Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty48%cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
 48% [ 14 ]
Maria
cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty52%cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 cate kg au bebeii vostri?

In jos 
+14
raluteo
cris25
feliciaboar
ale2009
coco83
ancacornel
Iuly35
Anna
cao2011
dia
olo_family
DD
allessia
mamicisibebelasi
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyJoi Feb 04, 2010 9:52 pm

Rezumarea primului mesaj :

adi are 24 si are 8 ani iar daria 12,600 si are 1 an si doua luni :[url=http://yo
Sus In jos

AutorMesaj
raluteo
mamica noua
mamica noua
raluteo


Mesaje : 4
Varsta : 47
stare de spirit : buna

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyJoi Mai 27, 2010 2:26 pm

Vrei sa faci bani dar nu-ti place sa umbli la interviuri si sa dai de sefi uraciosi? Vrei sa fii liber in graficul de munca, dar sa ai un salariu stabil si bun? Vrei sa stai acasa si sa lucrezi si asta sa nu iti afecteze veniturile? Atunci ai nevoie de lucrul pe care eu ti-l ofer. Nici un fel de inselatorie, sponsorizare de inceput, sau taxa de start in afaceri...Pentru doar 3-4 ore de lucru pe zi poti castiga 75-1000$ pe saptamana si mai mult daca lucrezi mai mult. Ce iti trebuie? Internet si calculator conectat la retea si un minim de cunostinte in accesari de site-uri on-line...restul, depinde doar de tine si de cat de multa staruinta iti dai. Lucrul e mai mult legat cu casuta de e-mail. Pentru informatii suplimentare, trimite-ti un e-mail cu subiectul "LUCRU" pe adresa de e-mail: stoica_ralucateodora@yahoo.
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMar Iun 01, 2010 9:51 pm

daria are acum un an si 6 luni si are 14 kg si 90 cm
Sus In jos
rebek2508
mamica super
mamica super
rebek2508


Mesaje : 169
Varsta : 34
stare de spirit : foarte bunaaa

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMier Iun 23, 2010 1:27 pm

16 kile...2 ani 3 luni cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 913730
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMier Iun 23, 2010 3:51 pm

am avansat avem 8700 dumineca seara ne-am cantarit
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMier Iun 23, 2010 4:24 pm

noi avem 12 kg si ceva cred...
Sus In jos
buburuza
mamica noua
mamica noua
buburuza


Mesaje : 24
Varsta : 41
stare de spirit : buna

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMier Iun 23, 2010 4:32 pm

noi avem 990 la 1 anisor
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMier Iun 23, 2010 4:59 pm

noi 11 kg la r an si 4 luni
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMier Iun 23, 2010 11:34 pm

eeeii noi suntem mai dolofanee ralucuttaaa
daria seamana pe masa are 14 kg dar in schimbb aditu e slabutt seamana cu taicasoo asa cred cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 298658
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyJoi Iun 24, 2010 7:06 am

deci noi suntem cei mai mici de pe aici si cu cele mai multe kg,conteaza normal si cu cat te nasti si cati cm ai eu se pare ca fac copii mari antonio o avut 5370 si 60 cm,andrei nu lo ajuns ca so nascut mai repede cu 2 saptamani in 14 si data era in 30 ianuarie dar medicu o zis ca facea pe usor 5 kg daca era la termen,mergeam la eco si medicu zice no ce zici fat frumos intam in cartea recordurilor vrei sa il intreci pe fratioru tau cand so nascut in sala o zis mama ce baietel frumos asta vrea sa isi mentina silueta ca nu are falci la kg care le are,si asistentele de acolo o zis ca demult nu au mai avut un bebe asa frumusel din prima zi de nastere si curat nu o avut nimic pe el era asa de alb si perfect na orice cioara isi lauda puiu [img]/users/2812/32/07/26/smiles/208706.gif[/img] [img]/users/2812/32/07/26/smiles/838718.gif[/img]
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyJoi Iun 24, 2010 6:56 pm

conteaza sa fie sanatosii chear daca sunt slabuti sau grasutii sanatate sa aibaa totii cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 127515
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 12:08 pm

Al meu e dolofan bine;parca e o mingiuta care se rostogoleste;dar am inteles ca in momentul in care va incepe sa mearga si va pierde energie se va mai duce din rotunjimi
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 12:20 pm

asa e dana scade din greutate daca va umbla
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 12:29 pm

Eu ma plang ca e dolofan si tu ca e prea slabuta.Asa era si pana sa mearga?
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 1:31 pm

DD ce tare e ce falcute are,ii superb andrei are 8900 azi l-am cantarit da nu are falci e si lung al meu la 5 luni si 11 zile are 78 cm
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 1:32 pm

Eu saptamana viitoare il duc la cantarit
Sus In jos
feliciaboar
mamica super
mamica super
feliciaboar


Mesaje : 205
Varsta : 40
stare de spirit : fericita ca in sf avem un bebe

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 2:38 pm

ce noroc ca noi avem cantar
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 6:46 pm

uite DD ca daria nu a slabit deloc de cand umbla chear din contra sa mai ingrasat
sa sti ca nu e neaparat sa slabeasca dupa ce incepe sa meargaa
pupicii la grasunelul tauuu cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 435847
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyLun Iun 28, 2010 1:04 am

DD a scris:
Al meu e dolofan bine;parca e o mingiuta care se rostogoleste;dar am inteles ca in momentul in care va incepe sa mearga si va pierde energie se va mai duce din rotunjimi

al meu vad ca a mai slabit(la kg e la fel,dar i s-au mai dus falcutele si s-a mai inaltat) si da, asa se zice ,cand incepe sa mearga slabeste,isi consuma altfel energia.acu´depinde de la copil la copil...
Sus In jos
gabita
mamica noua
mamica noua
gabita


Mesaje : 15
Varsta : 46

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 8:16 am

la 9 luni,8.500 si 76.5 cm cred ca este cam slabuta
Sus In jos
shtefanyaa
mamica super
mamica super
shtefanyaa


Mesaje : 332
Varsta : 39
stare de spirit : mereu in alerta

cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 8:21 am

virginia eu nu cred ca micuta ta e slabuta...e tocmai cum trebuie sa fie, dupa parerea mea....Eric al meu are 9.000g la 10 luni jumate (nu i-am mai masurat lungimea luna asta...) pupic
Sus In jos
Continut sponsorizat





cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: cate kg au bebeii vostri?   cate kg au bebeii vostri? - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
cate kg au bebeii vostri?
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?
» CE FEL DE APA FOLOSITI LA BEBEII VOSTRI
» ce jucarii prefera bebeii vostri
» Ce fructe mananca bebeii vostri?
» MAI FOLOSESC SUZETA BEBEII VOSTRI?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: TOTUL DESPRE BEBELUŞI :: Sănătatea Bebeluşului-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente