Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty48%Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty52%Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Rondul de seara!!!! Cap .2

In jos 
+9
ancacornel
mamicisibebelasi
coco83
DD
olo_family
Iuly35
Anna
dolcemaria
dia
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyJoi Apr 22, 2010 12:19 am

Rezumarea primului mesaj :

Cap.1

am inceput un capitol nou Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 65297 Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 65297 Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 65297
Sus In jos

AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 7:50 pm

Noi deja suntem imbaiati si deja dormim(unul in patut,eu pe mine si tati.....viseaza treaz fiind)
Sus In jos
dolcemaria
Moderator
Moderator
dolcemaria


Mesaje : 944
Varsta : 40
stare de spirit : Foarte buna!!

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 7:55 pm

Buna seara fetelor, ce fac bb?
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 7:56 pm

dragele mele v-am pupat, ma duc sa imi fac datoria de mamica Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 334492
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 7:58 pm

Seara buna DD;sa-ti traiasca bebe si sa aveti o noapte linistita.
Dolcemaria,ce face Mariuta draguta?A terminat tratamentul?Mai poate?
Sus In jos
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 7:59 pm

noi suntem treji si suparati...tot asa avem scaunul, poate mai rau, chiar acum l-am schimbat si avea ff mult mucus, am vb cu doctorita si mi-a zis sa-i cumpar ceva praf de la humana...sper sa mearga cu acesta
am incercat zilele acestea cu ceaiuri,banane,zeama de orez...nimic
imi astept sotul sa incercam cu humana!
ne auzim maine,sper sa fie mai bine pt ca Paul deeja da semne de durere,iritatie la fundic,somn deranjat...

:good night:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 8:01 pm

Lapte fara lactoza;hai Doamne ajuta sa se faca bine Paul si sa nu fie nimic ingrijorator
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 8:03 pm

buna DD,se aseamana programul nostru...ginuta esti o fericita,ca bb face nani,sotul viseaza( la tine cred) :yess: .....eu nu prea mai sunt asa un zambet,caci ma pali o nevrozasi ma cam inteapa ,pe la creier,semn ca inca il am,cred...am sunat doctoul (ca noi asa facem-consultatie prin telefon),si mi-a zis sa iau Arcoxia. [url=http://www
imi pare rau olo_family de vestile rele ce ni le-ai dat,somnic dulce DD,si tie ginuta si restul mamicilor,ma retrag si eu,ca deja se aude"scandal' in cealalta camera. pupic pe toate si toti bebeii. :good night:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 8:25 pm

seara buna
noi il ast.pe tati ca fac baie amandoi si asa ca puiul meu nu adoarme pana la 22:00.
las´gina,ca te tin eu mine,se intoarce roata si vei scrie si tu dupa mine TTTT
diana-imi pare rau pt puiutul tau sttiu prin ce treci cu iritatiile,sper sa-i treaca cu praful de care ti-a zis dr.,altceva nu ti-a dat?
noapte buna si vise frumoase copilasilor care deja dorm sau care merg de acum la nani :good night:

noapte buna DD,iuly, gina si o noapte linistita diana!!
Sus In jos
dia
mamica super activa
mamica super activa
dia


Mesaje : 1007
Varsta : 46
stare de spirit : nume-dia,nume copil-bianca

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 9:19 pm

buna seara fetele ce activitate pe aici
eu numai ce am ajuns de la lucru am papat si ma intrat rapid sa vad ce faceti ca apoi trec la somn
ne auzim mai pe indelete maine
iuly de ce tre sa iei arcoxia?asta e un antiimflamator parca
noapte buna tuturor eu maine sunt de di asa ca treec la nani si ma si mult de lucru maine
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 10:39 pm

buna seara mamici ce faceti ?eu acasa am fost pe afara cu raluca si in rest nimic
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 10:44 pm

eu mi am bagat puiul la nani si acum butonez pe aici,dar ma retrag ince,incet si eu...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 5:37 pm

Seara buna mamici! Cum ati petrecut ziua? Ce va fac bebeii? Sanatate maxima la cei bolnaviori.
Sus In jos
dolcemaria
Moderator
Moderator
dolcemaria


Mesaje : 944
Varsta : 40
stare de spirit : Foarte buna!!

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 6:10 pm

Seara buna mamici si pitici, ce faceti?Ce faci Ginutza?ce face Denis?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 6:22 pm

Denis a facut baita si acum face nani.Mariuta papa? Ai reusit sa-i dai?
Sus In jos
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 7:12 pm

Buna seara mamici si bebelusi!
Suntem mai bine ,i-am dat 3 mese de humana.
Pediatra a spus totusi sa continuam cu humana o data pe zi pana termin cutia!
Acum...ne luptam cu iritatia la fundic...of!! e groaznica(nu a fost niciodata iritat)
am stat prin casa pt ca la cluj a fost o vreme instabila,iar paul ..la fel
Am facut o baita lunga , iar acum doarme dus Paul


voi cum sunteti?

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 W6vhRondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EoWdp2
Sus In jos
dolcemaria
Moderator
Moderator
dolcemaria


Mesaje : 944
Varsta : 40
stare de spirit : Foarte buna!!

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 7:16 pm

Ginutza pana la urma a papat un picut cu bibi, sper sa se dea pe brazda, acum ne certam cu linguritza, n-o vrea sub nici o forma!!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 7:27 pm

Offf fetelor cu puiuti cu problemute mici;
olo_family,uleiul de masline face miracole la fundulet;
Dolcemaria,ma bucur ca incet-incet avansam pe drumul cel bun(mami trebuie sa respire adanc si sa aiba rabdarea pamantului,pentru ca la ea nu s-a gandit nimeni ca o fi si ea obosita si ca o ajunge din urma greul;ca nu-i usoara nici boala,nici convalescenta,nici oboseala care apasa).Mult curaj,ca avem aproape aceeasi poveste de nastere si stiu cum sari la orice este schimbat la copilul tau!
Sus In jos
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 7:31 pm

:676t: pt tine ginuta ,multumim pt tot

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 W6vhRondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EoWdp2
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 7:32 pm

Cu mult drag;sper sa va fie de folos parerile de pe forum si sa nu aveti nevoie de prea multe!
Sus In jos
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 7:36 pm

mamici , va las, ne auzim dimineata,noapte buna si somn usor!

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 W6vhRondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EoWdp2
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 7:37 pm

La fel;sa va odihniti cu totii!Pupici la pitici
Sus In jos
dolcemaria
Moderator
Moderator
dolcemaria


Mesaje : 944
Varsta : 40
stare de spirit : Foarte buna!!

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 7:42 pm

Multumesc Ginutza, esti o scumpa... asa este, imi fac griji pentru ea...doar e printesa mea!!!
Sus In jos
dia
mamica super activa
mamica super activa
dia


Mesaje : 1007
Varsta : 46
stare de spirit : nume-dia,nume copil-bianca

Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 8:51 pm

buna seara dragelor
pana acum a fost un prieten si ne-a reparat calculat ca era plin numia cu prostii

apropo de iritatia la fundulet pe bnoi nu ne-a ajutat decat o singura crema care se prepara in farmacie dupa o singura zi isi revine iritatia
daca vrei iti prepar si-ti trimit
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 11:13 pm

eu am fost la sala si am ajuns pe la 21:30,i-am facut baie printisorului si nani.
si eu l-am dat in seara asta tot cu ulei de masline,ca si al meu e iritat:(

pup si noapte buna tuturor!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 EmptyJoi Apr 29, 2010 6:18 pm

Sara buna DD! Singure la ceai? Ce face Tudor?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rondul de seara!!!! Cap .2   Rondul de seara!!!! Cap .2 - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Rondul de seara!!!! Cap .2
Sus 
Pagina 2 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» RONDUL DE SEARA 3
» buna seara
» HAINTE IMPORT VANZARE IEFTINE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BUN VENIT! :: Bun venit mămici!-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente