Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
am vergeturi cum scap de ele ? EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
am vergeturi cum scap de ele ? EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
am vergeturi cum scap de ele ? EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
am vergeturi cum scap de ele ? EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
am vergeturi cum scap de ele ? EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
am vergeturi cum scap de ele ? EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
am vergeturi cum scap de ele ? Empty48%am vergeturi cum scap de ele ? Empty
 48% [ 14 ]
Maria
am vergeturi cum scap de ele ? Empty52%am vergeturi cum scap de ele ? Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 am vergeturi cum scap de ele ?

In jos 
+6
rebek2508
feliciaboar
Iuly35
olo_family
andreiemanuel
Anna
10 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyLun Mai 31, 2010 12:51 pm

dupa nastere m-am alles cu vergeturi multe mai pot scapa de ele ?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyLun Mai 31, 2010 12:56 pm

O alta foarte mare problema;exceptand "cutitul",putem diminua vergeturile? Stiu ca sunt tesuturi rupte;se pot regenera prin alimentatie?Nu cred,dar poate am ignorat subiectul si nu am aflat
Sus In jos
andreiemanuel
Nutritionist
Nutritionist
andreiemanuel


Mesaje : 28
Varsta : 103
stare de spirit : genial

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyLun Mai 31, 2010 12:58 pm

Imi pare rau dar ma pricep doar la capitolul de "crestere" si "scadere" in greutate. Vergeturile sunt legate de elasticitatea pielii, un dermatolog sau produse specifice ar putea rezolva problema.
Din pacate sunt sigur ca majoritatea produselor de pe piata sunt "bogus - consumatoare de bani".
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyLun Mai 31, 2010 1:00 pm

Am incercat si noi! Stiti cum sunt femeile;v-am descoperit,va exploatam si asteptam si minuni! Multumim pentru timpul acordat;ne onorati cu prezenta!
Sus In jos
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyLun Mai 31, 2010 3:04 pm

Cand am avut vreo 14-15 ani..din cauza oscilatiei in greutate,mi-au aparut vergeturi pe picioare de jos pana sus :(
M-au dus parintii la medic(nu stiau ce am..) iar acesta mi-a dat o reteta pt o crema preparata in farmacie
Eu fiind o copila ..nu prea m-am facut cu ea,asa doar din cand in cand,mirosea urat,era ff ciudata la consistenta...insa dupa vreao 2 luni nu mai aveam de la genunchi in jos!!!
Acum regret din tot sufletul ca nu am continuat...:((

Dar intradevar tine de elasticitatea pielii: sora mea slabeste,se ingrasa ff des,iar pielea ei este FF ok!!
Sus In jos
andreiemanuel
Nutritionist
Nutritionist
andreiemanuel


Mesaje : 28
Varsta : 103
stare de spirit : genial

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyLun Mai 31, 2010 3:17 pm

Elasticitatea pielii tine de vitaminele si mineralele din organism; elasticitatea este data de o substanta ce se numeste "sebum" - lipsa lui duce la craparea pielii, prea mult duce la ingrasarea ei.
Rog consultati totusi un dermatolog
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyLun Mai 31, 2010 10:40 pm

multumim frumos domnul andreiemanuel
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 01, 2010 5:04 am

am vergeturi cum scap de ele ? 553880 sa fie cineva ca mama,ce a nascut sa nu aiba vergeturi pe burtik?,cred ca mai toate dintre noi,"admira" frumusetea lor. am vergeturi cum scap de ele ? 767206
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 01, 2010 6:23 am

Iuly,vrei sa-ti trimit o poza cu burta mea sa vezi ce mandra mi-s sub soare?
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 01, 2010 6:25 am

waw..nu mai e nevoiee,te cred pe cuvant...da tu unde tinusi copilasul maik?in buzunar ? hhhh ...felicitari esti de invidiat in cazul asta am vergeturi cum scap de ele ? 682510
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 01, 2010 6:28 am

Sunt mica si pitica si am facut multa gimnastica si sunt elastica.Denis avea 2 kg cand l-am nascut,desi am luat 20 in sarcina!Am avut noroc si mult ulei de masline.
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptySam Iun 12, 2010 10:15 pm

am si eu o problema in ultima luna de sarcina mi-au gasit diabet gestational rezultatul dupa testu de toleranta la glucoza o fost 143mg recoltat la 2 ore dupa ingestia de glucoza 75 mg,am luat insulina cate 4 ui di mineta si 7 seara am nascut un baietel de 4200 si 58 de cm binenteles ca a facut si el o detresa respiratorie dar pana la urma o fost ok acum as vrea sa stiu el poate sa faca diabet mai tarziu si eu cand ar trebiu sa imi mai fac un test sa vad cum stau alaptez acum,am facut mai multe teste de toleranta dar numai atunci mi-a iesit asa mare,am mai avut un baietel in 2008 nascut cu cezariana a avut 5370 si 60 cm dar la doua zile de la nastere a murit nu a fost asirat bine la nastere si de acolo lichid in plamani si complicati ca nu or vrut sa il trimita mai repede la cluj,as dori un sfat va rog
Sus In jos
andreiemanuel
Nutritionist
Nutritionist
andreiemanuel


Mesaje : 28
Varsta : 103
stare de spirit : genial

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 9:06 am

Buna Felicia,

Din pacate nu-ti pot da un sfat alaturi de care sa pot sta 100%. Raspunsul corect ti-l poate da un medic cu experienta, in nici un caz prietenii de pe net sau forumuri in cazuri atat de delicate.

Iti multumesc pentru interesul acordat,
Andrei
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 9:45 am

multumesc oricum dar in medici din romania nu mai prea am incredere daca nu meri cu plicu gros se uitta cu dispret si iti dau sfaturi vage si eu sunt asistenta medicala deci nici macar noi nu beneficiem de niste reuceri ptr a face niste analize in afara
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 11:28 am

gina si eu am facut gimnastica , sunt elastica si nu ma laud (stii ca te iubesc sisy meuam vergeturi cum scap de ele ? 298658 ),dar de vergeturi tot nu am scapat am vergeturi cum scap de ele ? 298658
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 12:45 pm

am vergeturi cum scap de ele ? LnfF5v248391-01
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 12:46 pm

nu se vede prea bine...da vroiam sa pun o poza d la 5 luni d sarcina...atata eram si akum snt mult mai plinutza:))
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 12:58 pm

am vergeturi cum scap de ele ? Picture313n
Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 12:58 pm

in asta eram deja in ultima luna...trebuia sa nasc...
Sus In jos
danessa
Moderator
Moderator
danessa


Mesaje : 1925
Varsta : 47
stare de spirit : buna

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 1:32 pm

nici eu n-am vergeturi...am facut si eu sport la viata mea, gimnastica, balet, inot...in sarcina am luat 22 kg, le-am dat destul de repede jos, Alessia a avut la nstere 3, 900 kg si am nascut natural...in luna a 9-a, mai exact cu 2 saptamani de a naste, am fost la mare am vergeturi cum scap de ele ? 521412

[img:9044]https://mamicisibebelasi.forumgratuit.ro/nutritionistul-raspunde-f29/am vergeturi cum scap de ele ? Rsu6oo[/img]
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 1:51 pm

CE MAMICA FRUMOASA AVEM am vergeturi cum scap de ele ? Icon_cheers
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 3:33 pm

Rebeka,ce ma fac eu cu tu???ai grija la posturile duble am vergeturi cum scap de ele ? 248404 am vergeturi cum scap de ele ? 298658


ce mumoase sunteti am vergeturi cum scap de ele ? 435847


Ultima editare efectuata de catre mami_de_kevin in Mar Iun 15, 2010 5:31 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 3:48 pm

fete hai sa ne inscriem la Frumusete pe muche de cutit asa scapam de vergeturi cu ajutorul dr.Mare ce zice-ti cine incearca eu o sa ma abonez dupa ce mai fac un bebe sa avem 2 bebei care fac scandal am vergeturi cum scap de ele ? 794375 am vergeturi cum scap de ele ? 990994
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 4:03 pm

mami_de_kevin....kre posturi duble??? am vergeturi cum scap de ele ? 122471
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? EmptyMar Iun 15, 2010 5:30 pm

mai sus cu pozele,ai trimis mesaje unul dupa altul fara a posta cineva dupa tine,trebuia sa folosesti butonul "edit" am vergeturi cum scap de ele ? 521412 .
Sus In jos
Continut sponsorizat





am vergeturi cum scap de ele ? Empty
MesajSubiect: Re: am vergeturi cum scap de ele ?   am vergeturi cum scap de ele ? Empty

Sus In jos
 
am vergeturi cum scap de ele ?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPII ŞI PĂRINŢII :: Nutriţionistul răspunde-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente