Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
oprirea alapatarii EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
oprirea alapatarii EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
oprirea alapatarii EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
oprirea alapatarii EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
oprirea alapatarii EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
oprirea alapatarii EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
oprirea alapatarii EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
oprirea alapatarii EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
oprirea alapatarii EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
oprirea alapatarii Empty48%oprirea alapatarii Empty
 48% [ 14 ]
Maria
oprirea alapatarii Empty52%oprirea alapatarii Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 oprirea alapatarii

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyJoi Iul 01, 2010 2:28 pm

fetelor sunt ceva medicamente pt sa opresc lactatia raluca mea tot pe san e nu manca mai deloc si are 1 an si 5 luni cred ca i ajunge oprirea alapatarii 844847
Sus In jos
danessa
Moderator
Moderator
danessa


Mesaje : 1925
Varsta : 47
stare de spirit : buna

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyJoi Iul 01, 2010 2:48 pm

Eu am alaptat-o pe Alessia pana la 1 an si 9 luni, credeam ca nu voi reusi niciodata sa o intarc, dar a fost mai simplu decat ma asteptam, nu i-am mai dat la somnul de noapte, a plans, dar a adormit intr-un final, s-a mai trezit si peste noapte, am linistit-o, iar de a doua zi gata nu i-am mai dat...la inceput a fost f. greu cu acceptarea altui lapte, abia acum, dupa 2 luni pot zice ca bea lapte cat de cat ok.
In ceea ce ma priveste pe mine, m-am muls in prima zi, cam 100 ml dimineata si 50 ml seara, a doua zi, doar dimineata cam 80 ml, a treia zi nu m-am muls deloc, abia dupa o saptamana m-am muls, dar f. putin, cam 30 ml...fusesem la medicul de familie si imi prescrisese niste pastile, dar nu le-am luat, nu gasesc reteta ca sa-ti zic cum se numesc, dar eu zic sa incerci sa ablactezi treptat, e mai bine si pt tine si pt copil... mai poti pune si comprese reci pe sani f dese si sani stransi ori cu un prosop, ori cu un sutien stramt.
Tin sa mentionez ca Alessia manca san oprirea alapatarii 844847 dimieata dupa ce manca micul dejun, la pranz cand o culcam (dupa ce manca masa de pranz), seara la culcare, iar noaptae se trezea de 4, 5 ori...
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyJoi Iul 01, 2010 3:00 pm

nu cred ca reusesc ca tine dana as dori eu dar raluca este ca lipiciul pe san chiar nu stiu sa cer sfatu medicului sau ? sa mai astept ce zic mamicile cate kg are alessia?
Sus In jos
danessa
Moderator
Moderator
danessa


Mesaje : 1925
Varsta : 47
stare de spirit : buna

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyJoi Iul 01, 2010 3:09 pm

Alessia era mai ceva ca lipiciul la 1 an si 5 luni, iar la 1 an si 8 luni a inceput sa inteleaga ca e fetita mare si ca e rusine, asa m-am incumetat sa o intarc, altfel cred ca si acum ii dadeam oprirea alapatarii 844847 (daca vrei, poti)...acum cand ma vede dezbracata sare pe tzitzi cu gura si rade...
Cand am intrebat-o pe pediatra ce metoda imi recomanda pentru intarcat ea cica e foarte bine ca inca o alaptez, ce incurajare... oprirea alapatarii 917348
Acum are cam 12 kg.
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyJoi Iul 01, 2010 3:21 pm

asa si raluca daca vede tzatele
hoppe ele mi\ai astept pareri sa vedem ca de mancat greu mai manca
Sus In jos
danessa
Moderator
Moderator
danessa


Mesaje : 1925
Varsta : 47
stare de spirit : buna

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyJoi Iul 01, 2010 3:31 pm

o sa reusesti intr-un final, bine ca ai lapte...vezi ce mai zic si celelalte fete, ele cum au reusit...
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyJoi Iul 01, 2010 3:33 pm

multumesc dana pt sfat pupicci alesiei
Sus In jos
danessa
Moderator
Moderator
danessa


Mesaje : 1925
Varsta : 47
stare de spirit : buna

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyJoi Iul 01, 2010 3:41 pm

n-ai pentru ce, de aia suntem aici, sa schimbam impresii, sa ajutam, sa ne descarcam...pupici si lui ralu oprirea alapatarii 435847
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyVin Iul 02, 2010 7:16 am

fetelor aseara am vrut sa nu i dau san dar ce a mai plans seara dupa san ina ziua nu are nimica offf ce ma fac?
Sus In jos
danessa
Moderator
Moderator
danessa


Mesaje : 1925
Varsta : 47
stare de spirit : buna

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyVin Iul 02, 2010 7:24 am

neata anna,
pai e bine daca ziua nu prea e dependenta de san, e un inceput, de acum cred ca te poti intelege cu ea si ii poti repeta ca-i rusine, eventual, daca are vreo jucarie preferata, un maimutoi, ii poti spune ca rade de ea, vezi cum reactioneaza, daca se rusineaza si nu mai doreste sa puna gura pe san (la Alessia a functionat).
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyVin Iul 02, 2010 8:35 am

Ce greu v-o fi si cu intarcarea;eu de la inceput i-am dat si completare ca nu-i ajungea doar laptele meu;o luna,atat l-am putut alapta!
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyVin Iul 02, 2010 8:36 am

of chiar e foarte greu ralu plange de numa dua tzti ei oprirea alapatarii 553880
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyVin Iul 02, 2010 8:38 am

Greu si pentru ea dar si pentru tine.
Sus In jos
danessa
Moderator
Moderator
danessa


Mesaje : 1925
Varsta : 47
stare de spirit : buna

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyVin Iul 02, 2010 8:49 am

E greu, mai ales cu cat creste si il alaptezi mai mult...am uitat anna sa-ti zic, ca dupa ce nu i-am mai dat tzitzi am cazut eu intr-o depresieeeeeeeee oprirea alapatarii 535197 , deci cred ca e mai greu pentru noi decat pentru copil.
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyLun Aug 16, 2010 12:46 pm

uraaaa am reusit e intarcata de 3 zile am zis ca am buba ma-m facut ca plang nu mai vrea cheers
Sus In jos
danessa
Moderator
Moderator
danessa


Mesaje : 1925
Varsta : 47
stare de spirit : buna

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyLun Aug 16, 2010 12:56 pm

Bravo Anna, ai vazut ca n-a fost asa greu... oprirea alapatarii 841731
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyLun Aug 16, 2010 8:36 pm

-ma-m legat cu fular la sani sunt tari iau 2 aspirine dimineata si seara si sa se traga odataa oprirea alapatarii 535197 dar mie dor sa o simnt la sanul meu xxxx
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyLun Aug 16, 2010 9:23 pm

lasa ana dorul..conteaza sa mance fata mai bn mancare...si e bn ca bea laptic cu sticla.....acu ati mai zic una..cand ti dor tare punel pe barbatuto la san tavalesc
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyLun Aug 16, 2010 9:31 pm

TTTT ioana asa procedezi si tu Question
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii EmptyLun Aug 16, 2010 9:46 pm

pai nu ca eu nu am lapte la mine a trecut
Sus In jos
Continut sponsorizat





oprirea alapatarii Empty
MesajSubiect: Re: oprirea alapatarii   oprirea alapatarii Empty

Sus In jos
 
oprirea alapatarii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: TOTUL DESPRE BEBELUŞI :: Alimentaţia Bebeluşului-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente