Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Recoltare celule stem EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Recoltare celule stem EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Recoltare celule stem EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Recoltare celule stem EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Recoltare celule stem EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Recoltare celule stem EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Recoltare celule stem EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Recoltare celule stem EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Recoltare celule stem EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Recoltare celule stem Empty48%Recoltare celule stem Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Recoltare celule stem Empty52%Recoltare celule stem Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Recoltare celule stem

In jos 
+4
Anna
qalina
julienne
stem health unirea
8 participanți
AutorMesaj
stem health unirea
Sponsor STAFF
Sponsor STAFF
stem health unirea


Mesaje : 30
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMar Oct 12, 2010 11:28 am

Buna scumpele noastre mamici si viitoare mamici,

Suntem Stem-Health Unirea, banca familiala de celule stem si dorim sa va raspundem la toate neclaritatile si sa va oferim informatiile necesare pentru a lua o decizie in ceea ce priveste recoltare de celule stem la nastere.

Ati colaborat pana acum cu vreo banca de celule stem? Cum vi s-a parut? V-ati gandit la aceasta optiune? Stiti ce implica?
Dorim sa aflam parerea voastra despre acest subiect.

Numele meu este Maria si astept raspunsurile voastre!
TTTT
Sus In jos
stem health unirea
Sponsor STAFF
Sponsor STAFF
stem health unirea


Mesaje : 30
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyLun Oct 18, 2010 12:56 pm

Centrul Medical Unirea pune la dispozitia viitoarelor mamici pachete unice speciale: poti alege intre pachetul ce contine NASTERE+CELULE STEM+PEDIATRIE sau MATERNITATE+BEBE SPECIAL+BEBE SPECIAL! Alege-l pe cel care ti se potriveste!
Puteti sa aflati mai multe informatii contactandu-ne: http://stem-healthunirea.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=152&Itemid=69
Sus In jos
julienne
mamica noua
mamica noua
julienne


Mesaje : 15
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMar Oct 19, 2010 10:17 am

Buna Maria, numele meu esti Iulia. Desi nu am recoltat celule stem acum doi ani si jumatate cand s-a nascut fetita mea, as fi vrut din tot sufletul sa fac asta. Insa atunci nu prea se stia despre aceasta procedura iar preturile erau cel putin exorbitante. Acum 2 luni a nascut si sora mea iar ea a recoltat celule stem chiar cu dvs. Stiu ca ne-am interesat si am facut multa munca de cercetare inainte de a lua decizia cu cine sa semnam. Nu eram decise intre CBC si Stem-Health Unirea. Insa faptul ca recoltati celule stem si nu sange integra si ca stocati in Bucuresti si i-ati oferit un plan tarifar decent pentru a putea sa plateasca procedura a fost un mare avantaj.
Eu incurajez toate mamicile sa colaboreze cu voi, de cand a semnat sora mea si am vazut ca sunteti seriori si preofesionisti. La urmatorul copil si eu voi colabora tot cu Stem-Health Unirea.

O zi buna!
Sus In jos
stem health unirea
Sponsor STAFF
Sponsor STAFF
stem health unirea


Mesaje : 30
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyLun Noi 01, 2010 10:42 am

Dragele noastre,
dorim sa va mai informam faptul ca:
1. Procesam in maxim 30 de ora sangele ombilical si izolam celule stem – singurii – viabilitate maxima (mare)

2. Rezultatul procesarii il oferim parintilor in 48 de ore (nicio alta banca nu il da atat de repede)

3. O stocare – 2 sanse la acelasi pret (stocam in 2 recipiente care se pot folosi individual si nu percepem ca alte banci de celule stem taxe suplimentare)

Pentru mai multe detalii va asteptam pe site-ul nostru:http://stem-healthunirea.ro/
Sus In jos
julienne
mamica noua
mamica noua
julienne


Mesaje : 15
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyJoi Noi 11, 2010 11:17 am

Hello,
Sa stiti ca tocmai a nascut o colega de la serviciu, si vreau sa ii urez pe aceasta cale "felicitari!!" (sigur o sa se inscrie si ea in forum TTTT ) si sa va spun ca a recoltat tot cu Stem Health Unirea si mi-a spus ca sunteti extraordinari si la viitorul copil tot cu voi va face recoltarea.
Pentru mine este deja o garantie faptul ca si sora mea tot cu voi a recoltat si din ce in ce mai multe mamici fac asta si vorbesc foarte frumos la adresa firmei dvs.
Felicitari!
Sus In jos
qalina
mamica super
mamica super
qalina


Mesaje : 49
Varsta : 37

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyLun Noi 22, 2010 1:04 pm

am o veste ...s-ar putea sa fiu iar insarcinata ,am acasa o buburuza de 7 luni. nu mi-a venit de 2 saptamani.test am facut si a iesit negativ. as fi foarte bucuroasa ,eu imi doresc oricum sa am doi copii, chiar daca este o perioada scurta intre ei. problema este la sot. el nu prea vrea. spune ca nu ne descurcam cu banii, dar nu i-l bag in seama( oricum avort nu vreau sa fac , sunt impotriva lor) . ca protectie am folosit metoda calendarului si coitul intrerupt. ce parere aveti?
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyLun Noi 22, 2010 2:09 pm

ce pot sa zic Galina felicitari insa pe vremea asta nu pre iti permit sa faci un copil eu am pe Raluca si nu stiu ce sa fac cu ea din februarei acum nu stiu ce sa zic destinul le face pe toate .
Sus In jos
julienne
mamica noua
mamica noua
julienne


Mesaje : 15
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMar Noi 23, 2010 9:49 am

qalina, in cazul in care esti graviduta eu te felicit sincer si din inima. Mie nu mi se pare nimic mai extraordinar decat minunea de a avea un copil, fie si doi. Este mai greu putin avand in vedere criza si situatia economica din prezent sa te descurci insa nu este imposibil. Eu stiu cat de mult mi-am dorit-o pe Cora a mea si nu as putea concepe viata fara ea desi au fost momente grele uneori.
Deci oricare ar fi decizia ta, gandeste-te bine, noi mamicile de pe forum te sustinem orice ar fi! cheers
Sus In jos
stem health unirea
Sponsor STAFF
Sponsor STAFF
stem health unirea


Mesaje : 30
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMar Dec 07, 2010 11:37 am

Dragele nostre viitoare mamici, am inaugurat un concurs la care puteti castiga un trusou complet pentru bebelus pe blogul nostru. Daca va intereseaza, o puteti face aici http://blog.stem-healthunirea.ro/concurs/
Sus In jos
julienne
mamica noua
mamica noua
julienne


Mesaje : 15
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyVin Dec 17, 2010 9:11 am

:D am intrat, am adaugat. super concurs, super idee :D
Sus In jos
stem health unirea
Sponsor STAFF
Sponsor STAFF
stem health unirea


Mesaje : 30
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMar Ian 11, 2011 12:06 pm

Mamici si pitici, va asteptam in continuare pe blogul Stem Health Unirea (http://blog.stem-healthunirea.ro/)pentru mai multe discutii dar si pe site-ul nostru oficial (http://stem-healthunirea.ro/).
De asemenea putem sa discutam in cadrul acestui topic, daca aveti orice intrebare, nelamurire sau neclaritate referitoare la recoltarea si stocarea de celule stem. Suntem aici ca sa va ajutam sa luati cea mai buna decizie! Recoltare celule stem 571776
Sus In jos
shtefanyaa
mamica super
mamica super
shtefanyaa


Mesaje : 332
Varsta : 39
stare de spirit : mereu in alerta

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyVin Ian 14, 2011 3:32 pm

qalina, nu ne-ai dat raspunsul, esti sau nu graviduta? Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru ca si tie, mi-a intarziat 10 zile si..... in ziua in care m-am hotarat sa cumpar un test si , la fel ca si tine, eram putin entuziasmata ca ii voi darui lui Eric un fratior sau o surioara, mi-a venit......
Aveti grija de voi si de bebei.Va pupam yjgj
Sus In jos
stem health unirea
Sponsor STAFF
Sponsor STAFF
stem health unirea


Mesaje : 30
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMar Ian 18, 2011 12:07 pm

Eh, se intampla... poate data viitoare este cu noroc, mamici. Pana una-alta, in curand o sa mai organizam un concurs p blog http://blog.stem-healthunirea.ro/ si va asteptam sa ne urmariti si sa ne sustineti pentru ca premiile sunt pe masura....
Sus In jos
stem health unirea
Sponsor STAFF
Sponsor STAFF
stem health unirea


Mesaje : 30
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyLun Feb 07, 2011 12:02 pm

Pentru ca ne dorim un loc in care toate mamicile sa se simta bine si in afara spatiului virtual, am organizat intalniri cu mamicile o data pe luna. Prin urmare, daca doriti sa participati, trebuie doar sa ne raspundeti la acest mesaj... si sa va trecem pe lista. Vom putea dezbate subiecte despre sarcina, nastere, probleme dar si bucurii.. asa ca toata lumea aste binevenita.
In rest... toate cele bune si asteptam intrebarile voastre despre celule stem si recoltarea acestora.

Suntem alaturi de voi in cea mai importanta perioada a vietii: nasterea!
http://stem-healthunirea.ro/component/artforms/?formid=1
Sus In jos
stem health unirea
Sponsor STAFF
Sponsor STAFF
stem health unirea


Mesaje : 30
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMar Mar 08, 2011 12:35 pm

Dragele noastre mamici, de acum banca de celule stem Stem Health Unirea va purta numele de REGINA MARIA - banca centrala de celule stem.

In numele excelentei purtam un singur nume. De 15 ani REGINA MARIA asigura in Romania excelenta in servicii medicale. Alegand banca noastra de celule stem, beneficiati de un pachet complet de servicii atat pentru copil cat si pentru familia dumneavoastra.

Va asteptam sa ne vizitati noul site: http://www.reginamaria.ro/celulestem/
Sus In jos
andramaria86
mamica noua
mamica noua
andramaria86


Mesaje : 3
Varsta : 38

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMar Mai 31, 2011 10:16 am

Dragi mamici...realizez un studiu universitar pe tema importantei stocarii celulelor stem din sangele cordonului ombilical si vreau sa va rog sa imi raspundeti la un chestionar. Nu va ia mai mult de 10 minute, iar parerea voastra e importanta.
Raspunsurile sunt anonime si confidentiale. Chestionarul il gasiti la adresa http://freeonlinesurveys.com/rendersurvey.asp?sid=p0wqxsmn9sr7tns925360. Va multumesc anticipat pentru colaborare!
Sus In jos
stem health unirea
Sponsor STAFF
Sponsor STAFF
stem health unirea


Mesaje : 30
Varsta : 40

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMar Mai 31, 2011 10:22 am

Andra, linkul de mai sus nu merge "Incorrect link - please check and try again"...
Sunt convinsa ca mamicile isi vor face putin timp sa te ajute cu acest chestionar...

Daca ai intrebari legate de modalitatile de procesare, stocare recoltare de celule stem din sangele cordonului ombilical, ma poti contacta pe forum, private message sau pe adresa stem.celule@gmail.com. Eu lucrez pentru banca de celule stem Regina Maria din Bucuresti, banca de celule stem care stocheaza doar celule stem si nu sange integral si se foloseste de cea mai nou tehnologie in domeniu.

te astept cu drag
Sus In jos
andramaria86
mamica noua
mamica noua
andramaria86


Mesaje : 3
Varsta : 38

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMar Mai 31, 2011 10:53 am

Sus In jos
andramaria86
mamica noua
mamica noua
andramaria86


Mesaje : 3
Varsta : 38

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMar Mai 31, 2011 10:54 am

Am observat si eu ca nu mergea...nu stiu de ce. L-am pus din nou...multumesc pentru raspuns! http://FreeOnlineSurveys.com/rendersurvey.asp?sid=p0wqxsmn9sr7tns925360
Sus In jos
Regina Maria
mamica noua
mamica noua
Regina Maria


Mesaje : 5
Varsta : 43

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMier Iun 22, 2011 12:24 pm

Stim ca iti doresti ce e mai bun pentru copilul tau. Vrei ca primii lui pasi in viata sa fie siguri si facuti cu incredere.

Acum, Regina Maria iti ofera acces la recoltare, procesare si stocarea celulelor stem in maxim 12 rate cu dobanda 0% prin cardul de cumparaturi Raiffeisen Bank.

Mai multe detalii despre contract si pret: http://www.reginamaria.ro/celulestem/component/artforms/?formid=1
Sus In jos
Regina Maria
mamica noua
mamica noua
Regina Maria


Mesaje : 5
Varsta : 43

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyVin Iul 01, 2011 8:53 am

Banca centrala de celule stem Regina Maria (fosta Stem-Health Unirea) iti pune la dispozitie un nou serviciu: recoltarea de tesut de cordon ombilical - sursa importanta de celule stem.

La nastere, dupa recoltarea sangelui din cordonul ombilical, se va preleva prin sectionare, un fragment de 15-20 cm din cordonul ombilical.

In tesutul de cordon ombilical se gasesc celulele stem mezenchimale cu aplicatii in medicina regenerativa pentru regenerarea tesuturilor si organelor.

Pentru mai multe informatii: http://www.reginamaria.ro/celulestem/de-ce-regina-maria/180-nou-stocam
Sus In jos
luiza33
mamica noua
mamica noua
luiza33


Mesaje : 1
Varsta : 44

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyJoi Iul 21, 2011 2:26 pm



Cumnata mea a ales aceasta banca din Germania.Este singura firma din Romania care asigura stocarea celulelor stem in Germania.MLB Cells separă celulele stem provenite din sângele cordonului ombilical în 3 esantioane separate astfel încât să puteţi utiliza unul, iar celelalte să rămână neatinse. Deasemenea laboratorul are certificare GMP care este cel mai inalt standard calitativ din UE .Ai link aici http://www.mlbcells.ro/index.html

Sus In jos
Regina Maria
mamica noua
mamica noua
Regina Maria


Mesaje : 5
Varsta : 43

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyMier Iul 27, 2011 9:58 am

Multumim pentru informatii Luiza.
Mentionam pe aceasta cale ca banca de celule stem Regina Maria recolteaza si stocheaza celule stem in doua esantioane, cele 2 parti putand fi folosite individual in functie de nevoie, in cazul tratamentului cu celule stem insa mamicile nu trebuie sa plateasca decat unul dintre ele.

De asemenea, este prevazut cu trei mici segmente suplimentare pentru realizarea testului de tipare HLA sau pentru alte teste necesare in cazul unui eventual transplant.

Da, este foarte important ca parintii sa aleaga o banca de celule stem acreditata. In acest sens, puteti citit mai multe aici: De ce este important să alegi o bancă de celule stem acreditată http://reginamaria.ro/celulestem/intrebarifrecvente/stem-health-hellas/102--stem-health-hellas-
Sus In jos
Regina Maria
mamica noua
mamica noua
Regina Maria


Mesaje : 5
Varsta : 43

Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm

Asa e ca v-ati intrebat macar o data cum este si ce se intampla in interiorul unei banci de celule stem?
Noi am pus cap la cap un video pentru viitorii parinti care isi doresc o banca de celule stem sigura!

Puteti vedea VIDEO aici. Sa ne spuneti cum vi se pare :)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Recoltare celule stem Empty
MesajSubiect: Re: Recoltare celule stem   Recoltare celule stem Empty

Sus In jos
 
Recoltare celule stem
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Andra a nascut la Regina Maria si a recoltat celule stem

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: SARCINA ŞI NAŞTEREA :: Despre sarcină si naştere-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente