Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty48%La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
 48% [ 14 ]
Maria
La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty52%La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?

In jos 
+15
andreeap
Ana-Maria
shtefanyaa
ancanaomi
dolcemaria
gabita
buburuza
iulia_mama_evelynei
danessa
DD
olo_family
Iuly35
mamicisibebelasi
Anna
coco83
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
coco83
mamica super
mamica super
coco83


Mesaje : 214
Varsta : 40
stare de spirit : prietenoasa si intreprinzatoare, mai mereu ganditoare...

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyVin Mai 21, 2010 11:56 am

Rezumarea primului mesaj :

eu am nascut prima fata la 37 saptamani, in seara de dinainte am ras atat de tare la Divertis ca noaptea la 3 noaptea mi s-a rupt apa, cred ca fos si fata curioasa sa vada de ce am ras atata...

pe Dariuta am nascut-o la 39 saptamani, incepusera mici contractii dar apa nu se rupsese pt ca micuta avea prea rau cordonu strans in juru gatului si nu o lasa sa inainteze, numai Dumnezeu i-a dat zile... acu e bine.
Sus In jos

AutorMesaj
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 5:58 pm

41 saptamani...doctorii mi-au zis toata perioda sarcinii ca e cu risc si ca pote veni in orice moment...(am avut o sarcina gemelara dar fiecare cu placenta ei)si am pierdut unul la 9saptamani...
.iar apoi evelyne nu s-e dadea iesita...... TTTT
Sus In jos
ancanaomi
mamica super
mamica super
ancanaomi


Mesaje : 462
Varsta : 44

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 11:30 am

prima fetita am nascut-o inainte de termen cu 2 zile ( la ecograf imi spusese ca e fetita dar toti radeau de mine spunand ca doar baietii se nasc la termen si fetitele mult mai devreme, la noi nu a fost asa )

a doua fetita am nascut-o inainte de termen cu 2 saptamani, dar pt ca dr m-a chemat la spital sa imi provoace nasterea ca urma sa plece in concediu, dar dupa ce mi-au facut clisma au inceput durerile si nu a mai fost nevoie de perfuzii

:doctor:
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 5:28 pm

ti-au facut clisma?mie nu hhhh
Sus In jos
ancanaomi
mamica super
mamica super
ancanaomi


Mesaje : 462
Varsta : 44

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 8:09 pm

mi-a facut si a spus ca ar trebui sa apara contractiile si daca nu apar imi pune perfuzie, ma bucur ca nu mi-a pus perfuzie pt ca trebuia sa stau in pat nemiscata, asa m-am plimbat pe hol dintr-un capat in altul ca nu puteam sta intr-un loc de durere, cred ca am facut cativa km
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyDum Sept 12, 2010 7:46 am

aaa eu am ajuns deja cu dilatare de 4 ..deoarece am mers pe jos de acasa pana la spital...inseamna ca mi-a prins bine plimbarea...pupici(mi-au pus perfuzie si un aparat care arata bataile inimii mele si a bebelului) dar cand eram pe masa de nastere .oricum am nascut usor ----in aproape 5 ore o strangeam pe micuta evelyne la piept !!! La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 435847
Sus In jos
ancanaomi
mamica super
mamica super
ancanaomi


Mesaje : 462
Varsta : 44

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyLun Sept 13, 2010 2:01 pm

la prima nastere travaliul a durat 7 ore, la a doua nastere travaliul a durat 2 ore si jumatate ( mi-a facut clisma la ora 12 si la 14.25 am si nascut), dar la ambele am fost singura care a nascut in ziua respectiva, ce bine, daca vedeam pe vreuna tipand cred ca imi era mai greu.

nu stiu cum de a durat asa putin travaliul dar ma bucur ca am scapat repede, unii imi spun ca, chiar daca nu ma chema dr la spital, oricum urma sa nasc in scurt timp pt ca travaliul a durat foarte putin si s-a declansat imediat dupa clisma

e bine Iulia ca ai putut merge pe jos, asta ti-a prins bine
Sus In jos
shtefanyaa
mamica super
mamica super
shtefanyaa


Mesaje : 332
Varsta : 39
stare de spirit : mereu in alerta

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyLun Sept 13, 2010 3:11 pm

37 de saptamani ... Eric nu era sigur daca sa vina pe lume, sau sa mai stea la caldurica, la mami in burtica:)... de lunea pana miercurea...am facut si 2 clisme, n-am mancat nimic (abia daca am baut putina apa), perfuzii...nici nu le mai stiu numarul... dar a meritat!!! Stiu ca orice mamica se sperie la inceput, dar toate astea trec si raman doar amintiri frumoase, unice, de nepretuit... Nastere usoara nikole! La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 284405
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyLun Sept 13, 2010 4:21 pm

mie mi-au dat voie sa pap ceva usor ,,adica un biscuite sau o bombonica ,,si sa beau un pahar de apa....chiar nu-i mai inteleg.... hhhh
Sus In jos
shtefanyaa
mamica super
mamica super
shtefanyaa


Mesaje : 332
Varsta : 39
stare de spirit : mereu in alerta

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyLun Sept 13, 2010 4:54 pm

stii si tu Iulia vorba aia : "cate bordeie, atatea obiceie" La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 917804 ....daca ne apucam sa comparam practicile fiecarui doctor in parte ajungem la concluzia ca ginecologul e nutritionist, stomatologul e cardiolog, dermatologul este cosmetician...si tot asa....:D
Sus In jos
ancanaomi
mamica super
mamica super
ancanaomi


Mesaje : 462
Varsta : 44

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyLun Sept 13, 2010 8:02 pm

asa este Danuta, fiecare medic are stilul lui, metodele lui ... :doctor:
Sus In jos
iulia_mama_evelynei
mamica super activa
mamica super activa
iulia_mama_evelynei


Mesaje : 926
Varsta : 42
stare de spirit : fericita...super fericita....imi iubesc nespus familia....

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyMar Sept 14, 2010 3:53 pm

chestia e...ca in romania pun restrictii la tot...pe cand aici este cu totul altfel...vb din propria experienta La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 174311
Sus In jos
Ana-Maria
mamica noua
mamica noua
Ana-Maria


Mesaje : 16
Varsta : 40
stare de spirit : Mai fericita ca niciodata

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyLun Oct 04, 2010 9:18 pm

Eu am nascut fetita la 40 de saptamani si 4 zile prin cezariana.Pe 12 februarie 2010 era termenul final si nu s-a intamplat nimic asa ca pe 15 feb m-am internat pt provocarea nasterii insa nimic era colul prea lung(4cm) asa ca dupa 24 de ore de chin,pe 16 feb la ora 9:50 am nascut o fetita de 3,520 kg si 52 de cm,raza noastra de soare
Sus In jos
andreeap
mamica noua
mamica noua
andreeap


Mesaje : 7
Varsta : 39

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyMar Oct 12, 2010 2:43 pm

Eu am nascut la 40 sapt si 3 zile o fetita frumoasa si sanatoasa de 3730 kg si 52cm...prin cezariana la cerere...
Sus In jos
Anagabi
mamica noua
mamica noua
Anagabi


Mesaje : 1
Varsta : 37

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptySam Oct 30, 2010 10:39 am

Eu am nascut la 39 saptamani si 4 zile
Sus In jos
buburuz
mamica noua
mamica noua
buburuz


Mesaje : 11
Varsta : 42

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyMar Noi 16, 2010 8:59 pm

eu am nascut la 40 saptamani si 2 zile asta fiind fix in noaptea de revelion 2009/2010 prima nastere si am vrut natural si asta am gasit ca pe vremea lui Decebal ca ,,de la un moment dat vroiam macar un algocalmin,, dar acum ma laud am nascut fara o injectie si intr/o tara nordica ca daca eram acasa eram copci pana la gat cred
Sus In jos
buburuz
mamica noua
mamica noua
buburuz


Mesaje : 11
Varsta : 42

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyMar Noi 16, 2010 9:02 pm

eu am nascut la 40 saptamani si 2 zile asta fiind fix in noaptea de revelion 2009/2010 prima nastere si am vrut natural si asta am gasit ca pe vremea lui Decebal ca ,,de la un moment dat vroiam macar un algocalmin,, dar acum ma laud am nascut fara o injectie si intr/o tara nordica ca daca eram acasa eram copci pana la gat cred
Sus In jos
buburuz
mamica noua
mamica noua
buburuz


Mesaje : 11
Varsta : 42

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyMar Noi 16, 2010 9:03 pm

eu am nascut la 40 saptamani si 2 zile asta fiind fix in noaptea de revelion 2009/2010 prima nastere si am vrut natural si asta am gasit ca pe vremea lui Decebal ca ,,de la un moment dat vroiam macar un algocalmin,, dar acum ma laud am nascut fara o injectie si intr/o tara nordica ca daca eram acasa eram copci pana la gat cred
Sus In jos
qalina
mamica super
mamica super
qalina


Mesaje : 49
Varsta : 37

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyMier Noi 17, 2010 7:55 am

buburuza mea s-a nascut la 39 de saptamani ,la ora 14.00 .am nascut normal cu epidurala ,pe 20 aprilie 2010.
Sus In jos
petrescu andreea
mamica noua
mamica noua
petrescu andreea


Mesaje : 1
Varsta : 31

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyJoi Dec 09, 2010 8:09 pm

fetelor imi e frica eu inca nu am nascut si imi doresc sa nasc in spania, oare fac bine?
Sus In jos
buburuz
mamica noua
mamica noua
buburuz


Mesaje : 11
Varsta : 42

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyVin Dec 10, 2010 11:10 am

faci foarte bine andreea si noi avem dr buni in Romania dar nu avem conditii ,stai linistita toate femeile au trecut prin asta ,,o sa fie bine si o sa fiti sanatosi amandoi, sa vezi satisfactie cand il tii la san
Sus In jos
shtefanyaa
mamica super
mamica super
shtefanyaa


Mesaje : 332
Varsta : 39
stare de spirit : mereu in alerta

La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 EmptyVin Dec 10, 2010 9:08 pm

Si eu sunt de aceeasi parere cu buburuz si sa nu ti fie frica, pentru ca oricat de greu ti ar fi, iti garantez ca vei uita totul intr o secunda, atunci cand iti vei vedea si iti vei tine in brate puiutul!
Ai grija de tine si de "miscotel piscotel" din burtica!(sa nu te superi p mine, dar eu asa il alintam pe Eric, cand era in burtica....si chiar si acum )
Nastere usoara si mult curaj! yjgj
Sus In jos
Continut sponsorizat





La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?   La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe? - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
La cate luni/ saptamani de sarcina l-ati nascut pe bebe?
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» LA CATE LUNI ATI INTRODUS DIVERSIFICAREA?
» la cate luni a spus primul cuvant?
» Cum au slăbit vedetele după sarcină
» Provocare pentru barbati-sarcina
» Jojo a nascut un baietel de nota 10

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: TOTUL DESPRE BEBELUŞI :: Evoluţia Bebeluşului-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente