Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Bine ati venit pe forumul: "Mamici si Bebelasi" Te asteptam!
Pentru a comunica la 5 stele pe forum trebuie sa te inregistrezi,asa ca ce mai astepti? Nu vei regreta intra acum!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Marsupiu Snugli - gen Manduca/ luna/boba
Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? EmptySam Aug 03, 2013 9:42 am Scris de adelaeu

» CAFEAUA DE DIMINEATA! 9
Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? EmptyMier Sept 26, 2012 1:43 pm Scris de andreea_k

» buna seara
Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? EmptyVin Mar 30, 2012 11:44 am Scris de Anna

» Hainute, jucarii, incaltari la preturi modice
Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? EmptyDum Mar 18, 2012 2:12 pm Scris de adelaeu

» Tricotaje manuale pentru copii
Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? EmptyMier Oct 26, 2011 9:53 am Scris de dina_dorina

» Recoltare celule stem
Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? EmptyJoi Sept 29, 2011 12:17 pm Scris de Regina Maria

» La baby Expo barza vine cu premii de la Regina Maria
Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? EmptyJoi Sept 22, 2011 2:10 pm Scris de Regina Maria

» Hainute superbe pt copilasi de toate varstele!
Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? EmptyMier Sept 21, 2011 10:33 pm Scris de liliana_c

» fetita mea are bronsita
Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? EmptyJoi Sept 15, 2011 11:57 am Scris de Anna

Produsele de top!
Cele mai bune produse pentru copilul tau! Viziteaza-ne nu te vom dezamagi!
mamicagrijulie
Hainute! Si aici!
Sondaj
cine va fi pitica/ul saptamanii?
Eric
Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? Empty48%Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? Empty
 48% [ 14 ]
Maria
Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? Empty52%Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? Empty
 52% [ 15 ]
Total voturi : 29

 

 Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta???

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
apiscoi
mamica noua
mamica noua
apiscoi


Mesaje : 16
Varsta : 35
stare de spirit : optimista

Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? Empty
MesajSubiect: Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta???   Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? EmptyJoi Iul 28, 2011 12:05 pm

Dragi mamici, xxxx
Ma aflu intr-o mare dilema! Am ramas fara lapte in san din ziua in cate mi-am botezat fetita...adica pe la 2 luni dupa ce am nascut! De atunci imi hranesc fetita cu lapte praf ...ce sa-i fac? Doctoritza mi-a recomandat sa incep diversificarea de la 2 luni jumate...din cauza ca laptele praf nu poate atribui tot ce are necesar copilul pentru dezvoltare. Si in plus zice ea....ca daca hranesc fetitza exclusiv cu lapte praf pana la 4 luni ....este posibil ca pe urma aceasta sa refuze alte alimente fiin obisnuita deja doar cu acest gust! Zis si facut! Am inceput mai intai cu tot felul de sucuri de fructe si legume....pe urma incet incet ...am introdus si pulpitza de fucte si legume! Aici am intampinat greutatza deoarece isi facea greatza de la pulpitza...nu aveam blender ...deci le pisam cu furculitza sau cu ce puteam)...pe urma am lasat-o mai moale cu piureurile de fructe deoarece a inceput sa le refuze!
De curand am inceput sa ii dau piureuri de fructe si legume cumparate de la farmacii( Olvarit +4)...asta de la 3,5 luni ...de abia acum fetitza are 4 luni. Acestea ii plac foarte mult , le mananca chiar si cu linguritza, n-avem treaba...
Intrebarea mea este: AM PROCEDAT CORECT?!?!?
Mai multe mamici , prietene , mi-au spus ca am inceput prea devreme diversificarea , ca nu e bine , ca de abia la 6 luni , ba la 4 , nici nu mai stiu....fiecare casa cu alta parere....
Vojavascript:emoticonp('xxxx')i cele care ati ramas fara lapte la san cum ati procedat? Ce vi-a recomandat medicii vostrii???

***motivul pentru care ma gandesc ca am ramas fara lapte complet din ziua in care am botezat fetitza , ma gandesc ca e in principal strsul acumulat , nemancat, nedormit etc...Aveti mare grija ...lasati nervii pe seama altora.... :(( e de un milion de ori mai usor cu alaptarea la san...si mai usor pentru copil si pt mama!!! 2222
Sus In jos
Anna
Administrator
Administrator
Anna


Mesaje : 2378
Varsta : 34
stare de spirit : super

Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? Empty
MesajSubiect: Re: Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta???   Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? EmptyLun Sept 12, 2011 7:44 am

imi pare rau eu am alaptato pe raluca pana la 1 an si 6 luni eu cred ca ai procedat corect dar insa nu i mai cumapar tu de la farmacie fai tu cu legume din casa Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta??? 486389
Sus In jos
 
Diversificarea la bebelusi-de la ce varsta???
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Diversificarea alimentatiei
» diversificarea alimentatiei in mod corect
» LA CATE LUNI ATI INTRODUS DIVERSIFICAREA?
» De la ce varsta ii dati bb sa pape rosie.
» Copilul la vârsta de 1 an

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: TOTUL DESPRE BEBELUŞI :: Alimentaţia Bebeluşului-
Mergi direct la:  

Tema creata de Geosh. pentru MamicisiBebelasi

creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente