Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty48%SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
 48% [ 14 ]
Maria
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty52%SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 SOACRELE;PRO sau CONTRA?

In jos 
+14
iulia_mama_evelynei
feliciaboar
nikole
rebek2508
olo_family
dia
Iuly35
DD
cao2011
andreiutza
Andreea Stefan
Anna
mamicisibebelasi
mariaa
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptySam Feb 27, 2010 12:15 pm

Rezumarea primului mesaj :

Haideti sa vorbim despre soacre;cum se poarta cu voi,cum va purtati voi cu ele?Sunt PRO sau CONTRA voastra?
Sus In jos

AutorMesaj
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Iun 30, 2010 3:58 pm

da astai bine a mea nu mo inchitit de la inceput pe urma se lingusea dar pana la urma si-o dat arama pe fata da sa intre sa vada ce vb sa vada ca suferim si nu ne convine sa fim barfite de persoane care nu is mai bune ca noi sau ce ele se cred sfinte,v-am zis o trimit la benladen pe a mea poate se mai linisteste ca pana vine scoru din germania prea mult este si sa se astampere si ea
Sus In jos
roxy14
Astept Bebe
Astept Bebe
roxy14


Mesaje : 92
Varsta : 38
stare de spirit : happy mum

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Iun 30, 2010 4:02 pm

upsyyy SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 122471 SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 634724
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Iun 30, 2010 4:11 pm

pers dificile mai is soacrele astea
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Iun 30, 2010 4:22 pm

mdaaa,sper sa nu ma schimb sa fiu si eu asa
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Iun 30, 2010 4:31 pm

ca ea?
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Iun 30, 2010 7:47 pm

da eu vreau sa ii fiu prietena nu soacra
Sus In jos
dia
mamica super activa
mamica super activa
dia


Mesaje : 1007
Varsta : 46
stare de spirit : nume-dia,nume copil-bianca

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Iun 30, 2010 8:33 pm

nu pot zice ca e cea mai buna din lume dar nici rea nu e ,si pe mine m-a acceptat din prima
daca ar fi sa-mi aduca aminte de prima creca i-as rade pe toti de pe pamant si asa sunt eu geloasa dar sa-mi si aduca aminte SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 248404
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Iun 30, 2010 10:19 pm

soacra soacra poama acra asa e intradevar eu daca ralu va avea soacra rea eu matur cu ea
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Iun 30, 2010 10:57 pm

daa ana poate ca o sa fi tu o soacra rea
nu teai gandit la asta?
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyJoi Iul 01, 2010 10:16 am

si eu sunt de acord cu tine Anna SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Icon_exclaim
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyJoi Iul 01, 2010 4:56 pm

frumoasa poezia ana...pup
eu cat nu da peste mine si familia mea eu nu ma voi lega de ea SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 65297
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyJoi Iul 01, 2010 9:17 pm

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 749457 SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 749457 e bine ca nu va are treaba si ca nu se baga intre voi SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Icon_exclaim
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyVin Iul 02, 2010 6:36 am

ei dia, asa spuneam si eu ca voi riposta daca imi tot spune de fosta nora,dar mi-am dat seama ca nu o pot obliga sa ma accepte,si incerc in felul meu sa o evit pe cat posibil...chiar daca nu ai fi geloasa,tot amintindu-ti de "calitatile celeilate"te face geloasa.....asa e anna,acre mai sunt soacrele uneori,dc nu stau ele in banca lor nu stiu...ca viitoare soacra sper din suflet sa nu intervin in viata copiilor,voi face pe cat posibil sa le inteleg probleme...cert e ca ma voi parui cu...cuscra,cade,e mama de baiat...se cred cele mai cele dintre cele SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 95730
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyVin Iul 02, 2010 7:02 pm

daca vad ca nu sunt acceptata incerc sa ma retrag pe cat pot posibil si sa ii vad mai rar ca sa nu ajung sa-mi pierd copilul de tot....stiti voi...mai rarut ca-i mai dragut cu soacrele mai ales
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptySam Iul 03, 2010 7:33 am

fetelor va ac poeiile mele cuu soacre:)
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyLun Iul 05, 2010 9:29 am

TTTT
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyLun Iul 05, 2010 10:12 am

mai vrem... cheers
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMar Aug 10, 2010 5:31 am

nikole am promis ca voi povesti o faza cu soacra si fiul ei(sotul meu)...dupa cum am scris si in alte mesaje postate aci,a mea soacra nu m-a vrut nicicum...la inceputul relatie mele,soacra si-a spus cuvantul...asta am simtit-o pe propria piele,caci dupa aproape un an,al meu actual sot,a plecat fara sa dea vreo explicatie...pur si simplu nu am stiut de ce...si unde credeti ca s-a dus??? scumpa mea soacra l-a sfatuit ffff bine.....s-a reintors la fosta nevastaaaa...am ramas siderata de o astfel de decizie,luata de parinti pt "micutul"copil....va dati seama ca nu imi venea sa cred....am suferit enorm,timp de sase luni,caci nu a putut rezista si a revenit ..."sfatul"mamei lui,ne-a costat ...timp pierdut,si suferinta...s-a intors,l-am iertat....dragostea noastra a fost mai puternica decat mamicuta lui....in saptamana cand ne-am cununat,mi-am luat inima in dinti si am stat cu"capul sus"in fata lor....si...i-am infruntat,in propria lor casa...le-am spus tot oful....ca au inteles sau nu,cert e ca intr-un final,adica acum doua saptamani,a inteles ca trebe sa isi schimbe comportamentul fata de mine caci nu are incotro...mi-am "dat" sotul dupa mine,si in cele din urma,e numai al meu TTTT ....culmea culmelor urmeaza.....soacramea ne-a dat BANI...cam 25 mil a contribuit,la curatenia sau "nebunia" din casa...ma amuza "rivalitatea" cuscrelor,unde noi avem de castigat SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 749457 .....maicamea ne-a dat 30 de mil,si soacra sa nu ramana mai prejos a "pulsat" si ea....deci,in final,(caci,v-am ametit)se poate sa reusesti in tot ce iti propui ,daca esti sigura pe tine si sentimentele dintre voi...daca nu....gandeste-te nikole la ingerasul din burtica....gataaa.... SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 917804
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMar Aug 10, 2010 9:25 am

poi eu ma gandesc la el ca in rest nu cred ca se mai gandeste cineva............era planuit ca acum in august sa avem cununia civila dar...............datorita ei s-a anulat....
Sus In jos
dolcemaria
Moderator
Moderator
dolcemaria


Mesaje : 944
Varsta : 40
stare de spirit : Foarte buna!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMar Aug 10, 2010 10:55 am

Nikole imi pare rau sa aud asta, cel mai important este sa te intelegi cu sotul tau, trebuie sa-l faci sa inteleaga ca tu esti familia lui in momentul de fata. yjgj
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMar Aug 10, 2010 4:48 pm

totul e bn si frumos intre noi pana nu intervine scorpia
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Aug 11, 2010 4:44 am

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 248404 sa mori de ciuda nu alta....nu inteleg soacrele astea nicum...vor sa isi tina "ficioru" la fusta lor toata viata???..ce zodie e "scorpia" nikole?
Sus In jos
delia_rus84
mamica super
mamica super
delia_rus84


Mesaje : 80
Varsta : 39
stare de spirit : fericita si implinita

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Aug 11, 2010 9:51 am

eu ma inteleg bine cu soacra....cand nu ne vedem tavalesc in rest, nu prea merg pe la ea, mai bine evit. e foarte geloasa pe mine, asa a fost din prima clipa. i-am luat Baietelul de langa ea SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 749457 hhhh asa ca mai bine evit sa ne intalnim, doar daca e neaparat, in rest eventual vorbim la telefon, si atat
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Aug 11, 2010 9:53 am

delia_rus84 a scris:
eu ma inteleg bine cu soacra....cand nu ne vedem tavalesc in rest, nu prea merg pe la ea, mai bine evit. e foarte geloasa pe mine, asa a fost din prima clipa. i-am luat Baietelul de langa ea SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 749457 hhhh asa ca mai bine evit sa ne intalnim, doar daca e neaparat, in rest eventual vorbim la telefon, si atat
e bine si asa sa fi sanatoasa
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 EmptyMier Aug 11, 2010 11:08 am

de la cearta avuta,am evitat total sa mai merg la ea,sa mai vb cu ea.........daca mergem la gratar si treb sa vina si ea incerc sa ma comport ca si cand nu ar exista.........Iuly draga nu stiu sa-ti sp sincer ce zodie e...e p 27 iunie nascuta
Sus In jos
Continut sponsorizat





SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 
SOACRELE;PRO sau CONTRA?
Sus 
Pagina 10 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» PREMERGATOR PRO SAU CONTRA
» Produsele de la Danone...pro sau contra
» PRO SAU CONTRA OPERATIILOR ESTETICE
» ce medicament contra deshidratari stiti?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: LA O BÂRFĂ... :: Despre căsnicia noastră-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente