Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty48%MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
 48% [ 14 ]
Maria
MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty52%MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 MASTI PENTRU TENURILE USCATE

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
MesajSubiect: MASTI PENTRU TENURILE USCATE   MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyJoi Mar 04, 2010 4:57 pm

MASCA PENTRU PIELEA USCATA
Avocado si mierea sunt in mod particular bune pentru acest tip de piele. Aceasta masca este excelenta pentru pielea matura, ridata si uscata. Este bine sa folositi un fruct de avocado proaspat dar bine copt.
Ingrediente
½ avocado
¼ ceasca de miere
Preparare:
O reteta clasica pentru pielea uscata. Paseaza avocado intr-un bol, apoi amesteca si mierea. Aplica pe fata si las-o 10 minute. Apoi indeparteaz-o cu o carpa inmuiata in apa rece.
MASCA CU LAPTE PENTRU PIELEA USCATA
Aceasta reteta este pentru doua persoane
Ingrediente:
1 lingurita lapte pudra
1 lingura miere lichida
1 lingurita gel de aloe
2 picaturi ulei esential
Preparare:
Este o reteta clasica de masca pentru fata. Amesteca bine ingredientele, aplica pe fata, las-o sa actioneze timp de 15 minute, apoi indeparteaz-o cu apa calduta.
TEN USCAT SAU SENSIBIL. Mult mai fragila, pielea uscata are nevoie de o masca hidratanta si cu efect lifting care sa umple ridurile. Pentru a preveni uscarea pielii puteti apela cu succes la acesta masca: amesteca o lingurita de unt cu o lingurita de lapte si aplica aceasta compozitie pe zonele uscate ale fetei. Las-o sa actioneze 20 de minute, dupa care spala fata cu apa rece.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
MesajSubiect: Re: MASTI PENTRU TENURILE USCATE   MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyDum Mar 07, 2010 2:00 am

masca poate fi folosita si pt corp?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
MesajSubiect: Re: MASTI PENTRU TENURILE USCATE   MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyDum Mar 07, 2010 8:42 am

Nu,pt ca e diferit tipul de piele pe corp cu cel de pe fata;pe corp poti sa-ti faci gomaj cu zat de cafea;stii cum iesi din baie?????Ii faci concurenta pielii lui Kevin
Sus In jos
mariaa
mamica super
mamica super
mariaa


Mesaje : 458
Varsta : 38
stare de spirit : excelenta

MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
MesajSubiect: Re: MASTI PENTRU TENURILE USCATE   MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyDum Mar 07, 2010 11:53 am

eu una nikiodata nu mi-am facut masca
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
MesajSubiect: Re: MASTI PENTRU TENURILE USCATE   MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyDum Mar 07, 2010 11:55 am

Poate esti detinatoarea norocoasa a unui ten care nu prea are nevoie,dar dupa o varsta cand incep(bine ar fi inainte)sa apara ridurile,o sa ai nevoie
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
MesajSubiect: Re: MASTI PENTRU TENURILE USCATE   MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyDum Mar 07, 2010 11:59 am

cu miere si cu inca ceva e bun pt piele,tre´sa o intreb p vecina;suras;;
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
MesajSubiect: Re: MASTI PENTRU TENURILE USCATE   MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyDum Mar 07, 2010 12:01 pm

Eu cel mai des imi fac gomaj cu zat de cafea,imi pun miere cu ulei de masline si-mi dau la sfarsit cu lamaie;o data pe saptamana imi fac tratamentul asta.Pe corp dau doar cu zat de cafea
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 33
stare de spirit : super

MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
MesajSubiect: Re: MASTI PENTRU TENURILE USCATE   MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyDum Mar 07, 2010 12:52 pm

nici eu nu ma fac cu masti :rujj:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
MesajSubiect: Re: MASTI PENTRU TENURILE USCATE   MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyDum Mar 07, 2010 12:54 pm

Tu esti frumoasa natural;am vazut eu pozele;mai ai si gropite;esti inalta;of,cate calitati!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
MesajSubiect: Re: MASTI PENTRU TENURILE USCATE   MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyDum Mar 07, 2010 1:04 pm

da e mumusica;):*
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
MesajSubiect: Re: MASTI PENTRU TENURILE USCATE   MASTI PENTRU TENURILE USCATE EmptyDum Mar 07, 2010 1:06 pm

Hai ca se inroseste dupa atatea laude si nu vrem sa arate ca un racusor;tie Andreea am vrut sa-ti spun ca semeni asa la o prima aparenta cu cumnatica mea care e super faina si de treaba;
Sus In jos
Continut sponsorizat





MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty
MesajSubiect: Re: MASTI PENTRU TENURILE USCATE   MASTI PENTRU TENURILE USCATE Empty

Sus In jos
 
MASTI PENTRU TENURILE USCATE
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» MASTI PENTRU TENURILE GRASE
» MASTI DE FATA PENTRU TOATE TIPURILE DE TEN
» Masti naturale pt ten
» Masti naturale pt. par
» Hainute pentru copii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: COPII ŞI PĂRINŢII :: Despre noi, femeile-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente