Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty48%REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
 48% [ 14 ]
Maria
REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty52%REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 REFUZUL MANCARII ...

In jos 
+10
dolcemaria
nikole
mamicisibebelasi
ancanaomi
iulia_mama_evelynei
Iuly35
irinaj
DD
Anna
allessia
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
allessia
mamica super
mamica super
allessia


Mesaje : 41
Varsta : 42

REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptySam Apr 17, 2010 5:37 pm

Rezumarea primului mesaj :

Am fost sfatuita de medicul pediatru al lui Andrei sa il intarc nu vrea sa pape mancare solida ,cand vede lingurita sau farfuria cu mancarica se pune pe plans .... am incercat toate metodele am sarit peste mese ,l-am lasat flamand ,i-am dat lui in manuta sa pape,am plecat de acasa si am lasat-o pe mama sa ii de-a ,i-am bagat cu forta de cateva ori in gurita sa simta gustul ...nimic nu functioneaza ,se pune pe plans ,se agata de mine pana ii dau san ...daca ii dau in manuta sa pape mai mult se joaca....are1 an si o luna si medicul spune ca nu e ceva normal.... sa il intarc, pt ca se satura cu laptele meu si nu ii mai trebuie altceva ...initial am zis ca ii iese ceva dintisor si asta e motivul dar acum nu stiu ce sa mai cred , timpul trece si azi maine sunt 3 saptamani de cand face nazuri ...sa ii fie suficient lapticul meu ? ce ma sfatuiti sa fac?ati mai auzit de asemenea cazuri?pupiceii
Sus In jos

AutorMesaj
shtefanyaa
mamica super
mamica super
shtefanyaa


Mesaje : 332
Varsta : 39
stare de spirit : mereu in alerta

REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 1:34 pm

am uitat sa precizez...toate cu linguruta! stiu ca bebelul meu nu are nici macar un anisor...dar am mai citit si eu pe ici pe colo si zic eu ca-i mai bine sa aflii mai multe pareri decat niciuna ;)
Sus In jos
ancanaomi
mamica super
mamica super
ancanaomi


Mesaje : 462
Varsta : 44

REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 2:23 pm

nici fetita mea nu prea vrea sa manance, ii ies canini si e tare necajita, dar ii mai dau cate un biscuite sau pufuleti (pufuleti nu refuza niciodata )

gabita iti doresc multa rabdare si sa treceti peste asta cu bine


pupici la mamici si bebici yjgj
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 3:59 pm

sunt alti bebelusi pofticiosi care se uita la tine cand manaci sa le dai si lor TTTT
Sus In jos
ancanaomi
mamica super
mamica super
ancanaomi


Mesaje : 462
Varsta : 44

REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 11:44 am

asa e nikole, Melisa mea asa facea, se uita fix la noi si asa imi era de mila de ea, parca cersea si ea putin, dar ii puneam pe buze putin sa simta si ea gustul REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 822971
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 11:46 am

eu dc vad ca se uita cineva asa la mn nu-mi mai trebuie mancare...ii cedez totul din farfurie...........ati vazut ca sunt si unele animalute catei sau pisici care fac asa????????
Sus In jos
ancanaomi
mamica super
mamica super
ancanaomi


Mesaje : 462
Varsta : 44

REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 11:51 am

da, am si eu un catel, stau la casa si il tin in curte, dar daca ies cu ceva in mana si ma vede, asa se mai linge pe bot si se uita fix in ochii mei ca nici nu mai pot manca, ii dau lui
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 11:56 am

si al meu face la fel.......e atat de pofticios...mai rau decat o femeie gravida...daca te vede cu cv in mana...vine incet prin spate si-ti fura mancarea din mana......
Sus In jos
ancanaomi
mamica super
mamica super
ancanaomi


Mesaje : 462
Varsta : 44

REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 12:00 pm

tavalesc asta da catel pofticios
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 12:06 pm

catelll nu prea e ca e rotwailler
Sus In jos
Ana-Maria
mamica noua
mamica noua
Ana-Maria


Mesaje : 16
Varsta : 40
stare de spirit : Mai fericita ca niciodata

REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyLun Oct 04, 2010 9:05 pm

Si noi am avut pb cu diversificarea,ne-am chinuit mult insa la sfatul medicului i-am realizat un plan si un orar pe care acum il respect cu sfintenie si culmea merge.A fost greu,nervi intinsi la maxim insa cu rabdare ajungi departe si acum spre bucuria mea papa destul de bine,insa dupa fiecare masa ia si desert(sanu)
Incercati sa-i puneti in mancare si putin laptic de la san si asa se va obisnui mai usor
Sus In jos
omer camelia
mamica noua
mamica noua
omer camelia


Mesaje : 3
Varsta : 48

REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 EmptyJoi Apr 14, 2011 5:40 pm

Alessia papa supa de legume cu biberonul iar cand vreau sa-i dau mar sau para cu lingurita isi face sila singura
Sus In jos
Continut sponsorizat





REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: REFUZUL MANCARII ...   REFUZUL MANCARII ... - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
REFUZUL MANCARII ...
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: TOTUL DESPRE BEBELUŞI :: Alimentaţia Bebeluşului-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente