Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
fetita mea se ingrasa foarte greu ? Empty48%fetita mea se ingrasa foarte greu ? Empty
 48% [ 14 ]
Maria
fetita mea se ingrasa foarte greu ? Empty52%fetita mea se ingrasa foarte greu ? Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 fetita mea se ingrasa foarte greu ?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

fetita mea se ingrasa foarte greu ? Empty
MesajSubiect: fetita mea se ingrasa foarte greu ?   fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyMar Iun 01, 2010 9:25 am

pune foarte greu in greutate este putin anemica
Sus In jos
andreiemanuel
Nutritionist
Nutritionist
andreiemanuel


Mesaje : 28
Varsta : 103
stare de spirit : genial

fetita mea se ingrasa foarte greu ? Empty
MesajSubiect: Re: fetita mea se ingrasa foarte greu ?   fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyMar Iun 01, 2010 10:04 am

Buna Anna!

Din pacate ti-as putea spune la un adult, insa nu la un copil de 1 an.

Totusi, nu cred ca e de speriat, incearca te rog sa vezi daca fiica ta are ceva strat adipos, pe abdomen, pe brate, la fund. Nu trebuie sa fie piele si os.

Este ok daca are un strat adipos mai mic in comparatie cu alti bebelusi dar este energica, aceasta este un semn ca are un metabolism crescut, trebuie insa sa nu afectezi dezvoltarea musculara si a oaselor (mese fixe, dese la ore regulate fara sa o fortezi sa manance tot.

Daca acest anemism este insotit si de faptul ca nu are vlaga in ea, nu este energica atunci ai o problema, un pediatru ti-ar da mai multe detalii.

Ideea de baza este - daca copilul se simte bine, e energic, nu da semne de tristete/plans/vlaga atunci nu ar trebui sa fie ingrijorator
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

fetita mea se ingrasa foarte greu ? Empty
MesajSubiect: Re: fetita mea se ingrasa foarte greu ?   fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyMar Iun 01, 2010 10:10 am

energica e dar face mofturi la mancare sta cu mancarrea in gurita
Sus In jos
ana_hruban
mamica super
mamica super
ana_hruban


Mesaje : 78
Varsta : 42
stare de spirit : F F BUNA DAR SE POATE SI MAI BINE

fetita mea se ingrasa foarte greu ? Empty
MesajSubiect: Re: fetita mea se ingrasa foarte greu ?   fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyMar Oct 19, 2010 6:43 am

Sunt copii si copii, fiecare se dezvolta in felul lui. Andrei la 18 luni are 12 kg si 88 cm si el mananca si nu stiu unde se duce mancarea. Cum fac varsta de 1 an nu se mai ingrasa atat, cresc mai mult si o sa fie luni in care nu pune nimic pe ea pt ca se intaresc muschii se mai latesc oasele. Atata timp cat e energica e ok. Mai intra si factorul genetic daca unul dintre voi e mai slab si mai inalt de unde sa fie ea grasa. Cu mancarea da cat vrea asa fac si eu cat deschide gurita, mai ne uitam dupa avioane si mai mancam. Sunt zile si zile.
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

fetita mea se ingrasa foarte greu ? Empty
MesajSubiect: Re: fetita mea se ingrasa foarte greu ?   fetita mea se ingrasa foarte greu ? EmptyMar Oct 19, 2010 1:36 pm

buna ana andrei a crescut asa de mare si frumoss cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





fetita mea se ingrasa foarte greu ? Empty
MesajSubiect: Re: fetita mea se ingrasa foarte greu ?   fetita mea se ingrasa foarte greu ? Empty

Sus In jos
 
fetita mea se ingrasa foarte greu ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Vand hainute copii 0-6 ani, noi sau SH, in stare foarte buna si la preturi foarte mici!!!
» Uneori e greu sa fii parinte...
» fetita mea are bronsita
» Vand hainute fetita 2-4 ani
» anul 2011 un an mai bun o casnicie foarte buna ?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPII ŞI PĂRINŢII :: Nutriţionistul răspunde-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente