Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty48%SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
 48% [ 14 ]
Maria
SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty52%SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 SOACRELE;PRO sau CONTRA?

In jos 
+14
iulia_mama_evelynei
feliciaboar
nikole
rebek2508
olo_family
dia
Iuly35
DD
cao2011
andreiutza
Andreea Stefan
Anna
mamicisibebelasi
mariaa
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptySam Feb 27, 2010 12:15 pm

Rezumarea primului mesaj :

Haideti sa vorbim despre soacre;cum se poarta cu voi,cum va purtati voi cu ele?Sunt PRO sau CONTRA voastra?
Sus In jos

AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Apr 23, 2010 7:33 am

E cumva singurul copil la parinti?????????
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Apr 23, 2010 7:35 am

da asa e,demn de apreciat si pupat (de tine) sotiorul tau...ehe,in general o parte din barbati inca mai sunt legati"prin cordon ombilical)de mama lor,si greuuu se desprind...dar,cand mai vine cate o moasa(nevasta) si taie....e cam aiurea...al meu nu bate cu pumnul in masa,inca....dar mult mi-a trebuit sa sectionez cordonul...inca ,mai tai la el... SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 65297

ps...la mine e unicul ,ca si mine...(daca m-ai intrebat pe mine) sau ma bagai in seama lol!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Apr 23, 2010 7:41 am

Pai si in cazul tau si al Dianei(olo_family)-daca sotul e singur la parinti- asta spune totul(parerea mea);GELOZIE. Soacra nu realizeaza ca sotul tau o poate iubi si pe ea si pe tine;in mintea ei nu exista loc pt ALTA care nu are grija de baiatul ei ca propria lui mama.Imi cer scuze pt ofense,dar e opinia mea legata de "singurul baiat al mamei"
Sus In jos
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Apr 23, 2010 7:42 am

Ginuta.. nu nu e singur la parinti ,dar e primul,mai are o fata,cu care nici nu stie sa vb..:( mare pacat, are 22 de ani,chiar eu i-am spus de anumite probleme TABU SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 150652 pe la 15 ani...Nu stie, nu astiut, sa se aproprie de copii ei,mare pacat!!!
Ma bucur pt tine ca ai o soacra asa cum poate si-ar dori multe dintre noi...

Iuly esti o figura!!!! super mama si sotie!!!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Apr 23, 2010 7:45 am

Si eu sunt de principiul ca nu e de ajuns sa nasti ca sa fii considerata "mama"
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Apr 23, 2010 7:46 am

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 150652 olo_family....asta stiu...cred ca din cauza "figurei",i-am pikt greu la stomac soacremei (glumesc)..cat despre gelozie,hm,posibil sa fie asa...ideea e ca i-a plecat "fata" din casa....si nu mai are pe cine sa comande SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 265395
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Apr 23, 2010 7:48 am

Si se simte umilita ca a preluat treburile "fetei in casa"? tavalesc
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Apr 23, 2010 7:54 am

cred ca da....trebuie depus multtt efort ca sa mergi sa platesti factura,sau sa speli rufe(chiar daca dai numa drumu la masina)....
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Apr 23, 2010 8:13 am

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 804862 cred ca imi ies din minti,sau devin ridicola....tocmai ce dau sa inchid calc,si primesc tel de la sot.....e sunat de mama (soacra) si ii spune"daca nu poate veni nevasta cu feletele,la parastas,nu vii tu singur"?...el ii spune ca se va sfatui cu mine si ii va spune....dupa ce imi povesteste discutia dintre ei,eu spun frumos.."daca te simti cavaler,poti merge"...pfff,fierb...am gresit,spunand asa ceva????
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Apr 23, 2010 8:16 am

Dar propune-i o alta varianta si lasa-l pe el sa aleaga;nu te certa cu el pentru ea ca nu merita(socrelnita).Pfffff,ai chemat-o cu gandul,ca tot vorbisi despre ea!
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Apr 23, 2010 8:20 am

ce alta varianta sa ii propun,cand trebe sa bat drumul pana la cimitir si ata,tmerg la mormant...chiar si el,are liber sambata,si trebe sa o piarda prin cimitir?.....ufff
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyMier Apr 28, 2010 9:50 am

Hmmmm.....soacre,soacre si iar soacre! Mai bine ca a mea ca nu ne baga in seama decat fortata de imprejurari sau mai bine ca a ta care se baga prea des?Ce sa fie,ce sa fie?
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyMier Apr 28, 2010 1:25 pm

TTTT bine ca nu am treaba cu soacra mea e de nota 10
Sus In jos
mariaa
mamica super
mamica super
mariaa


Mesaje : 458
Varsta : 38
stare de spirit : excelenta

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyJoi Apr 29, 2010 9:13 am

da aee mare lucru sa se inteleaga nora cu soacra si sa mai fie si de ajutor soacraaa rar se intampla asta dar care o fac cum spune ana nota 10
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyJoi Apr 29, 2010 10:38 am

soacra-mea cand o prinzi in toane bune,e de treaba,in rest SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 265395
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:31 am

cu scz de rigoare ,trebuie sa ma "lamuresc" cu privire la "fixul" soacrei......fiul trebuie sa se intalneasca cu fosta acasa la ea( la o cafea) si sa discute despre copil..."ca doar au fost casatoriti si nu e nimic grav" citat -soacra....eu una nu sunt de acord,chiar daca sa zicem e si copilul de fata....eu cu fostul nu m-am intalnit de vreo 6 ani fata in fata sa vb.....nu vad ce am putea vb... SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 804862 .... cum sa fiu pro (sau contra) soacrei...judecati voi... SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 93668
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:35 am

Iuly,dar ai avea taria necesara sa-i propui sotului sau soacrei sa mergi si tu cu el la intalnirea cu "respectiva"ca sa discute ei despre baiatul lor de 15 ani?????
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:42 am

chiar iuly eu as merge in locul tau si eu si as vedea ce ar puteea discuta eu nici nu m-ar mai interesa din moment ce e parasit merge si vorbeste cu copilu nu cu sotu asa consider eu SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 804862
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:48 am

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 804862 tarie? nu e vb de asta...dupa ce m-am cunoscut cu sotul meu,am fost sunata de aceasta "doamna" si amenintata ca voi fi data pe mana politie,jicnita"balacarita"...de unde avea numarul de tel?de la soacra, normal...aceasta a crezut pana in ultimul moment ca il va desparti pe fiu de mine....o doamne mi-ar trebui un caiet stundetesc sa scriu,cate am "patimit' cu soacra ,fosta ei nora si fiul sotului....sunata de ea de vecini(pusi de soacra),si alte neamuri,venit la mine acasa(soacra) ,neanuntata, facuta cu ou si cu otet....mai frumos e ca, ex -doamna e la casierie la asociatie in blocul soacrei,deci martea incepand cu orele 18,ele sunt "imperechiate"....nu,nu as fi in stare sa merg in casa ei,la asa zisa intalnire...waw ,mi se face pielea de gaina...acea intalnire era" programata' a doua zi dupa plecarea sotului,dar nu s-a tinut,caci sotul a venit seara tot aci....si tupeul socrilor de a veni ,in recunoastere duminica...sa mor dak ii inteleg...sunt "senili'sau doar rautaciosi? SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 553880
sincer anna,se poate"pune" cineva in locul meu?sa merg in casa ei,sa stau "popandau" sa asist la discutie...cu siguranata,ca nu as fi primita de la usa in primul rand,si m-as simti ca o carpa...
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:54 am

atunci nu il lasa pe el trimite doar copilu ca doar are 15 ani si stie sa vorbeasca din contra as fi egoista
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:55 am

Poate ca "ex-a"pupa mai bine in "f....."frunte!!!!! Poate ca interesul lor este sa ramana in relatii bune cu madame ca deh...platesc intretinerea la ea;poate ca sunt mai mandri de "nepotul" care le duce numele mai departe;poate ca esti atat de importanta pentru ele,incat nu au altceva ce discuta decat despre tine;poate ca stiind ca te "ataci",te "ataca"! Poate ca il instiga pe sot sa se mute in Iasi ca sa te faca pe tine sa te simti si mai frustrata;poate ca madame a realizat ce a pierdut si incearca marea cu degetul etc etc
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 10:00 am

nu e vb "sa nu il las"....el poate merge si fara sa stiu,dak e pana acolo....totul tine de incredere...cat despre baiat,tot timpul a fost bn primit la noi,ba il chemam de multe ori cand faceam cate ceva bun...ii dadeam cate 5-10 lei,cand ne intalneam....nu ne permiteam mai mult....si asta din proprie initiativa....si la petrecerea noastra (casatorie) am vrut sa fie prezent alaturi de tatal lui ,dar mama( lui) s-a impotrivit....deci,fiind mare,ar putea vb cu el,oriunde si oricand,nu numai la ea acasa...
da ginuta,poate asa e...cu mutatul inca nu vreau sa mai fiu o perioada pe acolo,desi sunt constienta ca ii e greu lui cu naveta....cat despre fosta..aceasta a avut n sanse de a se impaca cu sotul meu...caci inainte de a se casatori cu mine....chiar si divortat de ea,acesta i-a acordat mai multe sanse,s-au impacat de dragul copilului de f multe ori....dar nu a mers ....si el s-a saturat ,renuntand....el a dat divort,deci....pfff,"tampita"chestie...
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 12:09 pm

esti intr-o situatie dificila iuly si tu esti divortta asai eu in locu tau imi cautam un barbat cu bani cara sa ma tina in puf
Sus In jos
dia
mamica super activa
mamica super activa
dia


Mesaje : 1007
Varsta : 46
stare de spirit : nume-dia,nume copil-bianca

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 2:19 pm

of doamne grea situatie,nici eu nu l-as lasa sa mearga la ea
iar socrii tai sunt niste tampiti,cum sa tii mai mult la fosta .pai ei nu se gandesc la binele copillui lor,
oameni nebuni,ei si-au trait viata cum au vrut,lasa-i si pe altii la fel nu te baga ca musca in ............
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 EmptySam Mai 29, 2010 9:27 am

da, asa e ma simt cam aiurea,dar anna nu am cautat nicodata materilul(banii) ci, idealul(dragostea)la ce folos banii dak nu simti adevarata dragoste...e punctul meu de vedere...de f multe ori sotul mi-a "aratat" indirect ca ma iubeste si ma respecta...conteaza f mult...asa e dia,te aprob intru totul la randurile scrise...de cand ii stiu acesti socri au fost numai pt ei...sa le fie lor bn,in rest SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 265395 ....niciodata nu i-am auzit intrebandu-si fiul daca ii e bn,sanatos,sau dak are ce manca(fictiv vorbind)....deci amandoi au o pensie in jur de 2000lei,ei tot nu au bani....si au,si prin banca....e munca lor,nu ravnesc la ea,dar sa nu aiba pretentie la noi...pana mai luna trecuta,sotul avea "datoria" de a incarca tel socrului din abonamentul sotului cate 4 euro,lunar....nu ca ar fi un capat de tara,dar e deranjant,sa vrei "ceva"de la copil-unicul...pfff,sunt multe de povestit despre "ispravile" lor... SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 804862
Sus In jos
Continut sponsorizat





SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: SOACRELE;PRO sau CONTRA?   SOACRELE;PRO sau CONTRA? - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
SOACRELE;PRO sau CONTRA?
Sus 
Pagina 3 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» PREMERGATOR PRO SAU CONTRA
» Produsele de la Danone...pro sau contra
» PRO SAU CONTRA OPERATIILOR ESTETICE
» ce medicament contra deshidratari stiti?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: LA O BÂRFĂ... :: Despre căsnicia noastră-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente