Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty48%Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty52%Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei

In jos 
+3
mamicisibebelasi
andra
Anna
7 participanți
AutorMesaj
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptySam Mar 20, 2010 10:44 pm

Cand incepeti sa cautati o coafura perfecta, indiferent ca aveti parul lung, mediu sau scurt, acesta trebuie sa va completeze trasaturile, asadar mai intai aflati ce forma a fetei aveti, tipul de par si desigur, unica si propria personalitate. Daca tineti cont doar de forma fetei si va ignorati caracterul s-ar putea ca rezultatul sa nu va multumeasca prea tare.

Formele de baza ale fetei includ: forma ovala, rectangulara sau dreptunghiulara, rotunda, patrata, triunghiulara si romboidala. Ca sa va dati seama unde va incadrati trebuie sa masurati in diagonala partea superioara a pometilor, linia maxilarului, fruntea si ultima data linia superioara a fruntii pana la partea inferioara a barbiei.

Notati-va fiecare masura.Odata aceste masuratori facute, ar trebui sa va puteti determina forma fetei. Mai ramane doar sa decideti care coafura s-ar potrivi cel mai bine formei fetei.

O fata ovala va ofera privilegiul de a purta orice tunsoare si orice lungime a parului doriti. Depinde insa de personalitatea pe care o aveti, de activitatile prestate, adica il preferati poate scurt in loc sa-l prindeti la spate atunci cand practicati un sport sau intr-un stil mai neobisnuit in majoritatea timpului. Exemple de celebritati cu fata ovala si cu tunsori diferite dar care le prind extraordinar sunt: Jennifer Aniston, Julia Roberts si Mariah Carey.

Daca aveti fata dreptunghiulara, cel mai indicat ar fi sa purtati parul scurt sau de lungime medie. Bretonul va face minuni pentru voi si va va conferi un look mai dulce si mai copilaros. Celebritati care au aceasta forma a fetei sunt: Kirstie Alley, Stephanie Seymour si Janet Jackson.

Unei fete rotunde i se potriveste parul scurt, care sa nu cada pe fata si o calota plina si inalta. Kate Winslet, Cristina Ricci si Drew Barrymore au acest tip de fata si arata grozav cu multe tunsori de gen.

La fata patrata merge parul scurt si cel de lungime medie. Incercati sa evitati parul drept si lung. Celebritatile care se incadreaza aici sunt Demi Moore, Sandra Bullock si Holly Marie Combs.

Fata in forma de inimioara trebuie sa poarte tunsori care sa aiba lungime pana la pometi sau par lung. Parul scurt trebuie evitat. Din acest club fac parte Michelle Pfeiffer, Lucy Lawlles si Claudia Schiffer.

Daca aveti fata triunghiulara ar trebui sa purtati tunsori care nu se potrivesc fetei-inimioara. Purtati parul lung. Kathy Ireland este un demn reprezentant al celebritatilor cu fata triunghiulara.

Fata romboidala este la fel de grozava ca si cea ovala. Puteti purta tunsori scurte, medii sau lungi si veti arata extraordinar. Celebritati din aceasta categorie sunt Sophia Loren, Katherine Hepburn si Linda Evangelista.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyDum Mar 21, 2010 9:51 am

Sunt privilegiata unei fete ovale
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyDum Mar 21, 2010 9:16 pm

la fel si eu ginuta
Sus In jos
andra
mamica noua
mamica noua
andra


Mesaje : 9

Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyMar Mar 23, 2010 7:33 pm

si eu sunt adepta fetei ovale dar imi prind parul pe spate
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyMar Mar 23, 2010 10:41 pm

si eu sunt mai rotunda la fata
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyMier Mar 24, 2010 8:43 am

In poza asta iti sta super Ioana;mai bine decat in cea cu parul desfacut;e parerea mea,sa nu te superi
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyMier Mar 24, 2010 10:13 pm

si mie imi place poza asta
nu am de ce sa ma supar aici eram mai slabuta
acum sunt mai grasuta
Sus In jos
andreiutza
mamica super
mamica super
andreiutza


Mesaje : 90

Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyLun Apr 12, 2010 5:02 pm

eu o am ovala sunny
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyMar Apr 13, 2010 2:02 pm

eu nu pot sa imi fac freza decit asa cum sunt tunsa scurt cind aveam si eu parul mai lung mai imi faceam cind mergeam undeva
Sus In jos
liona
mamica super
mamica super
liona


Mesaje : 50
Varsta : 39

Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyJoi Apr 15, 2010 10:20 am

eu tocmai mi-am schimbat tunsoarea,am avut vreo 2 ani parul tuns bob,in spate scurt si in fata ,mai lung,insa m-am plictisit de freza si ieri m-am tuns mai scurt sus,iar la ceafa voi lasa mai lung parul
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyJoi Apr 15, 2010 10:25 am

Cu chica?Asa se numea tunsoarea asta intr-o perioada;mie mi-e teama sa ma tund altfel decat sa-mi las parul lung.Asta pentru ca am incercat si breton si scari dar nu am rabdare sa-l aranjez sau nu sunt obisnuita
Sus In jos
dia
mamica super activa
mamica super activa
dia


Mesaje : 1007
Varsta : 46
stare de spirit : nume-dia,nume copil-bianca

Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyVin Apr 16, 2010 4:52 pm

si eu sunt tunsa asa,bob,araten eo poza sa vedem cum te-ai tuns poate ne dai ideoi si noua
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei EmptyVin Apr 30, 2010 12:14 pm

Eu am parul pana la umeri,roscat si am ochi albastri si fata ovala;deci pot sa-mi fac ce vreau,cum vreau
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei   Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei Empty

Sus In jos
 
Cum sa iti alegi coafura in functie de forma fetei
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPII ŞI PĂRINŢII :: Despre noi, femeile-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente