Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
TERAPIA PRIN RAS EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
TERAPIA PRIN RAS EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
TERAPIA PRIN RAS EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
TERAPIA PRIN RAS EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
TERAPIA PRIN RAS EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
TERAPIA PRIN RAS EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
TERAPIA PRIN RAS EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
TERAPIA PRIN RAS EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
TERAPIA PRIN RAS EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
TERAPIA PRIN RAS Empty48%TERAPIA PRIN RAS Empty
 48% [ 14 ]
Maria
TERAPIA PRIN RAS Empty52%TERAPIA PRIN RAS Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 TERAPIA PRIN RAS

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

TERAPIA PRIN RAS Empty
MesajSubiect: TERAPIA PRIN RAS   TERAPIA PRIN RAS EmptyMier Iun 09, 2010 9:04 am

Rasul este un bun mijloc de comunicare, dar si o modalitate de relaxare si eliminare a unor tensiuni launtrice. El poate fi declansat reflex – de exemplu, la un simplu gadilat – sau poate fi produs de un stimul psihic sau emotional. Astfel, se stie ca frica sau depresia scad forta musculara si capacitatea de a face efort.
In schimb, studiile arata ca rasul are un efect tonic atat asupra plamanilor si circulatiei, cat si asupra intregului corp. El echivaleaza cu un exercitiu fizic intens, care pune sangele in miscare si genereaza o senzatie generala de bunastare.
„Terapia prin ras” (exersarea cat mai des a rasului) ne face mai optimişti, ne predispune către joc şi ne ajută să ne relaxăm şi să depăşim cu succes tensiunile şi stresurile zilnice, obligaţiile sociale sau familiale. Astfel, râsul devine un adevărat element de „igienă emoţională”, care ne ajută să ne „curăţăm” de emoţiile negative şi să ne recăpătăm starea de candoare şi bună-dispoziţie.
În concluzie, nu pierdeţi nici o ocazie pentru a râde şi a vă bucura astfel de viaţă!

– Eşti mare, fiule, este timpul să-ţi alegi şi tu o nevastă.
– Bine, tată. Dacă eşti de acord, o aleg pe a vecinului, că el e tot timpul plecat.


  • Asistenta către doctor:
    – Domnule doctor, ce ne facem? Pacientul de adineauri, pe care tocmai l-aţi consultat, când a ieşit din cabinet, a căzut pe holul de la intrare şi a murit!
    – Schimbă-i poziţia, să pară că intra.

  • Doi clarvăzători se întâlnesc pe stradă. Unul dintre ei spune:
    - Tu faci bine, eu ce mai fac?

  • Doctorul către asistenta sa, proaspăt angajată şi proaspăt căsătorită:
    - Te rog să nu mai scrii reţetele pe care ţi le dictează mama dumitale la telefon în reţetarul meu. Fiindcă ieri, la farmacie, s-a preparat la reţetele magistrale salată a la russe.

  • - AlO poliţia? Am găsit azi pe drum un portofel cu 1000 de dolari şi cu un act din care reiese că posesorul lui este Gigel Popescu.
    - Şi vreţi să-i înapoiaţi portofelul?
    - A, nu! Aş vrea să-i dedic o melodie...

  • Soţul se întoarce pe neaşteptate acasă, găseşte o ţigară de foi fumegând în scrumieră şi se adresează furios soţiei:
    - Spune-mi imediat de unde este ţigara asta! Soţia tace.
    - Dacă nu-mi spui..., adaugă el ameninţător. Din şifonier se aude o voce plină de solicitudine:
    - Din Cuba, domnule.

  • Proces de divorţ intentat de soţie:
    - Domnule judecător, suntem deja de doi ani căsătoriţi şi eu tot virgină sunt. Nu ştiu ce-i cu soţul meu – nu ştie, nu poate... ori nu vrea?!
    Soţul:
    - Păi, domnule judecător, eu şi ştiu... şi vreau... şi pot... da’ de ce atâta grabă?

  • Anunţ în vitrina unei croitorii: „Fustele se ridică zilnic între orele 10-14”.
  • În tramvai, controlorul de bilete ajunge la o femeie în vârstă, care nu auzea deloc.
    - Biletul la control, vă rog!
    - Poftim? spune femeia cu mâna pâlnie la ureche.
    Dându-şi seama că nu aude, controlorul îi arată insigna şi legitimaţia.
    - A, nu, spune femeia, nu cumpăr asemenea prostii.

  • Ce spune un pesimist: „Viaţa e o boală cu un pronostic foarte prost – se prelungeşte ani şi ani de zile, pentru a se sfârşi cu moartea".
  • Bărbatul perfect şi femeia perfectă mergeau cu maşina şi la un moment dat îl zăresc pe Moş Crăciun pe marginea şoselei, făcând autostopul. Opresc maşina, îl iau şi pe el, dar la scurt timp, din cauza vremii nefavorabile, are loc un accident şi din cele trei persoane supravieţuieşte doar una. Care este aceea?
    Răspuns: evident, femeia perfectă, pentru că Moş Crăciun este doar o invenţie, iar despre bărbatul perfect, ce să mai vorbim.
    Bonus pentru bărbaţi: dacă moş Crăciun şi bărbatul perfect nu există, atunci e evident că femeia se afla la volan, ceea ce şi explică de ce a avut loc accidentul.

  • Anunţ la mica publicitate: ofer recompensă persoanelor care i-au spus soţiei lui Mişu Ionescu că l-au văzut pe acesta în maşină cu o femeie, pe autostrada Bucureşti-Piteşti, în data de 30 iunie. Îi rog să vină să depună mărturie şi la tribunal. Mişu Ionescu.
  • Un pesimist se plânge vecinului său:
    - Cloşca mea a reuşit să scoată opt pui, dar după două zile s-a petrecut o nenorocire! O mare parte dintre pui au murit, cu excepţia a şapte dintre ei...

  • În timpul recensământului, delegatul bate la uşa unei case. După mult timp, deschide un moş cam surd, care îl întreabă cine este şi ce vrea.
    - Guvernul ne-a trimis prin ţară ca să aflăm câţi oameni trăiesc în România, strigă delegatul.
    - Îmi pare rău că ai făcut atâta drum ca să mă întrebi tocmai pe mine, pentru că nu am nici cea mai mică idee! răspunde bătrânul.

Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

TERAPIA PRIN RAS Empty
MesajSubiect: Re: TERAPIA PRIN RAS   TERAPIA PRIN RAS EmptyMier Iun 09, 2010 9:11 am

pupic super DD.... tavalesc buna dispozitie la cafea.....da,rasul nu ingrasa? TERAPIA PRIN RAS 553880
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

TERAPIA PRIN RAS Empty
MesajSubiect: Re: TERAPIA PRIN RAS   TERAPIA PRIN RAS EmptyMier Iun 09, 2010 9:13 am

Vrajeala(scuzati cuvantul);dar chiar gasim orice pretext de a nu face ceva doar pentru ca ne ingrasam????? Am luptat la revolutie ca sa avem libertatea de a face orice,de a manca bine si acum nu mai mancam ca ne ingrasam;nu mai radem,nu mai bem.......eeeee.......o viata avem;hai s-o traim bine!
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

TERAPIA PRIN RAS Empty
MesajSubiect: Re: TERAPIA PRIN RAS   TERAPIA PRIN RAS EmptyMier Iun 09, 2010 9:18 am

era o intrebare la "figurat".....nu e musai sa slabesti daca nu vrei sau sa nu razi....era ca si buna dispozitie.....mi-a placut ce ai "postat"ca si divertisment,si de aia ,am spus "vrajeala"cu ingrasatul... xxxx
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

TERAPIA PRIN RAS Empty
MesajSubiect: Re: TERAPIA PRIN RAS   TERAPIA PRIN RAS EmptyMier Iun 09, 2010 9:30 am

Pai si eu tot in gluma am zis(influentata fiind si de un reportaj care tocmai se difuza la tv despre.......ai ghicit: slabit)Scuze pentru gresita interpretare si durerea de cap
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

TERAPIA PRIN RAS Empty
MesajSubiect: Re: TERAPIA PRIN RAS   TERAPIA PRIN RAS EmptyMier Iun 09, 2010 9:42 am

TERAPIA PRIN RAS 298658 super dana
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

TERAPIA PRIN RAS Empty
MesajSubiect: Re: TERAPIA PRIN RAS   TERAPIA PRIN RAS EmptyMier Iun 09, 2010 9:48 am

TERAPIA PRIN RAS 749457 nu e nici o prob DD....rad ca e "fain" si dak vreau sa slabesc,nu am decat sa nu mai mananc,asa ca..... tavalesc cu "poftaaaaa"
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

TERAPIA PRIN RAS Empty
MesajSubiect: Re: TERAPIA PRIN RAS   TERAPIA PRIN RAS EmptyMier Iun 09, 2010 9:50 am

TERAPIA PRIN RAS 841731 asa te vreau;asa vreau sa fim si a facem ce poftim ca nu prea avem in viata satisfactia a prea multe pofte
Sus In jos
Continut sponsorizat





TERAPIA PRIN RAS Empty
MesajSubiect: Re: TERAPIA PRIN RAS   TERAPIA PRIN RAS Empty

Sus In jos
 
TERAPIA PRIN RAS
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ARUNCAREA LUCRURILOR PRIN CAMERA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: SA NE AMUZAM-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente