Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Cand cel mic nu se opreste din plans EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Cand cel mic nu se opreste din plans Empty48%Cand cel mic nu se opreste din plans Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Cand cel mic nu se opreste din plans Empty52%Cand cel mic nu se opreste din plans Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Cand cel mic nu se opreste din plans

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Cand cel mic nu se opreste din plans Empty
MesajSubiect: Cand cel mic nu se opreste din plans   Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyVin Mar 12, 2010 8:58 am

Copilul tau plange tot timpul, uneori ore in sir? Ai probleme in a-ti da seama ce se intampla cu el si ce anume il calmaza? Daca da, probabil ca te simti coplesita, frustrata si aproape ca iti vine sa plangi. Este greu atunci cand copilul nu se opreste din plans. Poate ca vei fi ingriorata ca ceva este in neregula cu el, care il face sa fie nelinistit.
Este normal sa simti frustrare, anxietate si chiar furie atunci cand nu poti sa il opresti din plans.
In situatiile stresante nu trebuie sa te simti asa. Trebuie sa incerci sa dezvolti noi strategii pentru a avea grija de tine. Atunci cand esti calma, vei fi mai capabila sa iti dai seama ce se intampla cu el.
Recunoaste-ti limitele
Acorda atentie semnelor interne pe care le simti. Cu cat iti descoperi mai devreme limitele personale, cu atat iti va fi mai usor sa planifici lucrurile pe mai departe.
Adu-ti aminte ca timpul este de partea ta. Pentru majoritatea bebelusilor, plansul dureaza pana la sase saptamani, dupa care incepe sa se rareasca. Exista un sfarsit al plansului la orizont. Trebuie sa muncesti putin mai mult acum si sa fii foarte rabdatoare, dar lucrurile se vor imbunatati.
Cere sprijin. Daca poti, cere sprijin celor din jur. Mai mult decat atat, daca te simti coplesita sau depasita de situatie, atunci ar trebui sa ceri sfatul si ajutorul celor din jur.
Nu trebuie sa fii perfecta. Sa ai grija de un copil nu este un lucru ce poate fi facut la perfectie. Ar fi imposibil sa fii prezenta in totalitate si atenta la copil, in special la un copil care plange.
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

Cand cel mic nu se opreste din plans Empty
MesajSubiect: Re: Cand cel mic nu se opreste din plans   Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyMar Mar 16, 2010 2:30 pm

daria plinge doar cind e bolnava sau se loveste
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Cand cel mic nu se opreste din plans Empty
MesajSubiect: Re: Cand cel mic nu se opreste din plans   Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyMar Mar 16, 2010 2:37 pm

de cand a racit ,kevin plange din orice,nu-i convine mai nimic,il iau in brate plange,il las jos plange,ma joc cu el plange.tot isi ridica manutele sa.l iau in brate ,dar nu se opreste.il mai las sa planga ca nu am ce sa.i fac.ne dor mainile si p mine si pe sot.cand e vorba de dormit...pffff...greu,greu adoarme.nici in brate ,nici in pat,nici leganat pe picioare,nici in carut,pur si simplu plange si tipa cat il tine gura,se ineaca de la atata plans.ce sa.i fac???un sfat please.....
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

Cand cel mic nu se opreste din plans Empty
MesajSubiect: Re: Cand cel mic nu se opreste din plans   Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyMier Mar 17, 2010 9:53 pm

saraci sunt tare necajiti cind sunt bolnavi
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

Cand cel mic nu se opreste din plans Empty
MesajSubiect: Re: Cand cel mic nu se opreste din plans   Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyMier Mai 05, 2010 9:09 am

Am un copil cuminte care nu a avut nici macar o criza de plans pana acum
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

Cand cel mic nu se opreste din plans Empty
MesajSubiect: Re: Cand cel mic nu se opreste din plans   Cand cel mic nu se opreste din plans EmptyMier Mai 05, 2010 4:59 pm

si noi "facem vocalize" de numa numa atunci cand ne e foame....asta asa deodata... :bbplange:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cand cel mic nu se opreste din plans Empty
MesajSubiect: Re: Cand cel mic nu se opreste din plans   Cand cel mic nu se opreste din plans Empty

Sus In jos
 
Cand cel mic nu se opreste din plans
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» SPASMELE ALE HOHOTULUI DE PLANS
» Cand taiem unghiile bebelusilor ?
» Cat de mult creste cand doarme?
» CAND SI CUM SCOT BEBELUSUL LA PLIMBARE?
» CUM SI CAND VORBIM CU COPILUL NOSTRU

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: TOTUL DESPRE BEBELUŞI :: Evoluţia Bebeluşului-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creează un forum | Cultura si Societate | Adolescenta, Copilarie, Familie | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente