Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty48%Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty52%Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
dolcemaria
Moderator
Moderator
dolcemaria


Mesaje : 944
Varsta : 40
stare de spirit : Foarte buna!!

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMier Iul 07, 2010 5:03 pm

Chiar daca la prima vedere, totul pare foarte simplu, exista lucruri pe care trebuie sa le ai in vedere atunci cand vine sezonul cald. Atunci cand vine vorba despre frumusete si moda, exista aspecte pe care trebuie sa le respecti, si aspecte de care trebuie sa uiti pana la sosirea sezonului rece. Haide sa vedem care sunt si unele si altele...

O piesa turcoaz este obligatorie

Este cea mai potrivita nuanta fie ca vorbim de haine, accesorii sau produse cosmetice. Potrivita si ziua si noaptea, o urma de turcoaz te va ajuta sa te "asortezi" perfect cu sezonul cald. Incearca o rochie sau o bluza, daca vine vorba despre piese vestimentare, un creion dermatograf, sau un fard, daca vorbim de make-up. In acest fel prospetimea "isi va face loc" in look-ul tau.

Nu uita de crema cu protectie solara

Este obligatorie fie ca mergi la plaja, fie ca esti intr-o zi obisnuita. Multe femei isi achizitioneaza o astfel de crema, numai atunci cand merg la plaja, este esential insa sa o avem in vedere toata vara. In sezonul cald pielea este mai expusa ca oricand la ultraviolete, de aceea este bine ca de fiecare data cand iesim prin soare sa folosim o crema cu protectie solara. Asa cum ochelarii de soare si, mai nou, palariile, sunt accesorii obligatorii vara, acelasi lucru trebuie sa se intample si cu crema.

Pielea stralucitoare este un must-have...

Vara este esential ca in trusa de ingrijire personala pe care o ai sa existe un ulei sau o crema de corp cu efect iluminator. In bataia soarelui, o piele tratata astfel, va arata senzational. Te asigur ca picioarele tale vor face senzatie, ca si decolteul sau mainile. Cei din jurul tau isi vor da seama cat de mult te pretuiesti.

Nu petrece foarte mult timp in fata unei oglinzi

Este mult prea frumos afara, iar tu vei pierde acest lucru, daca alegi sa-ti petreci timpul in oglinda. Uita de produsele de machiaj pe care le folosesti iarna si apeleaza in schimb la cele soft, cele usor de purtat, cele care te fac sa te simti bine, confortabil.

Parfumul floral este cea mai buna alegere

Asa cum spuneam si mai sus, vara este esential "sa purtam" esente soft, din toate punctele de vedere. In aceasta categorie intra si parfumul, care trebuie sa fie unul floral, usor, placut, racoritor. Aromele citrice, cele de iasomie sau de bujor.

Nu uita de mascara

Machiajul de vara inseamna putin fard, dar suficient mascara. La acest produs nu trebuie sa faci rabat in sezonul cald, pentru ca este singurul care-ti pune in evidenta, atat de bine, ochii, si iti da expresivitate. Nu-ti fie teama ca ar putea sa-ti creeze surprize neplacute daca mergi la piscina, pentru ca asa cum stii exista varianta rezistenta la apa. Deci, make-up artistii pledeaza pentru mascara.

Nu uita de luciul de buze stralucitor

Si acesta este foarte potrivit in sezonul cald, pentru ca-ti va lumina intreaga fata. Incearca un roze, un rosu nu foarte puternic sau unul culoarea coralilor. Nuante soft, perfecte pentru tenul tau, mai ales daca esti bronzata.

Uita de crema hidratanta pe care o folosesti iarna

Este destul de "grea" si nu va face altceva decat sa-ti astupe porii care numai de acest lucru nu au nevoie vara. Daca nu respecti acest sfat, vei constata ca acneea isi va face simtita prezenta imediat. Inlocuieste-o, asadar, cu o crema light, care-ti va asigura hidratarea de care ai nevoie, dar care nu-ti va incarca inutil porii.

Asadar, la final, haide sa facem un necesar al produselor si culorilor pe care trebuie sa te bazezi in aceasta vara... Piesa turcoaz, ulei sau crema stracitoare, parfumul soft, mascara, gloss stralucitor si o crema hidratanta usoara. A, si nu uita... Nu petrece foarte mult timp in oglinda...

Sursa: http://www.eva.ro/frumusete

Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMier Iul 07, 2010 6:06 pm

interesant....oricum nu prea ne ramane timp de uitat in oglinda.... lol! pup
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMier Iul 07, 2010 7:05 pm

ar trebui sa avem mai mult timp pt noi.....lucrurile simple sunt cele mai frumoase uneori nu?
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMier Iul 07, 2010 7:08 pm

bine zis ,,nikole,,dar ....

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMier Iul 07, 2010 7:10 pm

dar??
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMier Iul 07, 2010 7:13 pm

pe primul loc am pus-o pe evelyne....,,ar trebui sa avem mai mult timp si pentru noi dar nu prea mai ramane::: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta 535197
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMier Iul 07, 2010 7:14 pm

e normal ca acum sa fie ea p primul loc,asa gandeste si face orice mamica dar nici noi nu trebuie sa ne neglijam,pt ca daca noi nu avem grija de noi nu are nimeni..........
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMier Iul 07, 2010 7:20 pm

ar trebui nikole dar cum iti spuneam si mai sus nu prea mai am timp...munca ,casa evelyne....ma rezum la strictul necesar...curata,calcata...--etc----
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyJoi Iul 08, 2010 10:20 am

altele nici strictu necesar nu-l au
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyJoi Iul 08, 2010 11:10 pm

hhhh nasol
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyVin Iul 09, 2010 10:33 am

asta e,cand eram in liceu aveam o tipa in clasa frumoasa foc dar...............mereu o vedeai cu acelasi pulovar si nearanjata(ma refer la strictul necesar,stiti voi....)
Sus In jos
cao2011
mamica super
mamica super
cao2011


Mesaje : 163
Varsta : 47
stare de spirit : ok

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyLun Iul 19, 2010 8:23 am

si la mine ioana e pe primul loc, dar acum la 3 ani si 3 luni, e deja marisoara, am inceput sa imi fac timp si pentru mine, pana la urma si noi contam ,nu? La munca nu pot sa plec nearanjata , ca deh... ma intalnesc cu diverse persoane pentru care imaginea conteaza.
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyLun Iul 19, 2010 11:04 am

eu merg o data pe luna la coafor(tuns,intins spalat si la cam 2luni vopsit)unghii m-i le fac singura ..deoarece unde muncesc nu pot purta manichiura )de taiat stiu si eu sa le tai ..chiar si pielita...in general nu ma dau cu oja ci doar cu intaritor de unghii iar de epilat merg tot la o luna si ma fac cap-coada in rest apa si sapun cat cuprinde...eu cred ca de moment e destul de bine...
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyLun Iul 19, 2010 3:54 pm

de aceiasi parere sunt si eu...........doar si noi contam nu??
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyLun Iul 19, 2010 10:53 pm

eu imi fac totul acasa..manichiura..pedichiura..tot ce tine de o femeie..doar tuns o am pe cumnata mea care e de meseriee...
Sus In jos
dolcemaria
Moderator
Moderator
dolcemaria


Mesaje : 944
Varsta : 40
stare de spirit : Foarte buna!!

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMar Iul 20, 2010 7:32 am

Eu am o prietena buna care se pricepe la tuns si la vopsit, iar manechiura si pedichiura nu am, nu-mi pot tine unghiile mari....
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMar Iul 20, 2010 11:04 am

eu le-am avut mari pana sapt trecuta cand am fost la bazin si mi s-au rupt in rest totul imi fac singura
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMar Iul 20, 2010 10:25 pm

si mie imi plac unghiile sa le tin mai marii dar ale mele..nu pusee..e bn ca am unghii sanatoasee
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta EmptyMier Iul 21, 2010 12:40 pm

eu ma acomodez cu ce se poarta,acum le am medii si rosii,sunt mai ok asa decat f mari,mi-au placut odata,acum trebuie sa incep sa dezob ca vine bebe
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty
MesajSubiect: Re: Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta   Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta Empty

Sus In jos
 
Ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in vara asta
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» AM FACUT-O SI PE ASTA
» Noua colectie de vara
» Pentru sanatatea unui copil, faceti asta!
» Cat si ce trebuie sa bea sugarii?
» Vand hainute de vara-rochite,fustite,pantalonasi,bluzite,etc

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPII ŞI PĂRINŢII :: Despre noi, femeile-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente