Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Masti naturale pt ten EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Masti naturale pt ten EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Masti naturale pt ten EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Masti naturale pt ten EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Masti naturale pt ten EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Masti naturale pt ten EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Masti naturale pt ten EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Masti naturale pt ten EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Masti naturale pt ten EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Masti naturale pt ten Empty48%Masti naturale pt ten Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Masti naturale pt ten Empty52%Masti naturale pt ten Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Masti naturale pt ten

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Mar 06, 2010 3:27 am

Exfoliant cu zahar brun

Amesteca in palma o cantitate mica de zahar brun cu ulei de masline. Dupa ce s-a format o pasta, maseaza pe intreaga fata si pe decolteu. Curata buzele crapate masandu-le cu un amestec de zahar brun cu miere. Clateste-te cu apa calduta
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Mar 06, 2010 3:27 am

Masca cu avocado si miere

Avocado si mierea sunt doua produse naturale foarte hidratante. Avantajul pe care ti-l ofera fructul de avocado este acela ca iti hraneste pielea cu microuleiuri si acizi grasi, fara a lasa totusi urme grase la suprafata. Este o masca ideala pentru ten matur, cu piele uscata si riduri, potrivit beauty.about.com. Foloseste o jumatate dintr-un avocado bine copt si un sfert de ceasca cu miere. Aplica masca pe fata si las-o sa actioneze timp de 10 minute, apoi clateste cu apa calduta.


Masca cu banana si vitamina E
O masca intens hidratanta, imbogatita cu un element indispensabil pielii - vitamina E. Ai nevoie de o banana medie sau mare, bine coapta, si de patru capsule de vitamina E.

Vitamina E ajuta la repararea leziunilor minore, in timp ce banana iti energizeaza pielea prin continutul sau bogat in vitamine si minerale. Piseaza foarte bine banana, pana ce obtii o pasta. Spage capsulele de vitamina E si scurge continutul peste pasta de banana. Aplica masca pe fata, evitand zona ochilor. Dupa 10 minute, clateste-te cu apa calduta si usuca-te prin tamponare cu servetele curate.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Mar 06, 2010 3:28 am

Masca cu iaurt si castravete

Masca cu iaurt si castravete iti ofera prospetimea la care visezi in zilele firbinti de vara. Ai nevoie de o jumatate de castravete si o lingura cu iaurt.
Adauga castravetele si iaurtul intr-un blender si lasa-le pana ce se formeaza un amestec omogen. Aplica pe fata si lasa sa actioneze timp de 15, 20 de minute. Clateste-te cu apa rece si sterge-te cu un servetel uscat.

Pentru un plus de prospetime si racoare, foloseste iaurt direct de la frigider sau chiar de la congelator. Temperaturile scazute accelereaza circulatia sanguina la nivel local, ceea ce are ca efect o mai buna oxigenare a tenului si, prin urmare, o piele mai sanatoasa.


Masca cu lamaie si rosie

Daca ai tenul gras, aceast tip de masca este exact ce iti trebuie. Acizii din rosie si lamaie actioneaza la nivelul pielii, degresand-o si eliberand porii, aflam de pe wittyliving.com. De asemenea, este o solutie foarte buna pentru atenuarea pistruilor si petelor. Acizii din lamaie au un efect asemanator unui peeling chimic delicat, indepartand celulele moarte de la suprafata pielii.

Ai nevoie de o rosie bine coapta, o lingurita cu zeama de lamaie si o lingurita cu faina de ovaz (gasesti faina de ovaz in magazinele pentru produse naturiste). Amesteca toate ingredientele intr-un blender. Aplica pasta pe fata si lasa sa actioneze timp de 15 minute.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Mar 06, 2010 3:29 am

Masca cu argila

Argila este utilizata pentru purificarea interna, dar si externa. Pentru tenul tau, poti face o masca purificatoare din pudra de argila, amestecata cu apa minerala, miere, sucuri sau piureuri din fructe, potrivit site-ului fatfreekitchen.com. Pasta obtinuta ar trebui sa fie suficient de groasa incat sa o poti aplica fara probleme pe fata si decolteu.

Aplica masca pe fata, evitand zona ochilor, si las-o sa se usuce timp de 20 de minute. Foloseste aceasta masca cel putin o data pe saptamana
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Apr 10, 2010 9:12 am

ce de masti suntem la bal mascat glumesc eu nu prea folosesc multumim andrea esti o scumpa
Sus In jos
Carmenionescu
mamica noua
mamica noua
avatar


Mesaje : 19

Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Apr 10, 2010 7:48 pm

Eu am facut greseala de m-am spalat toata viata cu apa si sapun pe fata fara a ma da cu crema si astfel mi s-a ridat tenul foarte tare;desi am aceeasi varsta cu Ginuta arat mai in varsta din cauza ridurilor.Masti pt riduri nu aveti?Dar care sa si functioneze ca am investit atata in ultimul timp in creme si nici un rezultat
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Apr 10, 2010 7:56 pm

* Se amesteca 15g drojdie cu lapte caldut (pentru ten normal), ulei de masline (ten uscat) sau 3% apa oxigenata (ten gras) . Se aplica cateva straturi pe fata si se lasa 20 de minute, apoi se clateste cu apa calduta. Un tratament complet cuprinde 20 de aplicari.
* Se bate 1 albus cu zeama de la o jumatate de lamaie si un praf de sare. Se lasa pe fata 15 - 20 minute.
* Masca antirid pentru ten normal / uscat: se amesteca 1 galbenus, 1 lingura ulei de masline si 1 lingura miere. Se aplica in trei straturi succesiv, dupa ce stratul anterior s-a uscat. Masca se indeparteaza dupa 25 minute si serepeta de 1 - 2 ori pe saptamana, timp de 30 - 45 zile. Se repeta la 2 - 3 luni.
* Masca hranitoare antirid: se amesteca 2 linguri seminte de in cu 2 cani de apa si se fierbe pana se inmoaie semintele. Se aplica pe fata semintele calde zdrobite (daca aveti capilare sparte masca se aplica rece) si se lasa 20 minute.
* Masca antirid pentru albire ten: se fierb in 2 cani de apa 1 lingurita de patrunjel maruntit cu 1 lingurita de marar maruntit. Se lasa 2 ore, se strecoara si se aplica compresa pe fata, 15- 20 minute.
* Masca antirid pentru ten foarte uscat: se amesteca 2 piersici cu zeama de lamaie si se lasa pe fata 15 - 20 minute.
* Se amesteca 30g musetel, 20g menta, 10g rozmarin, 20g acid salicilic si 4 pahare de vin rosu. Se lasa la macerat 2 saptamani apoi se strecoara. Se pastreaza lichidul la frigider. Se aplica pe fata si gat inainte de culcare.
* Masca antirid pentru ten uscat: se amesteca 2 lingurite de miere cu 2 linguri terci de ovaz, 1 lingura ceai negru puternic, 1 lingura apa plata si 2 linguri zeama de morcov. Se fierbe la baie-marie 10 - 15 minute. Se aplica caldut pe fata, apoi se acopera cu un prosop de hartie. Se lasa 15 - 20 minute.
* Se amesteca sucul de la 100g morcov cu ulei de migdale. Se lasa 2 ore la rece, apoi se aplica pe fata 30 de minute.
* Se amesteca 1 lingura miere cu 1 mingura glicerina si se maseaza pe fata si gat, seara.
* Se amesteca 1 albus, 1 lingurita zeama de lamaie si 1 lingura ulei de masline. Se bate intai albusul spuma, apoi se adauga zeama de lamaie si uleiul. Se lasa pe fata si gat 20 minute.
am gasit eu cateva
Sus In jos
Carmenionescu
mamica noua
mamica noua
avatar


Mesaje : 19

Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Apr 10, 2010 7:59 pm

Wow,sunteti super!Imediat ati venit cu idei;sa citesc!Multumesc Admin sau cum te cheama(asta e numele tau sau nickname?)
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Apr 10, 2010 8:00 pm

ana ma numesc Masti naturale pt ten 934497
Sus In jos
Carmenionescu
mamica noua
mamica noua
avatar


Mesaje : 19

Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Apr 10, 2010 8:02 pm

Imi pare bine!Scuze ca fost indrazneata
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Apr 10, 2010 8:15 pm

nui nimic si eu sunt mai indrzenata sti cum e vorba cu rusinea mori de foame Masti naturale pt ten 934497
Sus In jos
Carmenionescu
mamica noua
mamica noua
avatar


Mesaje : 19

Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Apr 10, 2010 8:19 pm

Corect;doar ca nu-mi dadeam seama de la ce vine Admin;asa ca am intrebat si am aflat
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptySam Apr 10, 2010 11:18 pm

admin= administrator cheers

ultima mi se pare cea mai usoara
Masti naturale pt ten 25782 Ana:pupic:
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten EmptyVin Iun 18, 2010 12:34 pm

Ulei de masline si gata masca;mai o miere,mai un ou,sau un castravete pe fata si gata!
Fetelor nu uitati gatul si decolteul!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Masti naturale pt ten Empty
MesajSubiect: Re: Masti naturale pt ten   Masti naturale pt ten Empty

Sus In jos
 
Masti naturale pt ten
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Masti naturale pt. par
» Produse BIO - 100 % naturale
» MASTI PENTRU TENURILE GRASE
» MASTI PENTRU TENURILE USCATE
» MASTI DE FATA PENTRU TOATE TIPURILE DE TEN

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPII ŞI PĂRINŢII :: Despre noi, femeile-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente