Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
SANATEA CONTEAZA EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
SANATEA CONTEAZA EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
SANATEA CONTEAZA EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
SANATEA CONTEAZA EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
SANATEA CONTEAZA EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
SANATEA CONTEAZA EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
SANATEA CONTEAZA EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
SANATEA CONTEAZA EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
SANATEA CONTEAZA EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
SANATEA CONTEAZA Empty48%SANATEA CONTEAZA Empty
 48% [ 14 ]
Maria
SANATEA CONTEAZA Empty52%SANATEA CONTEAZA Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 SANATEA CONTEAZA

In jos 
+4
Magda
mama_lui_alex
mariaa
Anna
8 participanți
AutorMesaj
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyMier Mar 10, 2010 6:39 am

MAMICI AM DESCHIS UN TOPIC PENTRU NOI AICI FACEM SUBIECTE DESPRE PROBLEMELE NOASTRE DE SANATATE :doctor:
Sus In jos
mariaa
mamica super
mamica super
mariaa


Mesaje : 458
Varsta : 38
stare de spirit : excelenta

SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyMier Mar 10, 2010 2:27 pm

multumim anaa :inimioara:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyMier Mar 10, 2010 2:51 pm

eu destul de des am probleme cu gatul,racesc f repede.tot ma gandesc sa.mi scot amigdalele,dar...mai astept sa creasca un pic kevin. 👏
Sus In jos
mama_lui_alex
mamica noua
mamica noua
avatar


Mesaje : 19
Varsta : 39

SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyMier Mar 10, 2010 5:21 pm

SI eu racesc repede in gat, dar mi-a explicat medicul ca daca imi scot amigdalele racesc mai des si mai puternic dupa aceea..ca au rolul lor amigdalele ...
A , si de cate ori racesc , trebe sa fac si febra aproape 40..asa e si Alex , bebele meu , ma mosteneste 😢
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyMier Mar 10, 2010 5:24 pm

Mama_lui_Alex ai dreptate;eu mi le-am scos la 22 de ani si de atunci resimt totul mult mai acut(mi le-am scos pt ca au ramas inflamate si au fost nevoiti)dar de atunci parca sunt mai sensibila si captez virusii mai abitir!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyMier Mar 10, 2010 7:17 pm

ca tot vb de gat,deja ma doare 😢
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyMier Mar 10, 2010 7:20 pm

Subliminal te doare
Sus In jos
Magda
mamica super
mamica super
Magda


Mesaje : 129

SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyJoi Mar 11, 2010 10:54 pm

amigdalele isi au rolul lor, este foarte adevarat, dar numai cat timp sunt sanatoase! in momentul in care ele nu isi mai pot face "treaba" ptr ca sunt permanent inflamate, sunt insasi un focar... drep ptr care se recurge la extirparea lor.

si eu le-am scos cand in loc sa ma apere de complicatiile racelilor, amigdalele mele constituiau focarul de infectie si recunosc ca de atunci (si sunt 15 ani de atunci) racesc foarte rar, iar cand o fac, formele sunt mult mai usoare comparativ cu perioadele cand existau amigdalele.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyVin Mar 12, 2010 9:19 pm

totusi poate voi avea curajul sa le scot.cred ca e mult mai usoara operatia asta decat cea de apendicita lol!
Sus In jos
Magda
mamica super
mamica super
Magda


Mesaje : 129

SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptySam Mar 13, 2010 8:19 am

in principiu, este cam pe acelasi grad (ca difcultate), dar recuperarea este mult mai usoara si rapida in cazul extirparii amigdalelor, decat cea a apendicelui.
sanatate multa!!!
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyJoi Mar 18, 2010 5:31 pm

da eu am probleme cu tensiunea
o am mare
Sus In jos
cao2011
mamica super
mamica super
cao2011


Mesaje : 163
Varsta : 47
stare de spirit : ok

SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyJoi Apr 29, 2010 11:15 pm

eu am un chist ovarian de care nu scap cu tratament se pare. am termen pana in iunie daca nu tre sa-l operez.
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyVin Apr 30, 2010 7:36 am

parerile sunt pro si contra vizavi de amigdale..eu de ex am fost operata la varsta de 6 ani,si ma simt excelent(beau apa numai de la frigider)...tin minte ca prima data dupa ce m-am trezit mi-au dat un suc rece (brifcor) si o inghetata..va dati seama ce bucurie pe mine SANATEA CONTEAZA 65297 ...cu apenticita ,nu a fost tocmai bn...am fost la o"femeie' ca doctorita nu-i pot spune,si m-a diagnostica ca as avea gastrita...am "halit" paine prajita si fierturi o sapt...ca dupa aia sa fug la urgente...in operatie si peritonita...a drenat operatia cat a drenat apoi m-au redeschis din nou...chin ce mai...cam o luna a durat '"distractia"....
Sus In jos
dia
mamica super activa
mamica super activa
dia


Mesaje : 1007
Varsta : 46
stare de spirit : nume-dia,nume copil-bianca

SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyVin Apr 30, 2010 8:57 pm

eu am probleme cand mie frig la picioare imediat racesc jos sunt f sensibila
dupa nastere am ramas cu o rana de toata frumusetea pe care am cauterizat-o de curand si sper sa fie ok acum tre sa merg la control peste o luna sa vedem ce face
pe langa asta anul trecut am descoperit si o spondiloza si lipsa de calciu care imi dau niste ameteli groaznice
ce mai sunt batrana sunt f deprimata pe aceasta cauza cand vad ca toate ma dor
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA EmptyVin Mai 07, 2010 9:20 am

Sus In jos
Continut sponsorizat





SANATEA CONTEAZA Empty
MesajSubiect: Re: SANATEA CONTEAZA   SANATEA CONTEAZA Empty

Sus In jos
 
SANATEA CONTEAZA
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» PAREREA TA CONTEAZA!
» Conteaza la ce varsta esti mama?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Prima categorie :: PROBLEME MEDICALE-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Forumgratuit.ro | Cultura si Societate | Adolescenta, Copilarie, Familie | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente