Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
SCRISOARE PENTRU PRIETENI EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
SCRISOARE PENTRU PRIETENI EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
SCRISOARE PENTRU PRIETENI EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
SCRISOARE PENTRU PRIETENI EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
SCRISOARE PENTRU PRIETENI EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
SCRISOARE PENTRU PRIETENI EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
SCRISOARE PENTRU PRIETENI EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
SCRISOARE PENTRU PRIETENI EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
SCRISOARE PENTRU PRIETENI EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
SCRISOARE PENTRU PRIETENI Empty48%SCRISOARE PENTRU PRIETENI Empty
 48% [ 14 ]
Maria
SCRISOARE PENTRU PRIETENI Empty52%SCRISOARE PENTRU PRIETENI Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 SCRISOARE PENTRU PRIETENI

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SCRISOARE PENTRU PRIETENI Empty
MesajSubiect: SCRISOARE PENTRU PRIETENI   SCRISOARE PENTRU PRIETENI EmptyDum Feb 28, 2010 11:15 am

"Ma uit in jurul meu si vad numai tristetze, totusi asa sunt si eu. Ma bucur totusi ca tu esti fericit in zilele acestea, as putea spune ca niciodata nu mi-am dat seama cat de repede trece timpul insa sincera sa fiu ma gandesc la lucrul acesta cred ca din burta mamicii mele.Nu pot totusi sa accept ca lumea e grabita in jurul meu si cum fiecare trecem atat de nepasatori unul pe langa celalalt.


Atatea mii de figuri si totusi nimeni nu iti ofera nici macar un zambet .Toti trec mai departe fara sa te observe de parca nici nu ai exista, de fapt daca te gandesti putin nu esti decat o persoana dintre cele 6 miliarde si ceva, asa ca nu esti prea importanta.Vad numai suflete pustii bantuite de regrete, supuse in fiecare zi aceluiasi program, un program banal cotidian care ii impiedica sa faca ceea ce vor.Pe fetele oamenilor se citese suferinta, si putini sunt aceia care duc viata la care au visat, noi suntem niste actori pe pamant si jucam pe scena noastra personala. Bineinteles ca unii joaca in comedii altii in drame etc., dar unii chiar sunt actori prosti. Privesc si tac tac si privesc. Mi-am faurit singura o lume care nici pe departe nu reflecta realitatea si imi place lumea mea.

Suntem insensibili fata de noi fata de apropiati fata de intreg universal, ce ne caracterizeaza? Poate indiferenta... eu nu vreau sa fiu indiferenta insa de multe ori nu pot sa fiu alcumva, nimic si nimeni nu poate invinge asta,de ce?Oare nu ma straduiesc indeajuns sa o elimin, sau imi place aceasta stare? Micile placeri sunt cele mai frumoase, poate insignifiante la prima vedere, dar in interiorul lor sunt adevarate clipe de viatza. De ce frorile infloresc? De ce soarele rasare...de ce m-am nascut?Si pt ce?---in toate intrebarile se regaseste sentimentul acela de fiinta pe care trebuie sa il savuram, ne-am nascut dintr-o poveste de dragoste si trebuie sa dam dragoste.

Aici am unele obiectii dar nu incep sa le spun ca imi place cum suna fara nimic... Stau si ma inteb...DE CE INDIFERENTA?"


Ultima editare efectuata de catre ginutavrabiuta in Dum Mar 07, 2010 3:53 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

SCRISOARE PENTRU PRIETENI Empty
MesajSubiect: Re: SCRISOARE PENTRU PRIETENI   SCRISOARE PENTRU PRIETENI EmptyDum Feb 28, 2010 4:12 pm

😢
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SCRISOARE PENTRU PRIETENI Empty
MesajSubiect: Re: SCRISOARE PENTRU PRIETENI   SCRISOARE PENTRU PRIETENI EmptySam Mar 06, 2010 5:13 am

indiferenta doare cel mai tare,uneori mai bine-ti da o palma decat sa fie indiferent 😢
bv gina!
Sus In jos
Continut sponsorizat





SCRISOARE PENTRU PRIETENI Empty
MesajSubiect: Re: SCRISOARE PENTRU PRIETENI   SCRISOARE PENTRU PRIETENI Empty

Sus In jos
 
SCRISOARE PENTRU PRIETENI
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Scrisoare pentru fiecare mamica...!
» Hainute pentru copii
» Aluat pentru pizza
» NORA PENTRU MAMA
» ***UN VOT PENTRU MINE VA RUGAM***

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: TOTUL DESPRE BEBELUŞI :: Băieţeii şi Fetiţe-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente