Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty48%10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty
 48% [ 14 ]
Maria
10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty52%10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE   10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyJoi Mar 04, 2010 7:27 pm

Rezumarea primului mesaj :

Putin stres nu este daunator. Ne motiveza si ne da energie.
Stresul continuu poate duce la anumite boli : dureri de cap sau de stomac, tensiune ridicata si chiar stop cardiac sau alte boli de inima.
Raspunsul la stresul zilnic:
Primul lucru in lupta anti stres este sa recunosti simptomele tale.

Poti sa observi diferente in comportament sau chiar fizice (muschi incordati). Cauza stresului are importanta ? Sau este ceva peste care poti sa treci ? Stresul face parte din viata si nu trebuie sa ne preocupe foarte mult. Nu suntem slabi sau usor irascibili daca ne stresam repede, suntem stresati pentru ca suntem oameni.

Abordarea stresului:
Poate sa fie tentant sa ne ascundem de locurile si oamenii care ne produc starea de stres. Astfel nu mai suntem stresati pe moment, dar pana nu confruntam problema nu o sa scapam de ea si nici de stres. In viata, cand ne confruntam cu o problema noua (invatam sa innotam, suntem pe scena, sau ne asumam anumte riscuri in fata prietenilor) este important sa tragem aer in piept si sa facem ce ne-am propus. De cele mai multe ori nu o sa avem probleme.

Ca sa evitam stresul putem sa ne punem intentionat in pozitii putin neplacute. In loc sa evitam un sef care este morocanos si prost dispus este mai bine sa lucram in vecinatatea lui pana ne obisnuim cu el si nu mai apare ca o problema in viata noastra. Astfel persoanele sau locul respectiv nu mai sunt stresante pentru noi.
Alta abordare implica un bun control al mintii si al corpului. Singuri trebuie sa ne relaxam “Pot sa duc pana la capat ce mi-am propus”, “Am facut asa ceva de zeci de ori”. Este posibil ca noi sa percepem o situatie incorect si sa parem in dezavantaj, astfel rezultatul pare mult mai dificil de obtinut.

Este posibil sa ne modificam perceptia.
Putem sa marcam momentele in care suntem stresati si sa le catalogam. Data viitoare cand suntem pe scena putem sa consideram ca suntem nerabdatori, nu stresati. Auto controlul ne invata cum sa ne schimbam perceptia lucrurilor neplacute care ne creeaza impresia de stress.
Sa suferim, sa excelam (sa supravietuim) in viata si sa transformam stresul intr-o energie pozitiva sunt provocari pe care putem sa le castigam numai in timp. Toti avem nevoie de un pic de stres, e forta care ne da jos din pat dimineata, dar trebuie sa tinem minte sa nu exageram cu stresul
Sus In jos

AutorMesaj
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE   10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 3:40 pm

catastefy...nu a spus nimeni ca nu ai fi tanara,si eu inca ma mai simt tanara,si consider ca sunt (cu,sau fara cosuri),si culmea am doua printese,una de 16 si ingerasul de un an....important e din punctul meu de vedere,chiar daca noi ne vedem frumoase,mai placut e sa o spuna altcineva,asa din modestie ... 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 265395 .....nu conteaza ce varsta ai,atunci cand folosesti produse cosmetice,in afara de fond de ten (pe care eu nu il folosesc)...dar fiecare cum s-a invatat....caci dupa cum am mai scris,toate femeile sunt frumoase....
ps...am o rugaminte,dak vrei...sa nu mai scrii cu litere mari,caci dai sentimentul ca tipi ( la mine)...ms de intelegere...sanatate la puiutii tai :676t:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE   10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 7:18 pm

Nu vreau sa o iei personal CATASTEFY dar si in regulamentul interior este stipulata conditia de a nu scrie cu litere mari de tipar;cate un cuvant pe ici-colo,nu-i bai,dar e ostentativ!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE   10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyMar Apr 27, 2010 7:28 pm

Sus In jos
CATASTEFY
mamica super
mamica super
CATASTEFY


Mesaje : 132
stare de spirit : FERICITA

10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE   10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 11:27 am

a fost fara intentie , pur si simplu nu mi-am dat seama , iuly sa stii ca mesajul trimis nu a avut nici un pic de rautate eu am zis totul sub forma de gluma imi pare rau ca ai crezut asa ceva .
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE   10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 11:58 am

de acum stii!!! TTTT
m-am rasfatat si eu aseara ,baie cu spuma,epilat ,pensat ,azi ma machiez ca sunt intr-o stare nu prea buna si vreau sa ies din ea...
TTTT
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE   10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyMier Apr 28, 2010 12:06 pm

Si eu m-am boit si ma duc la bulivard cu fiul meu ca e asa cald si frumos!
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE   10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 EmptyJoi Apr 29, 2010 6:42 am

@catastefy,nici nu m-am gandit ca ai fi fost rautacioasa,dar noi femeile,majoritatea zic,suntem "dependente" de chiclazuri si "boieli"...suntem toate frumoaseeee,dar mai trebe cate ceva sa fim si mai si,asa ca...la mazgalit mamici 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 749457
Sus In jos
Continut sponsorizat





10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: 10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE   10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
10 TRUCURI PENTRU A RAMANE MEREU FRUMOASE
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» 8 trucuri pentru o viata sexuala activa
» Noi femeile - mereu nevinovate?
» trucuri pt mofturosi
» TRUCURI SA STEA PE OLITA
» Aluat pentru pizza

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPII ŞI PĂRINŢII :: Despre noi, femeile-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente