Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!

AcasaAcasa  ParteneriParteneri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI Empty48%PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI Empty
 48% [ 14 ]
Maria
PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI Empty52%PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

Distribuiţi

PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous

PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI Empty
MesajSubiect: PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI   PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptyDum Mar 14, 2010 8:26 am

Cearcanele sunt de cele mai multe ori o problema care apare atunci cand lichidele nu mai sunt evacuate corect in exteriorul organismului. Initial, cearcanele apar dupa o noapte nedormita, dar ulterior ele pot deveni permanente. Cearcanele apar mult mai repede la persoanele care nu au grasime in pometi si pometi bine conturati, pentru ca pielea "se lasa" o data cu inaintarea in varsta.
Pungile aparute sub ochi sunt tot o problema care se produce o data cu inaintarea in varsta. Atat pentru cearcane, cat si pentru pungi, factori favorizanti sunt odihna insuficienta sau aportul scazut de lichide.
Tratamente naturiste impotriva cearcanelor si pungilor de sub ochi

Iata cateva remedii pentru a trata cearcanele si pungile de sub ochi:

• Se aplica pe pleoape felii de cartofi cruzi.
  • Se pun comprese reci cu infuzie din petale de trandafir. O lingura de petale uscate la 100 ml apa. Se folosesc trandafirii de dulceata.
  • Comprese reci cu infuzie de flori de tei.
  • Se pun alternativ, comprese reci si calde. Se incepe cu compresele calde si se termina cu cele reci.
Sus In jos
mariaa
mamica super
mamica super
mariaa

Varsta : 33
stare de spirit : excelenta

MesajSubiect: Re: PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI   PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptyDum Mar 14, 2010 10:55 pm

dar cercanele sunt d ela oboselala sau ceva lipsa in corpp
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous

MesajSubiect: Re: PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI   PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptySam Mar 20, 2010 9:10 am

Depinde de nuanta cearcanelor;ai dreptate,pot fi semnul unei boli;spre exemplu cearcanele mele ascundeau pietre la rinichi
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna

Varsta : 29
stare de spirit : super

MesajSubiect: Re: PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI   PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptySam Mar 20, 2010 11:48 am

OARE ALE MELE CE ASCUND?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous

MesajSubiect: Re: PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI   PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI EmptySam Mar 20, 2010 11:49 am

Doar un ochi profesionist iti poate spune cu exactitate
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI   PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI Empty

Sus In jos

PUNGILE SI CEARCANELE DE SUB OCHI
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPII ŞI PĂRINŢII :: Despre noi, femeile-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Discuții recente