Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty48%La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
 48% [ 14 ]
Maria
La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty52%La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?

In jos 
+7
mami_david
Andreea Stefan
Magda
mariaa
Anna
monika0510
mamicisibebelasi
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyJoi Feb 04, 2010 8:40 pm

Rezumarea primului mesaj :

noi avem un an si doua luni si inca e deschisa am intrebat doct si a zis ca pina la 1 an si 8 luni are timp
Sus In jos

AutorMesaj
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Mar 19, 2010 4:08 pm

daca a zis ca e bn inseamna ca e ok
e mai bn sa nu se inchida macar pina la un an
Sus In jos
mami_david
mamica super
mamica super
avatar


Mesaje : 43
Varsta : 37
stare de spirit : buna

La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptySam Mar 20, 2010 2:23 pm

si la david s-a inchis,cel putin asa a zis pediatru
eu nu i-am dat nici vigantol nici D3
la noi nu se permite asa ceva...
a zis ca e bine sa lasam sa creasca de la sine,sa nu fortam intarirea oaselor
Sus In jos
mamicisibebelasi
Moderator
Moderator
avatar


Mesaje : 1961
Varsta : 41
stare de spirit : FFFFF BUNA

La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyDum Mar 21, 2010 3:42 pm

eu a trebuit sai dau pt ca a fost foarte tare deschisa fontanela aproape trei degete acum e inca deschisa dar are timp pina la 2 ani sa se inchida
Sus In jos
dolcemaria
Moderator
Moderator
dolcemaria


Mesaje : 944
Varsta : 40
stare de spirit : Foarte buna!!

La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyDum Mar 21, 2010 9:22 pm

Noi avem 5 luni si avem fontanela deschisa..mai avem pana se inchide :rass:
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyDum Mar 21, 2010 9:29 pm

raluca mai are putin si se inchide cheers
Sus In jos
CATASTEFY
mamica super
mamica super
CATASTEFY


Mesaje : 132
stare de spirit : FERICITA

La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyLun Mar 29, 2010 5:07 pm

monik nu intra in panica dar sa dai sfaturi din afara asa este stiu e usor dar totusi icearca alt medic styefanut are 1 an si 6 luni si e deschisa eu ii dau 10 pe luna OSTEOCARE, VIGANTOL 6 pic sper sa se inchida pana la 2 ani
Sus In jos
lari82
mamica noua
mamica noua
lari82


Mesaje : 7
Varsta : 41
stare de spirit : super buna

La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyLun Apr 12, 2010 1:34 pm

buna fetelor, tocmai ce cautam ceva despre fontanela...am o fetitza de 9 luni si la 5 luni aproape 6 am constata ca sa inchis fontanela,am vb cu 3 dr intre timp sa vad ce ii de facut.nu i-am dat vigantol pana la 5 luni deloc dar la 6 luni am fost la o d-m dr.care a masurat cinconferinta craniana si avea 42 cm si a zis ca e fffbn, am mers si la alta care mi-a zis la fel ba chiar sa dat drept ex...si eu am capul mic si cu toate astea sunt o femeie desteapta..parca m-au linistit dar in suflet tot am o indoiala nu sa modificat capul nici intrun fel am auzit ca se bombeaza chesti din astea care mai mult te sperie , precizez ca in 3 luni a mai crescut capul cu 3 cm acum are 45 si am mai auzit tot de la dr. ca oricum copii au cartilagile moi si are loc creirul sa se dezvolte, consider ca din moment ce ea face ce ar trebui sa faca un copil de varsta ei e ok..ba ma mult sta deja in picioruse singura sper ca in 2 luni sa mearga, vorbeste in limita varstei se joaca mananca bn e un copil sanatos zic
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyLun Apr 12, 2010 1:45 pm

bun venit lari eu zic sa nu i dai vigantol cum a zis si lavy ca in spania nu se da viganotl se lasa sa creasca copii de la sine si mai ales acum vine vara si ea asimileaza vitmina d de la soare asa mia zis dr pediatru si inca ceva dr pediatru nu a masurat capu doar la nastere si atat si cum ai zis daca sta in picioare vorbeste nu ai de ce sa iti faci grij dar daca tot esti nedumerita mai incearaca si alt dr neurolog pt cap si cerei parerea sanatate si sa auzim de bine citeste aici de perimetru cranian https://mamicisibebelasi.forumgratuit.ro/evolutia-bebelusului-f28/perimetrul-cranian-t568.htm este chiar bine la 5 luni trebe sa aibe 41 de cm


Ultima editare efectuata de catre admin in Lun Apr 12, 2010 1:51 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
lari82
mamica noua
mamica noua
lari82


Mesaje : 7
Varsta : 41
stare de spirit : super buna

La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyLun Apr 12, 2010 1:50 pm

multumesc..asa e, eu am nascut-o in iulie era cald tare si ieseam afara in fiecare zi si banuesc ca soarele a avut rolul lui in toata treaba asta
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyLun Apr 12, 2010 1:51 pm

Sus In jos
gabita
mamica noua
mamica noua
gabita


Mesaje : 15
Varsta : 46

La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 8:29 am

noi la 9 luni jumate este foarte mica ,aproape inchisa la fel ca si anei pediatra ne-a spus pe timpul veri sa nu-i dam vignatol ca asimileaza de la soare.sanatate multa
Sus In jos
Continut sponsorizat





La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?   La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri? - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
La cat timp s-a inchis fontanela la bebeii vostri?
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» cate kg au bebeii vostri?
» CE BOACANE FAC BEBEII VOSTRI?
» CE FEL DE APA FOLOSITI LA BEBEII VOSTRI
» ce jucarii prefera bebeii vostri
» Ce fructe mananca bebeii vostri?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: TOTUL DESPRE BEBELUŞI :: Sănătatea Bebeluşului-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente