Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta Empty48%Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta Empty52%Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta Empty
MesajSubiect: Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta   Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta EmptyDum Mar 21, 2010 1:24 pm

Merita discutat despre cum reusesc vedetele sa revina la o silueta de invidiat în scurt timp dupa ce au nascut? Prin multa vointa si putin ajutor. Iata câteva mamici frumoase care îti împartasesc mici secrete.

Geri Halliwell a început dieta înainte de a naste Fosta componenta a trupei Spice Girls si-a dorit sa scape de greutatea acumulata în timpul sarcinii cât mai rapid. A început sa urmeze diete chiar înainte ca micuta Bluebell sa se nasca, bazându-se pe alimente sarace în grasimi, carbohidrati si bogate în proteine. În mai putin de o luna de la nastere, cântareata a reusit sa slabeasca destul de aproape de masura rochiei preferate. “A fost foarte atenta sa nu manânce cât pentru 2 în timpul sarcinii, iar cu o luna înainte de nastere a început sa urmeze o dieta alimentara saraca în carbohidrati si bogata în proteine,” povesteste un apropiat al cântaretei. Se pare ca la ultima reuniune “Spice Girls”, Victoria Beckham i-a oferit câteva sfaturi de slabit colegei ei. Eva Herzigova crede ca metabolismul este “de vina“ Chiar si manechinul

Eva Herzigova a ramas surprinsa când a reusit sa piarda kilogramele aduse de sarcina în doar 2 luni de la nastere si insista ca nu a apelat la diete stricte sau programe de fitness extenuante. “stiu ca poate este nedrept, dar totul se datoreaza metabolismului. Manânc tot ce îmi doresc. Ador mâncarea italiana.”

Angelina Jolie a apelat la radacina de ghimbir si ceai de usturoi pentru a scapa de cele 11 kilograme pe care le-a acumulat în timpul sarcinii cu micuta Shiloh.

Jennifer Garner a mâncat salate si alimente bogate în proteine Dupa nastere Jennifer Garner si-a dorit sa petreaca cât mai mult timp alaturi de micuta Violet, iar de kilograme a reusit sa scape prin alaptare. Poti scapa astfel de 500 de calorii pe zi. Actrita a recunoscut ca, pentru a scapa de kilograme, a fost nevoie si de câteva sacrificii. “Mia luat destul de mult timp. Nu eram îndeajuns de motivata. Îmi doream doar sa ma joc cu Violet. Apoi m-am întors la sala, am renuntat la câteva alimente din dieta alimentara, cele preferate, si m-am întors la salate si alimente bogate în proteine.

Desi reusesc sa revina repede in forma, mai putin Britney Spears, orice mamica ar trebui sa stie ca frumusetea ei consta in dragostea pretioasa pe care o acorda copilului nou venit pe lume. Iar daca un sot citest acest articol ar trebui sa stie ca cel mai mare bine pe care il poate face copilului sau este sa ii iubeasca mama.
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta Empty
MesajSubiect: Re: Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta   Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta EmptyDum Mar 21, 2010 3:27 pm

las ca slabim si noi chear daca nu ne luam dupa ele
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta Empty
MesajSubiect: Re: Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta   Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta EmptyVin Mai 14, 2010 11:32 am

de ar fi sa beau ceai de usturoi cred k as face hepatita:)) hhhh
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta Empty
MesajSubiect: Re: Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta   Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta Empty

Sus In jos
 
Mamicile celebre dau sfaturi pentru silueta
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» SFATURI PENTRU INSCRIEREA LA CRESA
» 6 sfaturi pentru eliberarea cailor nazale
» 7 sfaturi pentru a destinde copiii bolnavi, atunci cand stau acasa
» ce mai visam noi mamicile?
» CATI ANI AU MAMICILE SI TATICII ?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: ANIVERSĂRI :: MONDEN - DESPRE VEDETE-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente