Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Noi femeile - mereu nevinovate? EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Noi femeile - mereu nevinovate? EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Noi femeile - mereu nevinovate? EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Noi femeile - mereu nevinovate? EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Noi femeile - mereu nevinovate? EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Noi femeile - mereu nevinovate? EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Noi femeile - mereu nevinovate? EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Noi femeile - mereu nevinovate? EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Noi femeile - mereu nevinovate? EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Noi femeile - mereu nevinovate? Empty48%Noi femeile - mereu nevinovate? Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Noi femeile - mereu nevinovate? Empty52%Noi femeile - mereu nevinovate? Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Noi femeile - mereu nevinovate?

In jos 
AutorMesaj
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Noi femeile - mereu nevinovate? Empty
MesajSubiect: Noi femeile - mereu nevinovate?   Noi femeile - mereu nevinovate? EmptyMier Apr 14, 2010 10:00 pm

Ne-am gandit oare noi femeile (fetele) cate prejudecati avem in privinta barbatilor, cat de mult ne place, adesea, sa transformam firestile lor calitati si defecte, obisnuitele lor atitudini - intr-o vinovatie? Daca barbatii sunt mitocani, ne jignesc - "Ei" sunt de vina; daca ne impresioneaza prin buna lor crestere, este evident meritul lor; daca suferim pentru indiferenta unuia -"El" e de vina; daca el sufera pentru ca noi suntem insensibile tot vina lui este, ca ne-a dat prea multa atentie.....

NOI mereu NEVINOVATE!-..noi nu purtam nici o vina, nici cand le starnim simpatia, nici cand le devenim antipatice, nici cand ne iubesc, nici cand nu ne iubesc, nici cand sunt obraznici si prost crescuti...Unde ne regasim si pe noi in aceste relatii?

De obicei, vinovat este numai barbatul si de foarte putine ori noi ne intrebam: " DAR OARE EU CU CE AM GRESIT?�

Dar in prietenii, in relatii, sa recunoastem ca nu numai "EL" are vina, pentru ca daca acceptam ca prietenia si dragostea sunt o relatie, atunci nu se poate ca noi sa nu avem aceeasi raspundere ca si ei.

Noi ii dorim curtenitori si binecrescuti, ei vor sa fim si noi insine binecrescute si receptive la gesturi frumoase. Ii dorim corecti si respectuosi dar degeaba daca prin felul nostru de a fi ii determinam sa fie obraznici, grosolani....

Idealul nostru despre ei nu este deloc mai frumos decat idealul lor despre noi.

Am incercat aici o autocritica nu stiu daca mi-a reusit:)- dar traim intr-o epoca in care lucrurile se spun pe fata in toate, de ce ne-am feri tocmai in prietenie, in dragoste, sa spunem adevarului pe nume..? Cu toate astea, spre deosebire de altele, sentimentele nu se pun la tava, ele au o lege a lor, sunt mai delicate si de multe ori un gest, o privire, un amanunt care pare intamplator, ascunde mult mai multa sinceritate si sentiment decat o mie de vorbe. De vorbe cred ca suntem toti satui... asa ca fetelor aveti grija!:)))
Sus In jos
 
Noi femeile - mereu nevinovate?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE
» ce ne dorim noi femeile de la barbatul de linga noi
» In "luna indragostitilor" femeile trebuiesc premiate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPII ŞI PĂRINŢII :: Despre noi, femeile-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente