Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty48%Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty52%Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Cele 10 "fetze" ale femeii!

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty
MesajSubiect: Cele 10 "fetze" ale femeii!   Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyDum Mar 07, 2010 3:28 am

1. Femeia de carieră
Este organizată, rece şi poate părea arogantă. Capabilă să-şi stăpânească emoţiile, o puteţi recunoaşte uşor, după privirea sa "de oţel", atitudinea superioară şi siguranţa pe care o afişează. Dacă se vorbeşte mult despre serviciu, nu încercaţi să schimbaţi vorba sau să o întrerupeţi, căci nu veţi reuşi decât s-o enervaţi.

2. Romantica
Pare desprinsă dintr-un roman de epocă. Este veşnic în căutarea "cavalerului medieval", care să-i schimbe radical viaţa şi să-i ofere protecţia mult visată. Cum o recunoaşteţi: are o privire visătoare, este fidelă serialelor şi filmelor de dragoste. Fraze tipice: "Îţi aduci aminte cum ne-am cunoscut", "Spune-mi de ce te-ai îndrăgostit de mine" etc. Dacă vreţi s-o păstraţi, cumpăraţi-i flori, spuneţi-i cât de mult o iubiţi, nu uitaţi aniversările familiei.

3. Eterna mamă
Este cea mai puternică parte a unei femei, chiar dacă ea nu a devenit, biologic, mamă. Are o tendinţă permanentă de protecţie faţă de cei din jur şi, uneori, poate deveni pisăloagă insistând, de pildă, să vă luaţi umbrela, chiar dacă afară e un soare orbitor. Dacă această tendinţă devine supărătoare. "contracaraţi-o" cu tact şi multă diplomaţie: flirtraţi cu ea, apelaţi la senzualitatea sa ascunsă.

4. Fetiţa
În fiecare femeie matură există nostalgia copilăriei, manifestându-se printr-o tendinţă infantilă, nu neapărat supărătoare. Din când în când, apare la suprafaţă fetiţa neastâmpărată, care poate fi capricioasă, răutăcioasă sau veselă şi exuberantă. Cu o astfel de femeie, cea mai mare greşeală ar fi să spuneţi: "Chiar nu intenţionezi să te maturizezi?", frază care i-ar putea crea chiar un complex de inferioritate.

5. Şefa
Evident, îi place să conducă, să controleze totul din jurul ei. Deşi voalate, afirmaţiile ei reprezintă ordine ce nu trebuie comentate. Aproape toate frazele ei încep cu: "Ar trebui să..." sau "Nu cred că e bine..." Vrea să pară amabilă şi sugerează că sfaturile ei sunt numai în folosul celorlalţi; de fapt, binele personal este adevăratul scop. N-o contraziceţi, căci nu veşi avea şanse de reuşită, arătaţi-i că sunteţi o persoană adultă, capabilă să ia decizii pentru sine.

6. Casnica
Este mereu preocupată de cămin, de redecorarea lui, de găsirea unor accesorii casnice noi sau reţete culinare. Tot ce-şi doreşte este o ambianţă familială caldă, protectoare, pentru a-şi putea construi la adăpostul acesteia, propriile fantezii. Din păcate, ele nu depăşesc spaţiul casnic. Soţia ideală pentru bărbaţii care nu-şi doresc alături o femeie sofisticată. Dacă totuşi vreţi să-i arătaţi că există alt univers, încercaţi să-i oferiţi o viaţă socială mai complexă: mergeţi în vizite, la film, la concerte, organizaţi petreceri.

7. Regina de gheaţă
Doar o străfulgerare a privirii ei poate "îngheţa" un bărbat, de la o distanţă apreciabilă. Dacă relaţia curentă nu o satisface, renunţă la bărbatul de lângă ea fără să clipească. Pentru ea, efuziunile sentimentale sau manifestările romantice reprezintă doar o pierdere de vreme. Un sfat: dacă tăcerea ei vă nelinişteşte, n-o întrebaţi: " S-a întâmplat ceva?", pentru că nu veţi primi vreun răspuns.

8. Petrecăreaţa
Se poartă revoltător, cel puţin în ochii unor femei de tip "casnic" sau "matern". Adoră petrecerile, vorbeşte tare şi nu sfieşte să atace, cu entuziam, sticla de băutură. De fapt, este o atitudine care maschează un complex de inferioritate sau o timiditate excesivă. Dacă vreţi să o readuceţi cu picioarele pe pământ, adoptaţi, pe moment, acelaşi stil, parând să vă amuzaţi teribil, apoi sugeraţi-i - discret- că e timpul să mergeţi acasă. O modalitate sigură de a o pierde este să-i aruncaţi, nervos, remarci de genul: "Hai odată acasă, nu vezi că te faci de râs!" sau "Chiar vrei să dai gata toată băutura din casă?"

9. Iraţionala
Este o tendinţă care apare mai ales în cazul unui stres prelungit sau în urma unui şoc emoţional. Dacă, la bărbaţi, emoţiile şi intelectul sunt două elemente total separate, la femei ele se confundă adesea. Pentru o femeie, trecerea bruscă de la o stare la alta nu este un lucru neobişnuit, în special dacă este foarte obosită sau preocupată de ceva anume. Cum puteţi amorsa momentul, evitând o ceartă, asiguraţi-o de sentimentele dvs., oferiţi-i o seară plăcută, liniştitoare, îndemnaţi-o să se culce mai devreme. Probabil că a doua zi îşi va reveni complet.

10. Vampa
O recunoaşteţi uşor, după privirea insinuantă şi mersul lasciv, provocator. Ştie să scoată din minţi un bărbat, fără prea multe cuvinte. Pentru ea, limbajul gesturilor reprezintă totul. Orice femeie poate juca acest rol, cu condiţia să aibă încredere în feminitatea ei. Dacă alegerea ei s-a oprit asupra dvs., vă puteţi considera un bărbat fericit. Nu scăpaţi ocazia - nu veti regreta vreodată.”

Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty
MesajSubiect: Re: Cele 10 "fetze" ale femeii!   Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyLun Mar 08, 2010 12:24 pm

Eu ma regasesc in Femeia de cariera;Sefa;Casnica si Irationala;fatala combinatie
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty
MesajSubiect: Re: Cele 10 "fetze" ale femeii!   Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyLun Mar 08, 2010 12:33 pm

eu in SEFA si in CASNICA;
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty
MesajSubiect: Re: Cele 10 "fetze" ale femeii!   Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyLun Mar 08, 2010 12:35 pm

Iar puncte comune?Mai are rost sa stau pe forum?Sau vorbesti tu si in numele meu ca repetam povestea?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty
MesajSubiect: Re: Cele 10 "fetze" ale femeii!   Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyLun Mar 08, 2010 12:36 pm

Cele 10 "fetze" ale femeii! 913730 vb numai tu si eu aprob ...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty
MesajSubiect: Re: Cele 10 "fetze" ale femeii!   Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyLun Mar 08, 2010 1:02 pm

Nici asa;tu-mi zici ce vrei sa spui si cui si eu scriu
Sus In jos
mariaa
mamica super
mamica super
mariaa


Mesaje : 458
Varsta : 38
stare de spirit : excelenta

Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty
MesajSubiect: Re: Cele 10 "fetze" ale femeii!   Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptySam Mar 13, 2010 12:21 pm

sefa nu pot zice la noi parerile sunt egalee ne sfatuim in orice nu fa cum vreau euu iti dai sema ca noi femeile vrem schimbare in casa sau daca dorim ceva nou tot noi suntemm
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty
MesajSubiect: Re: Cele 10 "fetze" ale femeii!   Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyDum Mar 14, 2010 7:38 am

Incercam o gluma cu Andreea;ai dreptate si fiecare gandeste pentru sine si exact cum am spus la alt subiect: ce am fi noi daca am gandi toti la fel?
Sus In jos
mariaa
mamica super
mamica super
mariaa


Mesaje : 458
Varsta : 38
stare de spirit : excelenta

Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty
MesajSubiect: Re: Cele 10 "fetze" ale femeii!   Cele 10 "fetze" ale femeii! EmptyDum Mar 14, 2010 10:56 pm

asa eee ar fi prea frumos sau o nebunine totala hauss
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty
MesajSubiect: Re: Cele 10 "fetze" ale femeii!   Cele 10 "fetze" ale femeii! Empty

Sus In jos
 
Cele 10 "fetze" ale femeii!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CAND SE SCRIE "FI" SAU "FII"
» Surpriza de 1 iunie! LA MULTI ANI COPIILOR FORUMULUI "MAMICISIBEBELASI"
» Daniela Gyorfi: "George nu mai este bărbatul meu, este liber şi poate să se culce şi cu un câine"
» A invatat sa spuna "NU".
» Mama fetiţei lui Liviu Vârciu: "Adelina şi Liviu se vor împăca"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPII ŞI PĂRINŢII :: Despre noi, femeile-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente