Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
MAMA din viata unei MAME... EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
MAMA din viata unei MAME... EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
MAMA din viata unei MAME... EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
MAMA din viata unei MAME... EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
MAMA din viata unei MAME... EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
MAMA din viata unei MAME... EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
MAMA din viata unei MAME... EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
MAMA din viata unei MAME... EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
MAMA din viata unei MAME... EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
MAMA din viata unei MAME... Empty48%MAMA din viata unei MAME... Empty
 48% [ 14 ]
Maria
MAMA din viata unei MAME... Empty52%MAMA din viata unei MAME... Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 MAMA din viata unei MAME...

In jos 
+6
Iuly35
dia
mariaa
mamicisibebelasi
Anna
ancacornel
10 participanți
AutorMesaj
ancacornel
mamica super
mamica super
ancacornel


Mesaje : 166
Varsta : 40
stare de spirit : OPTIMISTA,CURAJOASA

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyDum Feb 28, 2010 1:12 pm

Am deschis acest subiect dedicat mamelor noastre,pt a le multumi pt tot ceea ce au facut pt noi...

Pt mine mama mea reprezinta tot ce e mai bun pe lumea asta...m-a crescut,m-a educat si mi-a oferit cele necesare singura,,,parintii mei fiind divortati de cand aveam 7 ani,practic de cand a inceput greul cu scoala.intre mine si mama a fost mai mult o relatie de prietenie -fiind astfel cele mai bune prietene dar uneori punea piciorul in prag cand deviam de pe calea cea dreapta

Vreau sa-i multumesc pt tot ce a facut pt mine..O iubesc enorm,si sincera sa fiu,as vrea ca copilul meu sa ma iubesca mcar jumatate cat o iubesc eu pe ea...E singurul om care nu m-a dezamagit niciodata si a fost mereu acolo cand am avut nevoie de ea!Cred ca niciodata nu voi putea sa-i multumesc indeajuns...
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyDum Feb 28, 2010 1:29 pm

ma bucur pentru voi care aveti mama din pacate e mea a decedat cand aveam 5 ani [url=http://www
Sus In jos
ancacornel
mamica super
mamica super
ancacornel


Mesaje : 166
Varsta : 40
stare de spirit : OPTIMISTA,CURAJOASA

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyDum Feb 28, 2010 1:38 pm

imi pare tare rau ana-Dumnezeu s-o odihneasca in pace!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyDum Feb 28, 2010 1:44 pm

Eu nu prea am cuvinte de lauda despre mama;ii multumesc si eu pt anumite lucruri pe care le-a facut pt mine dar n-am sa uit niciodata ca ne-a schilodit catracterele,ne-a folosit in lupta ei cu tata,nu ne-a lasat la scoala pt ca trebuia sa muncim si a trebuit sa fugim toti de la 17 ani de acasa ca sa ne refacem vietile si sa o luam de al capat;dar am ramas cu rani adanci
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyDum Feb 28, 2010 1:46 pm

Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyDum Feb 28, 2010 4:29 pm

Ana imi pare rau si de tine Ginuta...eu in fiecare zi trebe sa-i multumesc la mami cat m-a ajutat si cat ma ajuta in fiecare zi
Sus In jos
mariaa
mamica super
mamica super
mariaa


Mesaje : 458
Varsta : 38
stare de spirit : excelenta

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyDum Feb 28, 2010 4:51 pm

sa si eu multumesc lui dumnezeu ca este langa mine mama si am ajuta cu mancar si cu copii cateodataa doamne ajuta s ao tina bunul dzeu in viataa cat mai multt
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyMar Mar 02, 2010 10:42 pm

Trebuie sa ne pretuim mamele cat sunt in viata
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyMier Mar 03, 2010 6:19 am

IRELEVANT.Si multe alte lucruri trebuiesc pretuite atata timp cat la avem,dar prin firea umana valoram ceva atunci cand nu-l mai avem
Sus In jos
mariaa
mamica super
mamica super
mariaa


Mesaje : 458
Varsta : 38
stare de spirit : excelenta

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyMier Mar 03, 2010 10:22 am

asa ee cum spuii MAMA din viata unei MAME... 284405
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyMier Mar 03, 2010 11:18 pm

da asa este
Sus In jos
dia
mamica super activa
mamica super activa
dia


Mesaje : 1007
Varsta : 46
stare de spirit : nume-dia,nume copil-bianca

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyDum Mar 21, 2010 8:21 am

imi pare rau pt cele care nu au o relatie buan cu mama lor
si eu imi iubesc mama f mult cu toate ca nu-i spun asta f des,dar si eu as vrea ca sa pot fi pe jumatate mama pt fata mea cum e mama pt mine
oricat ar fi de obosita tot timpul ne face pe plac si ne ajuta in orice si financiar si culinar tot timpul a fost langa noi,sper ca si eu pt fata mea sa fiu la fel
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyDum Mar 21, 2010 9:28 am

Eu cu mama ne toleram,mai bine ma inteleg cu soacra,desi si ea lasa de dorit
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyDum Mar 21, 2010 10:50 pm

ce bn e cind o ai pe mama ta aproape
eu asa ma bucur ca ma mai ajuta cind e libera si nu merge la lucru
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyLun Iun 28, 2010 7:43 am

...."rasfoind" forumul am dat peste acest subiect....in primul rand imi pare sincer rau pt anna si pt ginuta,caci nu sunt mutumite sufleteste din motive diferite,dar subiect acelasi...mama.....pot spune despre mama mea,ca o ador,pretuiesc slavesc..as continua cu multe cuvinte de lauda la adresa ei...este o persoana ideala,ce imi e alaturi nu numai ca mama dar ca si prietena...nu am sa ii pot mutumi cred, niciodata pt tot ce a facut,face si cu siguranata va mai face de acum incolo...sa ii dea bunul Dumnezeu multa sanatate,liniste,multi ani inainte si tot ce e mai bun...te iubesc mamica mea draga... pupic
Sus In jos
dolcemaria
Moderator
Moderator
dolcemaria


Mesaje : 944
Varsta : 40
stare de spirit : Foarte buna!!

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyMar Iul 20, 2010 11:19 am

Imi pare rau Ana sa aud asta, dar si tu Ginutza, sunteti niste persoane cu caracter puternic, bravooo.

Eu pe mama mea o iubesc foarte mult, ma sprijina, ma intelege dar ma si cearta cateodata, este o prietena adevarata....
Sus In jos
bruneta_anytza
mamica noua
mamica noua
bruneta_anytza


Mesaje : 22

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyMar Iul 20, 2010 2:19 pm

eu cu mama de cand am nascut nu ma mai inteleg deloc MAMA din viata unei MAME... 522386
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyMar Iul 20, 2010 10:27 pm

pacatt ca nu te intelegii cu ea..cred ca atunci cand suntem si noi mamici avem cea mai mare nevoie de elee......eu nu stiu ce mas face fara ea...
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyVin Iul 23, 2010 8:54 am

asa e ioana,mamele sunt minunate....si noi suntem mame si trebuie sa facem tot posibilul sa intelegem copii nostri....generatia mamelor noastre e altfel..au o gandire mai "preconceputa",dar comunicand cu ele le vom face sa inteleaga, sa nu mai zica..."ehe pe vremea meaaa...." TTTT
Sus In jos
ancanaomi
mamica super
mamica super
ancanaomi


Mesaje : 462
Varsta : 44

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyVin Iul 23, 2010 9:21 pm

eu stau la Hunedoara si mama la Sebes, sunt 70 km distanta, ne vedem o data pe luna, dar la telefon ne auzim zilnic. Cateodata eu ma iau cu treaba si cu fetele si mai uit sa sun, dar daca a trecut o zi si ea nu a sunat o sun eu a doua zi si o intreb daca m-a uitat. Daca am nevoie de un sfat stiu ca ea mi-l da din toata inima si ma incurajeaza mereu.
Soacra e aproape de mine dar nu e ca mama mea, am stat cu ea 5 ani in casa dupa ce ne-am casatorit si nu avea nimeni voie sa iasa din cuvantul ei. toti eram la cheremu ei , iar eu in "vizorul" ei, ma urmarea pas cu pas si apoi ma critica. Acum de 4 ani nu mai stam cu ea si s-a schimbat, daca face o mancare mai buna sau o prajitura ne suna sa mergem la ea, dar parca tot nu o am la inima, desi ea incearca mereu, eu nu pot, m-a chinuit prea mult femeia asta
Nu ii vorbesc urat, incerc cat pot sa nu arat ce simt eu si sa nu se vada , dar un lucru e sigur si cred ca asa ramane " mama mea e mama mereu"
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptySam Iul 24, 2010 10:48 pm

sincer si mama mea a fost inpotriva sa ma despart de fostul sott..motiv ca aveam un copil..dar pana la urma a vazut cu ochii eii cand ma adus acasa toata vanata ca ma batut ..era un om foarte violentt...sia dat seama ca nu mai e cum era pe vremea eii ca stateau femeile batute si nu se desparteau din cauza ca aveau copii si de gura lumii...acum nu cred ca mar mai incuraja sa stau cu un barbat care ma bate nici daca as avea 10 copii..dar ea a fost alaturii de mine si ma ajuta mult si acum..am o mama super ok si o iubesc enorm
Sus In jos
apiscoi
mamica noua
mamica noua
apiscoi


Mesaje : 16
Varsta : 35
stare de spirit : optimista

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyMar Iul 26, 2011 6:48 pm

Eu ma inteleg bine cu mama de cand m-am maritat...pana atunci eram ca soarecele cu pisica ...iar de cand am nascut e mama ideala ... am iubit-o mereu defapt ....dar adolescentza, nestiinta etc...important e ca acum suntem foarte ok....si sper sa fie langa mine forever ... nu stiu ce m-as face fara ea....nici nu vreau sa ma gandesc!!! MAMA din viata unei MAME... 571776
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... EmptyLun Sept 12, 2011 8:02 am

pupic asa sa fie dora
Sus In jos
Continut sponsorizat





MAMA din viata unei MAME... Empty
MesajSubiect: Re: MAMA din viata unei MAME...   MAMA din viata unei MAME... Empty

Sus In jos
 
MAMA din viata unei MAME...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
»  alegerea unei paturici pentru pitici
» FIMOZA-pentru mame de baietei
» VIATA-poveste cu morala
» MAMA-cea mai grea meserie!!
» mama surogat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPII ŞI PĂRINŢII :: Copii şi părinţii-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente