Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Din ce fac vedetele bani? EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Din ce fac vedetele bani? EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Din ce fac vedetele bani? EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Din ce fac vedetele bani? EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Din ce fac vedetele bani? EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Din ce fac vedetele bani? EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Din ce fac vedetele bani? EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Din ce fac vedetele bani? EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Din ce fac vedetele bani? EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Din ce fac vedetele bani? Empty48%Din ce fac vedetele bani? Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Din ce fac vedetele bani? Empty52%Din ce fac vedetele bani? Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Din ce fac vedetele bani?

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptySam Mar 06, 2010 5:33 am

Nu-ti vor spune niciodata cum au facut primul milion de dolari, dar iti vorbesc cu nonsalanta despre celelalte milioane. Sunt persoanele publice care se plimba in masini de zeci de mii de euro, isi petrec vacantele in cele mai luxoase locuri din lume, au intotdeauna mai mult de doua carduri la ele si niciodata cash, vorbesc de criza, dar nu i-au simtit efectele. Acesta poate fi, sumar, portretul afaceristilor din Romania, iar cel putin una dintre trasaturile precizate mai sus, le este comuna: au foarte multi bani.

Citim peste tot despre afacerile cu imobiliare, despre cele cu restaurante sau cu masini, dar nu trebuie sa uitam ca exista in Romania oameni care au facut bani din nimic... la propriu. Ti-l mai aduci aminte pe Bogdan Croitoru alias Fizz (blanuri multe si bijuterii voluminoase)? Ei bine, el, in ciuda faptului ca nu a recunoscut niciodata, a facut primii bani din gunoi. In acelasi domeniu activeaza si Silviu Prigoana care, insa, a recunoscut intotdeauna acest fapt si, mai mult decat atat, are si alte afaceri, in paralel.

Oana Zavoranu... A trecut pe la televizor, s-a lansat in muzica, s-a mai certat cu mama ei pe ici pe colo... tot pentru bani. Care bani? Probabil ca si cei pe care i-a facut din una dintre afacerile pe care le deruleaza, cimitirul particular Eternitatea. In aceasta categorie a afacerilor mai mult sau mai putin... curate intra si compania pe care o administreaza George, fostul component al trupei Body&Soul, care face bani din... mate.

Evident ca la un al nivel si intr-un alt domeniu de activitate s-a gasit - in regimul Ceausescu - Peter Imre, prolific om de afaceri astazi, contrabandist atunci. Ce vindea? Tigari, sterilete si anticonceptionale.



Blanuri si masini de lux vs gunoaie

Bogdan Croitoru alias Fizz a fost, pana in 2005, actionar si administrator al firmei de salubritate SSB SA Bucuresti. Cea care i-a faclitat intrarea in aceasta lume a fost chiar mama lui care, impreuna cu un anumit domn Pascu (om politic la un moment dat), au fondat societatea. Doina Croitoru i-a cedat fiului ei 8,2% din actiunile acestei companii, care a inregistrat un profit considerabil de pe urma unor tranzactii cu statul, incheind contracte de salubrizare pentru Casa Poporului si Camera Deputatilor.

Atunci cand a intrat in lumea showbizz-ului, Croitoru i-a vandut pachetul de actiuni asociatului sau. "De la Fizz am cumparat actiuni. El vrea sa faca televiziune, alte afaceri", confirma, la vremea respectiva, politicianul, pentru EVZ.


Silviu Prigoana, regele gunoaielor

Formularea nu a fost inventata acum, ci cu mult timp in urma, iar realitatea a demonstrat ca este cat se poate de valabila. Totul a inceput in momentul in care a decis sa paraseasca Clujul, orasul in care s-a nascut, si sa vina la Bucuresti. Aici a cumparat 54 de utilaje din Germania si s-a apucat de salubrizare, apoi s-a extins in nenumarate alte proiecte, de la infiintarea de televiziuni de nisa, aparate ortopedice, antene tv pentru satelit pana la a modera emisiuni.

Prezent in topul celor mai bogati oameni din Romania, Silviu Prigoana controleaza sau are actiuni la peste 70 de firme din diferite domenii, cum ar fi salubritatea, media, tractare autovehicule, si intentioneaza sa intre in cel mai scurt timp intra in afaceri cu energie eoliana. Acesta a anuntat recent ca a cesionat 60% din toate actiunile pe care le detine catre fiul sau cel mai mare, Honorius Prigoana.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptySam Mar 06, 2010 8:10 pm

Vedetele sau pseudovedetele?Am o problema cu cele care se cred vedete;vedete pt mine sunt cele care reprezinta imaginea Romaniei
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptySam Mar 06, 2010 8:36 pm

mie imi place sexybraileanca tavalesc
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptySam Mar 06, 2010 8:37 pm

Dar cui,Doamne iarta-ma!?!?!?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptyDum Mar 07, 2010 3:13 am

de nikita nu???? tavalesc
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptyDum Mar 07, 2010 9:05 am

De Zavoranca?????Daca tot ati trecut la pseudovedetele prferate
Sus In jos
mariaa
mamica super
mamica super
mariaa


Mesaje : 458
Varsta : 38
stare de spirit : excelenta

Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptySam Mar 13, 2010 12:43 pm

nikita zavoranca sii sexy butoiacaa tavalesc rioo triooo
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptyMier Mar 17, 2010 10:35 pm

tavalesc
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptySam Mar 20, 2010 11:39 am

da castiga si ele din ce pot cine
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptyDum Mar 21, 2010 9:32 am

Pe criza asta important este ca se descurca poate chiar mai bine decat unii dintre noi pentru ca sunt in stare sa faca tot felul de compromisuri
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptyDum Mar 21, 2010 3:30 pm

mie sincer imi place zavoranca si scandalu cu maicasa
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptyVin Iul 30, 2010 5:43 pm

Din ce fac vedetele bani? 829316 cu siguranta nu intind haine ca mine.... tavalesc
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptyVin Iul 30, 2010 10:59 pm

oooo sigurrr..doar sa nu asi rupa manichiuraa.......sunnt vedete
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptyVin Iul 30, 2010 11:25 pm

rupe unghile nu rupe dar au banii batale cucu de vedeete
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptySam Iul 31, 2010 8:26 am

bleah vedete....niste "matracuci"....nu le agreez deloc...guralive,increzute,si ...la capitolul comunicare sunt varza... hhhh
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? EmptyJoi Aug 05, 2010 7:47 am

iuly poti sa mai zici inca o data ,,comunicare...egal varza,,pt ele
Sus In jos
Continut sponsorizat





Din ce fac vedetele bani? Empty
MesajSubiect: Re: Din ce fac vedetele bani?   Din ce fac vedetele bani? Empty

Sus In jos
 
Din ce fac vedetele bani?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum au slăbit vedetele după sarcină

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: ANIVERSĂRI :: MONDEN - DESPRE VEDETE-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente