Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
spalatul pe dinti EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
spalatul pe dinti EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
spalatul pe dinti EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
spalatul pe dinti EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
spalatul pe dinti EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
spalatul pe dinti EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
spalatul pe dinti EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
spalatul pe dinti EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
spalatul pe dinti EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
spalatul pe dinti Empty48%spalatul pe dinti Empty
 48% [ 14 ]
Maria
spalatul pe dinti Empty52%spalatul pe dinti Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 spalatul pe dinti

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyMar Feb 23, 2010 10:55 pm

mamici voi ce pasta de dinti folositi pt copii sa o spal si eu pe ralu ca se ingalbenesc daca nu o spal si de la mancare spalatul pe dinti 822971
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyMar Feb 23, 2010 10:56 pm

normal nu e prea bn inca cu pasta mai bn doar cu periuta deocamdata
Sus In jos
Magda
mamica super
mamica super
Magda


Mesaje : 129

spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyJoi Feb 25, 2010 10:07 am

Nenedent, ca nu contine fluor... deci nu reprezinta nici un pericol daca este si inghitita.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyJoi Feb 25, 2010 10:07 am

Si noi tot NENEDENT folosim
Sus In jos
mariaa
mamica super
mamica super
mariaa


Mesaje : 458
Varsta : 38
stare de spirit : excelenta

spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyJoi Feb 25, 2010 1:41 pm

noi inca nu folosimm sa ii mai ies cativa avem numai 6 iar matei cu golcet se sspalaa
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyJoi Feb 25, 2010 1:43 pm

Eu de la primii 2 dintisori l-am spalat ca sa previn cariile de biberon
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyJoi Feb 25, 2010 2:33 pm

am sa iau pasta ka mie frika sa nu aibe cari
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyJoi Feb 25, 2010 2:34 pm

NENEDENT sa-i iei ca nu-i bai daca o inghite
Sus In jos
Magda
mamica super
mamica super
Magda


Mesaje : 129

spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyJoi Feb 25, 2010 4:06 pm

foarte bine procedat Ginuta. asta este si recomandarea dentistilor: de la aparitia primilor dintisori sa se efectueze periajul zilnic. raisa are 6 dintisori, o maseluta si inca una in crestere acum, dar ne spalam de la aparitia primilor doi


Ultima editare efectuata de catre Magda in Joi Feb 25, 2010 11:33 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyJoi Feb 25, 2010 4:12 pm

multumesc fetelor
Sus In jos
mariaa
mamica super
mamica super
mariaa


Mesaje : 458
Varsta : 38
stare de spirit : excelenta

spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyJoi Feb 25, 2010 9:46 pm

ff bine spaltile gingileee la 2 dintisori saraciii si daca fac oricum ii schimbaa cee atatea grijii importantt ee sa fie santosi nou ne spalat maa de le 2 dintisorii sigur si pentura aia avem dintii perfextii niki nu sunt sanatoase atatea porcari inte sa spalau cu sare si bicarbonat
Sus In jos
Magda
mamica super
mamica super
Magda


Mesaje : 129

spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyJoi Feb 25, 2010 11:18 pm

Maria, nu este obligatoriu pentru nimeni... fiecare face asa cum crede de cuviinta, dar nespalarea dintilor chiar duce la imbolnavirea micutilor; nu este chiar asa " doar se strica dentitia si atat". iar legat de "inainte...." asta este! nu traim in trecut, ci in prezent si aspiram catre viitor.

un exemplu putin rautacios: de ce le dai copiilor banane din moment ce pe vremea copilariei noastre nu mancam asa ceva la 6 luni, nu?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyVin Feb 26, 2010 8:40 am

Subscriu;nici eu nu sunt adepta timpului trecut,desi sunt anumite aspecte pe care le prefer din trecut:cum ar fi mancarea care era mai sanatoasa si mai lipsita de E-uri,locurile de munca si casele care ne erau asigurate,interactiunea directa dintre oameni,timpul care parea suficient pt ca nu ne era umplut de media,tehnologie si birocratie;
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti EmptyVin Feb 26, 2010 2:42 pm

da nu stiu ce sa zic fetelo pe adi lam spalat de la 2 anisori de cind mergea la gradi si a avut foarte buni dintii doar pe la 7 ani au inceput sa aiba cari si a inceput sai schimbe,,,si pe daria tot de la doi ani am sa o spal cu pasta bineinteles fiecare mamica face cum crede ea cai mai bn
Sus In jos
Continut sponsorizat





spalatul pe dinti Empty
MesajSubiect: Re: spalatul pe dinti   spalatul pe dinti Empty

Sus In jos
 
spalatul pe dinti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» temperatura de la dinti
» Durere de ureche si dinti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: TOTUL DESPRE BEBELUŞI :: Sănătatea Bebeluşului-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente