Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
PRIETENIE VIRTUALA EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
PRIETENIE VIRTUALA EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
PRIETENIE VIRTUALA EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
PRIETENIE VIRTUALA EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
PRIETENIE VIRTUALA EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
PRIETENIE VIRTUALA EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
PRIETENIE VIRTUALA EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
PRIETENIE VIRTUALA EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
PRIETENIE VIRTUALA EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
PRIETENIE VIRTUALA Empty48%PRIETENIE VIRTUALA Empty
 48% [ 14 ]
Maria
PRIETENIE VIRTUALA Empty52%PRIETENIE VIRTUALA Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 PRIETENIE VIRTUALA

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



PRIETENIE VIRTUALA Empty
MesajSubiect: PRIETENIE VIRTUALA   PRIETENIE VIRTUALA EmptyDum Mai 02, 2010 6:36 pm

Prietenia virtuala,pot sa o consider ca o alternativa viabila la prietenia reala,cu care,(in cazul realizarii cunoasterii reale intre indivizi si a mentinerii programului mental de urmarire acelorasi rezultate ),se poate contopi.
Apreciez foarte mult faptul ca putem –virtual-comunica si putem schimba diverse impresii.Nu m-as feri sa va cer parerea in varii domenii si in analiza ce a-si face-o ulterior,as tine cont de parerea voastra.Poate mai mult decat de parerea unui prieten real.Si stiti de ce?Pentru ca totdeauna din exterior vezi mult mai clar! Ca sa nu mai spun ca fiecare avem un comportament afisat si unul ascuns.Si vine imediat intrebarea :de ce mi-a dat sfatul asta?Daca urmareste si altceva........
Ceea ce nu se poate intampla intr-o relatie de prietenie virtuala,unde cu exceptiile de rigoare care nu intaresc regula,sinceritatea virtuala este mult mai mare.Poate ma insel! Dar mai usor te deschizi in fata unui necunoscut,decat in fata unei cunostinte care ulterior te are la mana. Cred totusi ca nu se poate pune suflet intr-o relatie pe net!Asta ca sa dau un raspuns transant.Si a-si mai adauga ca o relatie virtuala este pana la urma goala de orice continut.De dragoste pe net,nici nu poate fi vorba!
Prima legatura intre doi oameni care nu se cunosc este VIZUALIZAREA.Al doilea element este CUNOASTEREA
De abia al trelea este COMUNICAREA REALA sau VIRTUALA..Al patrulea este ACOMODAREA.Mai departe nu merg pentru ca e deja periculos.......Si totusi....Sa lasam o poarta deschisa destinului....si nu in ultimul rand sinceritatii prietenilor nostri virtuali!
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

PRIETENIE VIRTUALA Empty
MesajSubiect: Re: PRIETENIE VIRTUALA   PRIETENIE VIRTUALA EmptyDum Mai 02, 2010 6:47 pm

Din punctul meu de vedere prietenia virtuala,e mult mai deosebita fata de cea reala...o spun din proprie experienta..emotiile sunt mai mari,"comunicarea " e aproape zilnica....dupa cred ca stiti,sotul actual mi l-am "intalnit " virtual,si sunt foarte multumita....cu actuala nasa,am legat mai intai o pritenie virtuala,si nu am vazut-o pana in ziua in care am fost oficial,la ei sa discutam despre nunta...si pot enumera o groaza de prietenii virtuale...in acest moment in afara de "familia' de pe acest forum,am o prietena din bucuresti,tot virtuala,care a nascut o fetita de 2-3 luni...i-am trimis pachet hainutele printesei mele,imi e draga ce sa mai zic,si atunci cand nu putem sa "vb" virtual,folosim telefonul...deci este destin virtual,e prietenie virtuala,e sinceritate,daca iti doresti cu adevarat....
Sus In jos
dia
mamica super activa
mamica super activa
dia


Mesaje : 1007
Varsta : 46
stare de spirit : nume-dia,nume copil-bianca

PRIETENIE VIRTUALA Empty
MesajSubiect: Re: PRIETENIE VIRTUALA   PRIETENIE VIRTUALA EmptyJoi Mai 13, 2010 10:05 am

asa e iuly si eu cred ca prietenia virtuala e mult mai profunda
ma bucur ca am putut intalni aici prietene cu care ma pot sfatui
Sus In jos
cao2011
mamica super
mamica super
cao2011


Mesaje : 163
Varsta : 47
stare de spirit : ok

PRIETENIE VIRTUALA Empty
MesajSubiect: Re: PRIETENIE VIRTUALA   PRIETENIE VIRTUALA EmptyMar Mai 18, 2010 10:59 am

cred ca virtual suntem mai deschise, mai sincere si mai afectuoase decat daca ne-am vedea zilnic fata in fata. Avem mult mai multe de invatat ,citind din experientele altora decat a celor ce ne inconjoara zi de zi (nu ca ar fi acestia de neglijat, doamne fereste), si putem sa impartasim mai deschis experienta, parerile si dorinele noastre ascunse decat spunand-o fata in fata. parerea mea.
Sus In jos
DD
mamica super activa
mamica super activa
DD


Mesaje : 703
Varsta : 40
stare de spirit : optimista

PRIETENIE VIRTUALA Empty
MesajSubiect: Re: PRIETENIE VIRTUALA   PRIETENIE VIRTUALA EmptyMar Mai 18, 2010 11:38 am

Sunt persoane care expun mai bine in scris cuvintele si altele care verbal au o coerenta mai mare;
Sus In jos
Continut sponsorizat





PRIETENIE VIRTUALA Empty
MesajSubiect: Re: PRIETENIE VIRTUALA   PRIETENIE VIRTUALA Empty

Sus In jos
 
PRIETENIE VIRTUALA
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» EXISTA PRIETENIE INTRE FEMEI?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPII ŞI PĂRINŢII :: Despre noi, femeile-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente