit sau nu io fi ajuns carnea,in anu cand ne-am mutata la casa noastra bunica ne-o dat un porc cum era mare o zis sa ii dam si la soacra jumate si cand taie ea de craciun ne da ea daca ati vazut voi ca nu ne-o dat nici o bucatica cand o taiat porcu deci va dati seamna nu io dat la fiuso daca ar putea sa ii dea el ei nu am mai vazut genu asta de mama la ala care ii acasa cu ea ca strica milioane intr-un wechend nu are nimic de comentat si la astalalt prost de ii da 10 lei imediat ii scoate ochii, ce sa mai zis ca nu io dat nimic la nepotuso la botez ca atunci nu o avut am inteles o zis ca ne da cand ia bani la pastile cailor ca nu io dat nimic in sf de vreo 1 luna io luat un trening dar nici nu so uitat ca pantaloni au elastic dela ce strange si tre sa il scot sa pun alceva si asta lo luat ca o fost mama la noi si io adus la andrei vreo 20 de buc de pampers si servetele umede si cum sa fie ia mai prejos ca mami si mami nu are servici din pacate da din cat are ne da si saptaman trecuta ne-o dat 50 lei si ia ca are 900 lei salar si bonuri si fiuso vreo 1500 si bonuri se zgaraie pe ochii sa ii ia ceva da pana la urma nici nu am nevoie ca doamne multumesc am am prietene pe la second si imi tot pun o gramada de hainute si inca cele mai multe de firma si superbe astai soacramea
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyMar Iun 15, 2010 11:42 am

mda la soacre ma refer,exista oare pe pamantul asta persoane mai dificile si mai rele ca ele??
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 EmptyMar Iun 15, 2010 12:10 pm

si in cazu meu e la fel felicia...cu barbatuº mamos...si cu banii imprumutatzi...numai k ady sºa dat dupa mine..nu mai e asa cu maiksa.Iar la bani dak ii ceream ii dadea k doar el e baiatu mami...insa socru striga dupa tine k ai de dat banii si k nu mai au nici ei...iar mama kt am stat la ei nu am platit absolut nimik la intretinere si nici pe mankre...plus k ne mai dadea si noua ptr k ady muncea insa cu banii din tara nu te ajungi d la luna la luna......si niciodata nu neºa scos ochii...pe langa ai lui!
Sus In jos
Continut sponsorizat





SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
SOACRELE;PRO sau CONTRA?
Sus 
Pagina 4 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» PREMERGATOR PRO SAU CONTRA
» Produsele de la Danone...pro sau contra
» PRO SAU CONTRA OPERATIILOR ESTETICE
» ce medicament contra deshidratari stiti?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: LA O BÂRFĂ... :: Despre căsnicia noastră-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente