Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE Empty48%CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE Empty
 48% [ 14 ]
Maria
CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE Empty52%CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE

In jos 
AutorMesaj
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE Empty
MesajSubiect: CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE   CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE EmptyJoi Feb 11, 2010 11:42 pm

Eczista mai multe tipuri de iritatii,provocate de anumite scutece acestea diferind in functie de agentul etiologic.Amoneacul continut in urina si fecalele irita pielea sensibila a bebelusului.De asemenea bacterile din fecale pot determina iritatii sau eczeme daca nu sunt indepartate repede,o iritatie simpla dispare in citeva zile.Daca problema persista si apar eczeme,dermatite trebuie mers la doctor.
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE Empty
MesajSubiect: Re: CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE   CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE EmptyJoi Feb 11, 2010 11:49 pm

si noi am avut de vreo citeva ori probleme cu iritatiile la fundulet dar nea trecut repede speram sa nu mai avem.MAMICILOR VOI ATI AVUT PROBLEME CU BEBEII VOSTRI?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE Empty
MesajSubiect: Re: CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE   CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE EmptySam Feb 13, 2010 2:28 am

yo daa!!!cand i au iesit lui kev dintisorii de sus,a facut diaree si mi a facut o iritatie d toata frumusetea,incet ,incet am scapat de ea,la fiecare schimbat d pampers il spalam la fundulet apoi il cremuiam,il lasam mult fara pampers si gata;)
Sus In jos
Continut sponsorizat





CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE Empty
MesajSubiect: Re: CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE   CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE Empty

Sus In jos
 
CLASIFICAREA IRITATIILOR PRODUSE DE SCUTECE
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» DESPRINDEREA DE SCUTECE
» MAMICI CE SCUTECE FOLOSOTI LA BEBEI?
» Produse BIO - 100 % naturale
» CE PRODUSE LACTATE FOLOSITI LA BEBEI?
» Produse educationale crestine pentru copii!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: TOTUL DESPRE BEBELUŞI :: Sănătatea Bebeluşului-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente