Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty48%Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty52%Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Povestea noastra!!

In jos 
+7
andreiutza
cao2011
dia
allessia
Magda
Anna
mamicisibebelasi
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyMar Feb 23, 2010 5:40 pm

Rezumarea primului mesaj :

mamici haideti sa povestim despre viata noastra,trairi,dezamagiri,bucurii,etc
Sus In jos

AutorMesaj
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyDum Apr 25, 2010 8:25 am

Buna mamici..m-am inarmat cu rabdare si am citit fiecare poveste trista sau fericita! Sunteti demne de lauda,un exemplu de urmat!!

Voi incepe si eu povestea mea..
Cine ne cunoaste pe mine si pe sora mea ne intreaba..Dar mai puteti?
M-am nascut in Cluj-Napoca acum 28 de ani..intr-o familie, pe atunci, ff fericita! Parintii mei s-au casatorit fiind ff indragostiti,tatal 30, iar mama doar 17 si insarcinata cu mine! La un an si 8 luni s-a nascut si sora mea! Apoi,din spusele fiecarui parinte, au inceput cosmarurile! Mama ffind tanara,ff frumoasa(rudele ei spuneau ca nu au vazut asa picioare decat in filme:))) si de la sat,i-a cam umblat ochii unde nu trebuie...,iar tata in loc sa vb cu ea a dat in patima alcoolului! Au inceput certurile,bataile,iar intr-o zi mama m-a luat in brate si...dusa a fost. A urmat divortul,apoi cam 3 barbati in viata ei, de la 5ani pana la 8 ai mei. Unul dintre ei avea o mama ,,vrajitoare,, asa ii spuneam eu,pana s-a enervat si a aruncat cu un cutit dupa mine...din fericire nu m-a nimerit! Apoi a cunoscut un barbat care aproape a insemnat moartea ei.
Au inceput bataile.... Cand mie cand ei...am ramas cu o ureche nefunctionala de la o palma...
Parca si acum vad sangele pe pereti cand eu nu am stiut sa fac bastonasele...iar pe mama pe jos ,el dadea cu picioarele in ea(era insarcinata ) si striga dupa mine: Hai tu si uita-te la curva de mata...!!!
Intr-o zi dupa ce m-a batut bine individul,m-a trimis dupa lapte...si dusa am fost si eu!Aveam doar 8 ani..am fugit la tatal meu!! Ma omora dorul de el si sora mea.
Dar tatal meu se recasatorise cu o doamna de varsa lui..cu doi baieti mari!
Aici.. s-a intamplat ..stiti vb: fugi de dracu si dai de masa!
Asa s-a intamplat! Tata devenise un acoolist,mama vitrega o femeie acra, rea..care se descarca pe noi si ne batea cu toata puterea ei...(parca si acum ii vad fata schimonosita cand dadea cu cureaua,furtunul de la masina de spalat,palma,piciorul...etc)
Sora mea nu a mai suportat si afugit cam de 3 ori de acasa...Eu am ramas...unde sa ma mai duc???Eram patita si cu unu si cu altul...:(
Au trecut ani,la 17 m-am angajat ,dar nu am renuntat la scoala,in schimb pt ca trebuiau bani in casa sau imi trebuiau mie...nu am continuat la facultate.
Tatal meu nu mai lucra de cand aveam eu 17 ani,si nici in prezent nu presteaza nimic decat dusul sticlei la gura.. Bataile,certurile au continuat..fireste! Am avut diverse relati...nefaste!Unele chiar dureroase. Cu toate ca avusesem o copilarie grea,eram o pers ff energica,naiva,radeam ff mult,cantam,dansam..., dar si plngeam.In schimb sora mea s-a ales cu probleme la inima.
L-a sfarsitul clasei a 12-a l-am cunoscut pe alin,actualul sot,.!! Dupa 4 ani ne-am casatorit,iar acum avem un minunat copil! Reltia noastra e ff buna, se bazeaza pe ff mult respect,imi stie toate problemele din trecut si tocmai de aceea nu accept de la el sa ridice tonul,mana..Are defecte...am defecte,dar trecem peste, ne iubim si asta conteaza.
Am stat cu ai mei pana la 24 de ani, nu am incercat sa scap de ei casatorindu-ma ,am inghitit tot si toate ,tocmai pt ca stiu cazuri care au fugit de familie si au dat peste ceva mai rau.

Am avut o copilarie...sa nu o aibe nimeni,dar in schimb am o casnicie cum o doresc la toata lumea!

Tarie si curaj doresc la toata lumea
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyDum Apr 25, 2010 8:36 am

imi pare rau ce citesc ma-m ingrozit olo_family iti doresc multa fericire alaturi de familia ta si tot binele din lume pentru ca il meriti dumnezeu are grija de toti :inger:
Sus In jos
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyDum Apr 25, 2010 8:38 am

multumi ,doresc la toata lumea in primul rand o copilarie fericita,este o perioada a vietii care trebuie lasata in pace , nu tulburata,chinuita...

Numai bine anna :676t:
Sus In jos
dia
mamica super activa
mamica super activa
dia


Mesaje : 1007
Varsta : 46
stare de spirit : nume-dia,nume copil-bianca

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyDum Apr 25, 2010 8:52 am

trista poveste bine ca acum ai gasitlinistea si dragostea ,bine ca sotul tau te sprijina si mai ales colilasul tau caruia ii vei da toata dragoastea sio el inapoi tie cu siguranta inzecit
Sus In jos
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyDum Apr 25, 2010 9:04 am

Da,asta intentionez sa fac, voi darui totul copilului meu, toata dragostea pe care nu am primit-o eu..
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyDum Apr 25, 2010 9:20 am

Dumnezeule..olo_family,trista povestire...demna de "asezat" pe hartie,si de scris o carte...imi pare sincer rau...meriti toata fericirea din lume cu varf si indesat..sa aiba grija Doamne- Doamne de tine si familia ta...si uite asa relatand fiecare din povestile noastre de viata,ne dam seama cum ne apropiem una de cealalta,si devenim o adevata "familie"virtuala...multumesc fetelor ca existati.... pupic
Sus In jos
olo_family
mamica super
mamica super
olo_family


Mesaje : 491
Varsta : 42
stare de spirit : Alaturi de voi...BUNA

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyDum Apr 25, 2010 9:24 am

Da, chiar la asa ceva ma gandeam si vb cu sotul meu despre voi....suntem o adevarata familie aici,multa iubre si respect una fata de cealalta!
la fel...multumesc pt ca existati pupic
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyDum Apr 25, 2010 3:06 pm

felicitari si celorlalte mamici pt curajul de a ne povesti :fgtrd :
Sus In jos
cao2011
mamica super
mamica super
cao2011


Mesaje : 163
Varsta : 47
stare de spirit : ok

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Apr 29, 2010 8:37 am

frumoase povesti, asa e in viata, ne poarta unde nu ne gandim. Si eu ca femeie maritata cu copil, mai am nebunii in cap (pt. laura) , mi-a placut sa imi traiesc viata la maxim. Sotul meu e mai potolit, daca ii spun "hai colo, hai sa facem aia, sau ailalta" intodeauna are ceva de comentat. De altfel e si f comod din fire. Dar eu fac tot ce vreau, in anumite limite acum (nu mi-as permite sa ma duc la un concert rock ,de ex, pt. ca nu am cu cine sa las copilul, iar singura nu ma duc ,ca ioana sa stea cu dan acasa). Asta e. asa ca ne limitam la plimbarile cu copilul, ca si familie unita , dar se mai ivesc si ocazii de a fi singuri plecati (mai rare dar asta e).
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Apr 29, 2010 9:29 am

Cao2011,hai cu mine la concert rock;suntem din acelasi oras,avem soti cu firi asemanatoare,lasam copiii cu ei si noi sa ne permitem o zi pe luna macar pt noi.
Sus In jos
cao2011
mamica super
mamica super
cao2011


Mesaje : 163
Varsta : 47
stare de spirit : ok

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyMar Mai 11, 2010 11:48 am

mersi de invitatie, ginuta,stii chiar as vrea sa ne intalnim la o cafea sa mai discutam , a venit vara putem merge la o terasa chiar si cu copii dupa noi. cum putem lua legatura? si stabilim atunci ce nebunii sa mai facem .
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyMier Mai 12, 2010 7:07 am

ID-ul meu este "ginutavrabiuta";vorbim pe mess.Pupici
Sus In jos
cao2011
mamica super
mamica super
cao2011


Mesaje : 163
Varsta : 47
stare de spirit : ok

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyMier Mai 12, 2010 10:13 am

k Povestea noastra!! - Pagina 4 435847
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Mai 13, 2010 7:03 am

ce super de voi vin si eu si raluca ne primiti //..?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Mai 13, 2010 7:07 am

Hai si tu si Ralu si toate cate vreti sa mai veniti
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Mai 13, 2010 7:09 am

se umple parcu de noi de venim toate TTTT
Sus In jos
Iuly35
mamica super activa
mamica super activa
Iuly35


Mesaje : 1571
Varsta : 49
stare de spirit : fericita,"implinita"

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Mai 13, 2010 7:10 am

se anunta petrecere la Targovisteee...acolo e de noi...pe langa asta facem si miting Povestea noastra!! - Pagina 4 749457 ,ca mame ce ne iau din bani,nu? lol!
Sus In jos
cao2011
mamica super
mamica super
cao2011


Mesaje : 163
Varsta : 47
stare de spirit : ok

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Mai 13, 2010 10:31 am

va asteptam cu drag
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyMier Iun 09, 2010 4:47 pm

fiecare palma de la viata e cate un pas in fata...
eu am invatat sa nu rad de altii k nu stiu ce-mi rezerva viitorul...
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyMier Iun 09, 2010 8:18 pm

da asa e nikole nicodata sa nu radem de alti
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Iun 10, 2010 1:35 pm

asa am ras si eu si am patit-o Povestea noastra!! - Pagina 4 122471
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Iun 10, 2010 1:46 pm

cam asa e mereu...roata se intoarce!!
Sus In jos
nikole
Mamica Excelenta
Mamica Excelenta
nikole


Mesaje : 1436
Varsta : 35
stare de spirit : ferikita si implinita!!!

Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 EmptyJoi Iun 10, 2010 2:09 pm

mda,asta e acum...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Povestea noastra!!   Povestea noastra!! - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Povestea noastra!!
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: LA O BÂRFĂ... :: Despre căsnicia noastră-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente